Відомі іванофранківці поділилися спогадами про свої шкільні роки

 

Пригадую свої шкільні роки — була ще тим шибеником з косичками — завжди в синцях, всюди мене багато, мабуть, батьки втомлювались мене заспокоювати. Але ті часи засіли в душу приємними спогадами, які з часом все старанніше бережеш та щоразу пригадуєш з теплою посмішкою. От і ми вирішили дізнатись, що найбільше запам'яталось нашим іванофранківцям зі шкільних років.

Фото: Жанна Шевченко з сім'єю

Жанна Шевченко:

«Крім навчання є перерви,  де можна було трішки відірватись».:)

Олег Андрухів:

Фото: Олег Андрухів
Олег Андрухів
Фото: Олег Андрухів
Олег Андрухів
Фото:Олег Андрухів
Олег Андрухів

«О, пригадується шкільна любов!!! І не одна. Я й досі спілкуюся зі своїми однокласниками  і з тими дівчатами, до яких мав почуття! Зараз, звісно ж, тих почуттів давно немає, але мені приємно знати що у них все добре!!! Ну а їм, в свою чергу, що й у мене. Дякую долі, що я маю друзів з якими познайомився ще у школі !»

Юлія Єрковіч:

Фото:Юлія Єрковіч
Юлія Єрковіч
Фото:Юлія Єрковіч
Юлія Єрковіч
Фото:Юлія Єрковіч
Юлія Єрковіч

«Мої спогади про школу, як і про університет, дуже хороші — завжди намагаюсь забувати погане. Моєї школи вже немає — вчилась я в 9-тій школі. Ученицею я була дуже хорошою, хоча постійно мала зауваження за поведінку — мене завжди всюди було багато, як і зараз». :)

Оксана Чиж:

Фото:Оксана Чиж
Оксана Чиж

«Дуже яскраво пам’ятаю свій випускний у початковій школі: дівчатка були у вишуканих сукнях, хлопчики у краватках. Ми розпочали вечір вальсом, а саме святкування проходило за вечерею у ресторанчику в парку.  Але діти є діти… Поблизу була велика гірка і лісок з купою шишок. І такий елегантний випускний завершився для всіх — війною шишками! Ми ними кидалися до пізнього вечора, гарненькі плаття були порвані та брудні, усі ми мокрі, але дуже щасливі.:) Інколи дітям для справжнього щастя потрібно всього  лиш гору з шишками, а не ресторани».

Лілія Шершун:

Фото:Лілія Шершун
Лілія Шершун

«В школі я займалась творчістю та брала уасть у художній самодіяльності. Найпозитивніший спогад — кожного року в нас в школі обирали “Королеву Школи” і одного разу — нею стала я. Моєму щастю не було меж…. А от найнеприємніший спогад — я отримала 2 з фізики у 8 класі, за те що забула зошит з домашнім завданням. Це була перша моя двійка, яка запам’яталася назавжди. І для мене, як для всіх, яскравим спогадом став випускний, до якого старанно готувалась».

Мар’яна Вершиніна:

Фото: Мар'яна Вершиніна с синочком
Мар’яна Вершиніна с синочком

«Найважливіше це друзі і вчителі. У моєму шкільному житті важливу роль відіграла вчителька (класний керівник у ліцейному класі) Габорак Валентина Іванівна. Вона привила мені любов до читання… Я навіть написала кілька віршів.:) Я ще й співала в ансамблі, хорі  та грала волейбол — була дуже активною та цікавилась усім. Шкільні часи пройшли весело та цікаво»

Тетяна Муравйова:

Фото:Тетяна Муравйова
Тетяна Муравйова

«Коли я згадую свою школу, то перше, що мені приходить на думку — це білі банти, як хмаринки, білосніжні підколінки, які трохи прикривають розбиті коліна (бо літо пройшло весело) та букети осінніх айстр та жоржин. Від тих споминів стає тепло на душі.:) Ось, усміхається мені сусід Ромчик і ніяковіє від моєї усмішки у відповідь — це тепер я вже знаю, що я йому подобалася ще в першому класі. А з задньої парти частенько мої друзі Женя і Толік, наші класні бешкетники, жбурляли нам у спини паперові кульки. Поряд зі мною  завжди була моя найкраща подружка Юля — в першому класі ми ще цього не знали, саме почали знайомитись ближче. Пригадуючи школу, одразу ніби бачу, як в клас заходить моя перша вчителька — Клавдія Федорівна, вона ще вчила мою маму. Досі пам’ятаю її теплі очі, які завжди дивились ласкаво на нас. Зараз ці спогади далекі, але кожного, навіть найзавзятішого двієшника, вони зігрівають.  Бо школа — це дитинство, перша дружба і перше кохання, це життя».

Оксана Островська:

Фото: Оксана Островська та донечка
Оксана Островська та донечка

«Мої шкільні роки були дуже насиченими. Окрім стандартної програми уроків я займалась й у секції баскетболу, волейболу, танцювальній школі, була старостою класу, працювали в мистецькій майстерні, але найбільше я любила школу за те, що можна було бешкетувати. Враховуючи моє відмінне навчання та гарну поведінку — вчителі не могли й подумати, яка я насправді шибениця. Завжди підбивала однокласників на якісь неймовірні пригоди…

Найбільше запам’ятався туристичний зліт у 9 класі. Ми на вихідні з палатками виїхали на берег озера, з одного боку суцільний ліс, з іншого — дзеркальна поверхня води. Тоді вперше ми не спали дві доби. Всі довго шуміли перед сном і врешті -решт наші вчителі не витримали і запросили всіх до багаття. Ніколи не забуду той смачнючий чай з цілющих трав, пісні та світанок! Таких світанків я більше не зустрічала ніде! Два дні змагань, активного спорту і жодної втоми! Відтоді у мене надзвичайна любов до природи, активного відпочинку, бажання знову й знову проживати неповторні світанки! Дуже хочу передати цю любов своїй донечці, яка вже у 5-му класі і вже скоро, сподіваюсь, ми з батьками поведемо й своїх дітлахів в похід!»

Ігор Крицак:

Фото:Ігор Крицак
Ігор Крицак
Фото: Ігор Крицак
Ігор Крицак

«Найяскравіший спогад — як я втратив свідомість після того, як мені «вліпили» укольчик на реакцію Манту. Я тоді добряче «поцілував» підлогу рідної школи.:) Ну і випускний вечір звичайно. Було дуже весело. Уроки ДПЮ, фізкультура — взагалі сумую за школою, там таке безтурботне і веселе життя було. Якщо б можна було повернутися ненадовго  в той час — я б з задоволенням».

 

Версаль


02.09.2015 2040 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

848
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11426 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1994
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1881
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2873
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4793

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

524

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1163

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1677

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1421
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1816
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1646
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8878
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

718
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

796
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1981
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

968
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

466
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

410 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

804 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

846