Відпочинок в Україні: де найчистіші озера, як дістатись та ціни

Туристична слава в село прийшла завдяки озерам – їх тут 3 Чорне, Бірюзове та Блакитне. Назви відповідно до кольору води. Це місце називають Чернігівськими мальдівами.

В покинутих кар’єрах і виникли озера, ще 40 років тому, але перші туристи потягнулися нещодавно. Тут навіть у дощову погоду намети стоять у кілька рядів. Окрім садиб, де пропонують відпочинок від 100 грн за добу з людини – на березі озера з’явилася ще й база відпочинку із всіма зручностями.

Номер на 4-х, з міні кухнею, терасою та виходом до озера обійдеться у 700 грн. Найдешевший варіант – 300 грн за два ліжка у маленькому будинку. З розваг надувна гірка, катамарани, каяки та ось такий сап- дошка з веслом, це коштує 70 грн.

І є тут ще одне спільне з усіма островами тут не ловить жодний український мобільний оператор. Пролетіти на тролеї з одного берега на інший коштує 70 грн.

Узбережжя Блакитного озера повністю орендується, з одного боку бази, з іншого планують залишити кемпінговий відпочинок, тільки вже обладнати територію зручностями та встановити плату за проїзд– 25 грн з машини.

Комплексний обід у кафе на озері обійдеться у 100 грн – шашлик від 50 грн за 100 грам. Окрім екскурсії до місцевого гончара тут ще пропонують відвідати відреставровану садибу Софії Руссової – міністра освіти часів Української народної республіки. Вона створила перший буквар.

Інфраструктура тут тільки почала розвиватися. Подекуди залишився комфорт по-радянськи. Тому якщо навіть гуляти на широку ногу, витратити можна не більше 1 тис грн за день.

Далі ми прямуємо до озера Біле , що на Рівненщині. Дорога закінчилася тільки но ми звернули з варшавської траси. Останні 40 км до озера – найнебезпечніша ділянка. Не зашити у ямах колеса та не розбити голову підстрибуючи на вибоїнах – задача не проста.

Біле озеро прославилося. Все через унікальний склад води – у ній є гліцерин , який пом’якшує шкіру. У радянський час тут збудували здравницю і ні, це не архівні кадри – база відпочинку і досі виглядає так само як і півстоліття тому: такі ж написи, і майже такий же сервіс – всі зручності на вулиці.

Такий номер на сторонню особу коштує 140 грн. Вся територія – наче машина часу, відчуття немов потрапив до дитячого табору, ось у їдальні меню – все розписане до грама. А на центральному столі, як і годиться, контрольна порція.

Триразове харчування тут обійдеться у 180 грн. На території підприємці пропонують перекусити хотдогами та шаурмою, поруч – кафе із пловом та шашликом. Окрім охочих омолодитися, сюди ще заїжджають грибники. У сезон, як кажуть, гриби тут косити можна.

А ще прижїджають рибалки – адже ловити рибу на білому озері можна безкоштовно. Відпочинок тут обійдеться не більше 500 грн за особу на добу , але місцеві кажуть, що деякі туристи умудряються навіть заробити тут. Збирають ягоди, гриби чи ловлять рибу, а потім все це продають.

У селах довкола Шацьких озер на Волині приймати туристів вже звикли і заслужено називають себе меккою озерного відпочинку в Україні. Де поселитися і за скільки – це вже на ваш вибір, є все від євростандарту до житла класу економу.

На курорт їхали раніше тільки українці. Але останніми роками потягнулися і іноземні туристи. Ось і німці придивляються, що ж цікавого на Шацьких озерах.

Тут в сезон кажуть не проштовхнутися, і спустошити гаманець можна не менше ніж на морських курортах. Але якщо хочете зекономити, або втекти від натовпу туристів, то в кількох кілометрах від Світязя є цілий каскад точно таких же чистих озер, але без галасу.

willbeua.com


18.08.2018 3609
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

749
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739