Віхи тижня від «Фіртки»: «Галичина» спинила «Свободу», вулиця Шевченка залишилась «ні з чим» і знову про адмінреформу


А ще про те, як прикарпатські обранці «втомилися» працювати, про анекдот від нардепа, про чергові кадрові ротації в стінах «білої хати», толоку та про загальноміську хресну дорогу.

 

Такими подіями жила область минулих сім днів. Втім, про все по-порядку…

 

«Галичина» вистояла перед «Свободою». Понад три тижні громадськість краю очікувала на продовження епопеї із відставкою гендиректора ОТБ «Галичина» Ольги Бабій, якій на попередні сесії обласної ради деякі обранці влаштували спражню обструкцію. Тоді все закінчилось штовханиною між депутатами, достроковим закриттям першого пленарного засіданння сесії та лікарнею для головного фігурната справи. За цих три тижні у ЗМІ наросталал інтрига. Зявились чутки про можливе переформатування депуатськоі більшості у раді і навіть про те, що посада першого заступника голови обласної ради зовсім скоро може стати вакантною.

У четвер, за логікою, історія мала б продовжитися. Власне, з цього пиатнання деуптати і розпочали свою роботу. Втім, все відбулось миттєво. Вирішили – питання про звіт генерального директора ОТБ та висловленян йом унедовіри зняти з порядку денного. Як нічого і не було три тижні тому. Невже «Свобода» так легко задался, чи це був тимчасовий тактичний відступ «неспинних» свободівців і все найцікавіше ще попереду? Ча спокаже. Наразі ж, «Галична» залишилася недоторканою.

 

«Свободу» спинили? Обласна рада зняла з розгляду питання звіту та висловлення недовіри керівнику ОТБ «Галичина»

 

«Весна для депутатів». Напевно довогоочікувана весна заважає депутатам обласної ради виконувати доручені їм повноваження. Інакшого пояснення того, що миунлого четверга  друге пленарне засідання сесії Івано-Франківської обласної ради довелось закрити через відсутність кворуму немає. Більш ніж півгоди головуючий очікував на депутатів, видзвонювали їх по мобільному, просили зібратися. Однак мігруючі по залу і по кооридорах адмінбудівлі обранці так і нек змогли зібратися і продовжити роботу.

 

Сесія Івано-Франківської облради: Депутати не можуть зібратися на засідання після перерви

 

Просили і так і недопросилися. Уряд відмовив Франківську в поверненні неосвоєних торік коштів на капремонт вулиці Шевченка. Отож тепер місцевій владі щоб остатотчно «не втратити обличчя» доведеться власним коштом (з місцевого бюджету) завершувати ремонт вулиці, яка свого часу мала стати подарунком місту до 350-річчя.

 

Уряд відмовив Івано-Франківську у поверненні неосвоєних торік коштів на капремонт вулиці Шевченка

 

Анекдотом по режиму. Нагадав про себе і народний обранець, «франківський мегафон» Руслан Марцінків. Цього разу публіку брав не гучномовцем, а анекдотом. І не про кого іншого, як про Президента. Мовляв, цю владу треба висміювати. Слухали нардепа, якого вибирали прикарпатців, мешкканців Новгород-Сівеська, що на Чернігівщині.

 

Як нардеп Марцінків у Новгород-Сіверському анекдоти про Януковича розказував (відео)

 

Чергові ротації. Кабінем Міністрів України прийняв постанову, якою скорочується кількість заступників голови обласної державної адміністрації. Наша облпсть одна із тих, яка потрапляє під зміни. Нині в очільника Прикарпаття офіційно 6 заступників. Згідно нововведень їхня кількість не має перевищувати чотирьох, враховуючи першого заступника і керівника апарату. Отож, двом доведеться сказати «допобачення». Хто підпадає цього разу під «оптимізацію» поки що доводиться тільки гадати, адже на виконання постанови очільники областей мають місять часу. Втім, ймовірно, що мова йтиме про об’єднання напрямків, які курують заспупники.


Уряд обмежив кількість заступників голів місцевих держадміністрацій. В Івано-Франківській ОДА будуть чергові кадрові ротації?

 

Адмінреформа знизу. А тим часом голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк подумує про адмінреформу. Принаймні, на останній колегії він знову підняв це питання. Підштовхули його до цього чергові публікації у ЗМІ про можливе «переформатування» районів на Прикарпатті. Каже, що поки що нічого чітко не відомо і не потрібно лишніх розмов. Реформа вона буде максимально прозорою і направленою на людей, робитиметься знизу, а не примусово насаджуватиметься центральною владою. Мовляв, громади на місцях вирішать, як хочуть жити. Ну що ж, на все про все у них є час до 2015 року. Саме на цю пору перебачено кінцевий етап проведення адміністративно-територіальної рфеорми.

 

Михайло Вишиванюк про адміністративно-територіальну реформу: Останнє слово за громадою

 

Усі на толоку. 20 березня в Україні пройшла загальнодержавна толока. Прибирали і на Прикарпатті – громадські організації, молодь, влада, міліція. Хто де. Голова ОДА Михайло Вишиванюк виїхав у Коломию. Міський голова Івано-Франківська пообіцяв, працював у парку на Молодіжній. Садили дирева, прибирали сімття,.. невимушено піарились. Куди ж без цього.

 

На Івано-Франківщині розпочалась загальнообласна толока

 

А опісля, в неділю, усі дружньо пішли молитися. В Івано-Франківську пройшла традиційна загальноміська хресна дорога.

 

 

Ось таким був минулий тиждень на Прикарпатті. Цей тиждень обіцяє бути не менш цікавим. Вже в четвер, скоріш за все, вирішиться доля міськвиконкому. На 35 сесії Івано-Франківської міської ради очевидно таки відбудеться ротація заступників міського голови, про яку очільник міста нещодавно розповів і сам. Також, можна припустити, що обранці не оминуть чергової можливості пригадати меру про ремонт вулиці Шевченка і його відповідальність за те, що кабмінівські гроші у місто таки не повернулися.

 

Отож, чекаємо нових цікавих інформаціних приводів, радіємо весені і теплу. Усім гарного настрою на тиждень, посмішок і тільки приємних сюрпризів від долі.

 

 

Марія Лутчин


22.04.2013 1415 2
Коментарі (2)

13 2013.04.22, 15:05
Ото треба було не анекдоти розказувати, а освоювати кошти! А то вже купу років, ми товчемо водичку в ступі, а реальні питання не вирішуємо - все хтось ,і щось мішає)))
Адвокат 2013.04.22, 22:20
Тепер уже Бабійка здорова як цвєк, завтра буде на роботі
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1603
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1699
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1686
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4988 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1990 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1385

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

249

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

575

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

740

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

867
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3498
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10069
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

713
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25948
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7572
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

767
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

942
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1269
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

219
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1096
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

711
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

945