Військові в октагоні, агенти кремля в рясах і що радить меру Назарій Кішак…

Про реабілітацію військових в октагоні, агентів кремля в рясах і поради міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу Фіртка поспілкувалися з учасником російсько-української війни, а нині засновником ГО «АРМІЯ ЗМІШАНИХ БОЙОВИХ МИСТЕЦТВ» та радником міського голови Назарієм Кішаком.

Для запису інтерв’ю зустрілися в Палаці Потоцьких, бо як розповідає Назар «тут почуває себе спокійно і як вдома». На території Палацу встигли вже двічі провести чемпіонат зі змішаних бойових мистецтв «АрміяММА». Івано-Франківськ одне з перших і поки єдиних міст в Україні, де вдалося реалізувати подібний проєкт.


Чому саме бойові мистецтва? Як бої пов’язані з реабілітацією військовослужбовців?

Почнемо з того, що в Україні, на жаль, на 8 рік війни відсутня програма повноцінної реабілітації для військовослужбовців. Психологічно військового не відновлять путівки на море чи оздоровлення, а поки до цього зводиться вся реабілітація.

Я, повернувшись з війни, не міг тривалий час знайти себе у суспільстві і хоча влаштувався на роботу в патрульну поліцію, а все ж, як кажуть, шукав собі «на сраку сіна».

У мене був важкий період, а також непорозуміння в сім’ї і саме, приходячи в спортивний зал, я відновлювався морально. Інколи потрібно виплеснути кудись всі свої сили, свою агресію і  заняття бойовими мистецтвами стають тією реабілітацією. Зал вибиває всю злість і негатив.

Так, у 2019 році у мене виникла ідея створити ГО «АРМІЯ ЗМІШАНИХ БОЙОВИХ МИСТЕЦТВ і провести перший чемпіонат. Я збирав учасників змагань як тільки міг: через знайомих, у Фейсбук, адже для участі необхідно мати досвід занять в певному бойовому мистецтві. Потрібні були хлопці, які усвідомлюють наслідки боїв. Як на мене, тоді вдалося запустити цей проєкт.

Силами спонсорів і спільно з підтримкою побратимів. Я пригадую, як тоді нас критикували, казали, що все награно, але хлопці залишилися задоволені та після я вже організовував наступний чемпіонат.

Критикують ті, хто нічого не робить, а я звик працювати заради мети. Напевне тому, що сам встиг реалізувати себе в спорті й вже як тренер у тайському боксі тому знаю, наскільки він важливий в житті.

Хтось думає, що ММА – це якась забава агресивних чоловіків, але це різносторонній вид спорту, а бійці є універсальними атлетами. Вони володіють навичками боксера, борця, кікбоксера, дзюдоїста, використовують елементи самбо.

А ще в правилах мало обмежень, які є в інших видах спорту. Тому бійці можуть демонструвати всі свої вміння, і не думати, що їх в будь-який момент зупинить суддя. Така багатогранність додає багато переваг ММА над іншими видами спорту, робить популярним у світі та в Україні зокрема.


Реабілітаційний проєкт «АрміяММА» вже вийшов за межі України та в останньому чемпіонаті за пояс змагалися бійці з Грузії. Чому саме Грузія?

Загалом майже 500 учасників зареєстровано для участі в чемпіонаті «Армія ММА». Грузія – це країна-партнер, це країна, яка є нашим побратимом у війні проти загарбницької московії.

В чемпіонаті взяли участь четверо бійців з Грузії. Всі вони боролися з українцями та всі здобули перемоги. Це не були показові бої, бо їх у нас взагалі немає. Неможливо показово зламати щелепу, як от трапилося в одному з боїв. Те, що перемогли грузини свідчить про їхню підготовку. Там дітей починають виховувати не в дитячому садку, а в спортзалі.

Цей фактор робить їх сильними та загартованими змалку. Наша країна тільки йде до цього і важко переконати батьків, що дітям потрібні, наприклад, змішані бойові мистецтва.


Хто допомагає в проведенні, звідки кошти?

Кошти для турніру спонсорські.

Постійну фінансову підтримку надають компанії Благо та Соціум, а також готель «Надія» та ДП «Карпати».

Щодо матеріально-технічної бази та організаційної, то це все за підтримки міського голови Руслана Марцінківа. Цього року Українська федерація зі змішаних бойових мистецтв UFMMA і Міністерство оборони підписали договір про співпрацю.

Тож ми рухаємось у правильному напрямку, вже в жовтні чекайте черговий чемпіонат «Армія ММА».


Від бойових мистецтв перейдемо до інформаційних. Галасу наробив твій допис у Фейсбук про «агентів кремля в рясах», а саме про Православну церкву Московського патріархату в Івано-Франківську, не шкодуєш про публікацію?

Ні… Абсолютно…. Я б сказав, що доволі толерантно ще написав в порівнянні з тим, як хотілося. Я справді вважаю православну церкву московського патріархату ворожою і кожен свідомий громадянин погодиться зі мною.

Це був допис учасника бойових дій, громадянина, який бореться за свою державу. Ми розуміємо, що війна має два фронти й нам треба боротися на обидвох.

Взагалі проблема в тому, що й досі не перейменували в істинну назву тобто російська православна церква в Україні, а не як зараз Православна церква України Московського патріархату.

Ці попи маніпулюють назвою та обманюють людей. На мене відкрито Кримінальне провадження за розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Стільки прокльонів і листів на мою адресу ще не приходило, до того ж навіть моїй мамі, але я не з боязливих, це вони хай бояться. У мене є свій «чорний список» і я записав кожного (сміється).


Колишніх військових не буває, погоджуєшся?

Так… Не буває. Тут, на мирній Україні треба теж боротися, інформаційно і духовно, а особливо на політичному рівні. Ну і головне не забувати про хлопців, ставати волонтером, допомагати тим, хто на передовій.

Не треба розслаблятися. Ми, військові ветерани, маємо підготувати кадри, бо ніхто не знає, яким буде закінчення цієї війни.


Ти на даний час – радник міського голови Руслана Марцінківа. Що вже встиг порадити меру?

Руслан Романович дуже розумний щодо стратегічного бачення чоловік, але думка з боку потрібна всім. Я позиціоную себе як радник з питань безпеки та правопорядку, тому що я колишній правоохоронець і працюю в цьому напрямку.

Управління - це командна робота і я розумію наскільки велика відповідальність лежить на мені, коли отримую певне доручення. Дехто думає, що робота в міській раді, то байдики бити, але це зовсім не так, по суті, це часом без вихідних працювати заради розвитку міста.


Що скажеш на завершення?

Всі на «АрміяММА»! Слава Україні!


06.10.2021 Вікторія Торес 7521 2
Коментарі (2)

Андрій 2021.10.06, 19:16

Якшо дійсно все ще думаєш так про московських попів, то чого пост з ФБ видалив? Сиканув?)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

830
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11398 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1980
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1870
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2867
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4771

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

515

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1157

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1670

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1416
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1811
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1635
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8873
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

712
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

791
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1976
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

959
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

457
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

388 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

797 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

839