Відпочинок в Косино: лікувальні купальні в карпатському антуражі

 

В 40 кілометрах від Мукачева і в 20 від райцентру, в Берегівському районі Закарпаття, затишно розташувалося село Косонь, до недавнього часу відоме виключно жителям навколишніх сіл.

 

Однак за останні роки відпочинок у Косоні став популярним не тільки серед українських, але і серед європейських туристів.

 

Історія села Косонь: завдяки чому відбулося таке чарівне перетворення

Село Косонь відоме історикам з 1333 року. За цей час воно змінило декілька назв: Кодунь, Мезекосонь, Косино, Косини. Це один з багатьох населених пунктів у тутешніх краях. Риболовля, випас свиней, вирощування винограду. Все як у людей. І монголо-татари в 1566 не пройшли повз. І неврожаї з бурями. І в боротьбі Ференца II Ракоці з Габсбургами місцеві мешканці взяли участь. І в революційному бурлінні початку 20 століття. І під чехами побували, і під угорцями, і під Радянським союзом.

Термальні води Косино: вода, що відродила село

І лише у 21 столітті, нарешті, згадали про головну «фішку» тутешніх місць. Лікувальні мінеральні води. Унікальну воду життя, що лікує серцево-судинні, шкірні, захворювання нервової системи та опорно-рухового апарату.

На відміну від питної мінералки, тутешні води приймаються зовнішньо, у зручних, гарячих термальних басейнах, за графіком 15–20 хвилин три рази на день.

Піонером у нелегкій справі залучення туристів виступила зона відпочинку «Шошто-Термал». Нині прапор з її рук підхопив комплекс «Термальні води Косино», що значно розширився порівняно зі своєю попередницею. П’ять басейнів, три з яких термальні (всі працюють цілий рік), прісний басейн з аква-баром і дитячий з ігровим майданчиком неподалік. Також на території комплексу, збудованого в австро-угорському стилі, працює готель, сім саун, масажний кабінет і безкоштовний Wi-Fi. Уся ця краса розкинулася в кількох кілометрах від села, на території 200-річного дубового гаю.

Джерело фото: kosino.com.ua.

Як бачите, комплекс розрахований на те, що люди будуть проводити тут цілу добу. А можливо, і не одну. Коштують послуги «Косино» 500 грн з дорослої людини за день, або 200 за три години. Діє система знижок і абонементів. Також слід врахувати, що у свята і у вихідні наплив народу в купальнях максимальний, і не виключені чималі черги. По можливості, плануйте відвідування на будні, адже більшість негативних відгуків пов’язана якраз із довгими шеренгами народу, що годинами чекає вільної шафки в роздягальні.

Джерело фото: volynpost.com.

Карпатські принади Косоні

Але не думайте, що відпочинок в Косоні обмежується бовтанням у басейнах і валянням на лежаках у перерві. Вода – це лише одна, хоча й важлива, принада регіону.

Джерело фото: volynpost.com.

Не забувайте про:

  • Близькість кордону з Угорщиною, куди можна зазирнути щасливим власникам відповідної візи.
  • Чисте повітря, візитівку Закарпаття нарівні з чарівними красотами.
  • Колорит краю, де тісно сплітаються угорська та українська культури.
  • Смачну кухню на чолі зі знаменитим бограчем, якому навіть присвячують фестивалі.
  • І, головне, мізерній відстані до цілої купи найкрасивіших місць області.

Відпочиваючи в Косоні, ви самостійно і без проблем відвідаєте за світловий день:

  1. Берегове з його винними підвалами та дегустаціями (у залах Чизай, Жайворонок).
  2. Мукачеве із Замком Паланок, затишним центром і сакурою навесні.
  3. Ужгород, переповнений храмами і приголомшливої краси будівлями.
  4. Долину нарцисів у Хусті (це, як ви розумієте, в сезон, у травні).
  5. Невицький замок. Віллу графа Шенборна, нині санаторій «Карпати». І багато-багато іншого.

На фото: Невицький замок, джерело: foto.ua.

У більш віддалені місця вас з величезним задоволенням відвезуть екскурсійні «бусики», яких тут також вистачає.

Де зупинитися в Косоні

А після повернення ви зможете обрати, де саме дати відпочинок втомленим ногам.

Свої послуги пропонує як шалено дорогий готель на території «Термальних вод Косино». Ціна питання від однієї до чотирьох тисяч гривень на добу. Так і приватний сектор. Вас радо приймуть і садиби, і гостьові апартаменти і вілли, і мотелі. І просто хороші люди, які здають житло без усіх цих пафосних назв.

Джерело фото: kosino.com.ua.

Тут розліт цін величезний, стартують від стольника з людини.

Як дістатися до Косоні

З Мукачева, Ужгорода автобусом до Берегового. Звідти маршруткою (з центру міста). Можливий варіант через село Яноші. Або електричкою Ужгород – Королево до станції Косино.

 

IGotoWorld.com


03.08.2015 6470 1
Коментарі (1)

Ирина 2018.12.31, 16:06

Доброго дня. Дуже неприємна ситуація!!! Сьогодні великою компанією приїхали до комплексу о 13.50 і адміністратор на рецепції повідомила що копмлекс працює до 14.00!!!! На сайті в мобільній версії сайта нічого не зазначено для підтвердженні прикріплено скрін-шот як і на Facebook Заходило на сайт 15осіб!!! Втрачено 4години часу дороги і дуже зіпсований настрій перед Новим Роком! На гарячій лінії внятної відповіді на дану ситуацію мені не повідомили!!Тільки те, що інформація у відділі цін!! Серйозно?! І як сказали «головної сторінки в нас немає» На фото зазначила «головну сторінку». За сервіс нічого сказати не можу але на рецепції повідомили «холодно» що все на сайті є!! І вирішенням нашого питання не займалимь.  Так що перед Тим як хочет відпочити треба дзвонити аби точно взнати інформацію. За актуальністю не слідкують!!!! І сервіс України до Європи тільки ціни!!!!

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

736
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2305
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2025
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2042
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6168 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2328 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

199

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1021

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1010

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1271
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

118
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

499
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1958
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26384
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

445
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10360 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7900
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

453
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

300
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

455
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

530
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1463