Вихованці шкіл–інтернатів Прикарпаття дізналися, як вберегтися від торгівлі людьми

 

Міжнародної організації з міграції (МОМ) провела в Івано-Франківській області низку тренінгів із протидії торгівлі людьми для учнівської молоді з 6 навчальних закладів інтернатного типу.

 

За даними МОМ, саме молоді люди найчастіше є уразливими до злочинів торгівлі людьми як  в Україні та за її межами. А підлітки-сироти, з багатодітних,   малозабезпечених родин та позбавлені батьківського піклування є однією з найвразливіших груп.

 

Протягом квітня – травня учасниками різноманітних  превентивних заходів з застосуванням АРТ - технологій стали 188 дівчат та 136 юнаків – учнів 9-10 класів Долинської  гімназії-інтернату, Калуського інтернату для глухонімих дітей, ЗОШ –інтернату № 1 м. Івано-Франківськ, Угорницької школи–інтернату, ліцею–інтернату для обдарованих  дітей з сільської місцевості, Міжрегіонального центру соціально-психологічної реабілітації дітей в Івано-Франківській області (с. Мединя Галицького району).

 

Про те, як вберегтися від торгівлі людьми дітям розповідали соціальні  педагоги, шкільні психологи, вихователі, які цілодобово проводять час з ними.  Вони перейняли у  працівників Карітасу досвід проведення  превентивних заходів у сфері протидії торгівлі людьми з використанням сучасних  форм соціальної роботи та навчають  дітей  адаптуватися до сучасних реалій українського життя.

 

«Вихованців шкіл –інтернатів, особливо випускники, життя ставить перед вибором -  продовження навчання чи працевлаштування. Кожен з них прагне покращити  соціальну – економічну ситуацію, в якій перебуває, зокрема бажає швидкого та великого заробітку. Через ці причини вони стають  уразливими  до впливу людей, які  можуть  брехливими обіцянками  втягувати їх  до ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми. Наше завдання сьогодні  попередити  молодь про небезпеки та ризики, які можуть їх очікувати» - каже виконавчий директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» Наталія Козакевич.

 

Учасники тренінгів, інформаційних акцій, квестів, брейн-рингів відкрили для себе багато важливої та нової інформації. Деякі з них були переконані в тому, що торгівля людьми– це сексуальна експлуатація і  що вони не можуть постраждати від торгівлі людьми: мовляв, експлуататорів цікавлять тільки молоді дівчата та діти. Тільки 66 респондентів знали, перевірити легальність фірми, яка  пропонує послуги з працевлаштування  за кордоном можна у місцевих чи Державному  центрах зайнятості, інші вважали це можна зробити відділках МВС, інтернеті, ЗМІ, турагентстві. Аналіз первинного опитування учасників  превентивних заходів показав, що 267 молодих людей знає, що для поїздки за кордон потрібна віза, але третина опитуваних  взагалі не володіє  інформацією та не знає, де її можна отримати. Тільки 45 дітей зазначили, що для отримання візи до посольства необхідно подати закордонний паспорт. Після превентивних заходів їхня думка змінилася. Всі погодились, що до будь-якої поїздки за кордон треба ретельно та уважно готуватися, збирати якомога більше інформації про майбутнє місце працевлаштування, відпочинку чи навчання.

 

З 2000 по 2011 рік представництво МОМ в Україні надало допомогу півтисячі неповнолітніх постраждалих від торгівлі людьми. З 2010 року стрімко зросла кількість виявлених постраждалих хлопців. Минулого року таких було 33 особи, в той час, як дівчат – 37.

 

Проект «Ми маємо право знати більше» здійснюється в рамках Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


26.06.2012 2064 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1018
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2414
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2056
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2091
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6354 56
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2383 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

258

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1070

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1057

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1323
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

199
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

537
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1996
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26438
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

493
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10397 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7937
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

482
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

342
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

487
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

566
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1510