Відключення аналогового ТБ: що потрібно знати

1 серпня в Україні почнуть вимикати аналогове телебачення. Радіо Максимум розповідає, як не залишитися без ефірного телебачення, та що для цього потрібно зробити.

Що таке цифрове телебачення?

Цифрове телебачення – сучасна технологія телевізійного мовлення, яка полягає в передачі звуку та зображення за допомогою кодування відеосигналу. Воно стійкіше до різних перешкод у порівнянні з аналоговим і дозволяє вивільнити частоти. Також цифрове телебачення забезпечує високу якість звуку та зображення, що особливо актуально в епоху сучасних телевізорів.

Коли стартує кампанія з відімкнення аналогового телебачення в Україні?

Перша хвиля відімкнення користувачів від аналогового телебачення запланована на 1 серпня 2018 року. Першими, хто залишиться без звичного ефірного мовлення будуть мешканці Києва та Кіровоградської області. Якщо з цифровим сигналом не буде проблем – з 1 вересня цього року планують відімкнути й решту країни.

Для чого відбувається відімкнення аналогового телебачення в Україні?

По-перше, ця технологія сучасніша та дозволяє звільнити частоти. До прикладу, для того, щоб передавати цифровий сигнал потрібен менший діапазон, ніж для аналогового. Це дозволить замість одного аналогового каналу транслювати десятки цифрових.

По-друге, звільнення частот дозволить поширити та швидше впровадити 4G та LTE. Про основні переваги 4G читайте тут.

Хто постраждає від відімкнення аналогового ефіру?

Відключення аналогового торкнеться лише тих користувачів, які користуються звичайними хатніми або зовнішніми антенами. Якщо ж ви користувач сучасних телевізорів або кабельного/супутникового телебачення – перейматися не варто.

TV-тюнер необхідно купувати?

Якщо у вас сучасний телевізор із вбудованим Т2-тюнером, то такої необхідності немає. Просто під'єднайте антену для посилення сигналу. Якщо ж телевізор не має такого тюнера, то придбати TV-тюнер буде необхідно. Ціна питання: від 439 гривень.

Чим відрізняються TV-тюнери?

Як правило, відрізняються вони функціональністю. До прикладу, базові моделі можуть просто приймати сигнал Т2 і все. Більш "просунуті" варіанти можуть відтворювати файли з флеш-накопичувачів, записувати програми на флешки, активувати відтермінування перегляду програм, а також перегляд стрімінгових відео за допомогою Wi-Fi.

Яка кількість каналів буде доступна тим, хто користується цифровим телебаченням?

Наразі кількість каналів варіюється. Мінімальна їх кількість – 32, але в деяких регіонах користувачам доступні до 48 цифрових каналів.

Альтернативні варіанти перегляду ефірного телебачення

Кабельне телебачення

Це телебачення, яке постачається безпосередньо з телевізійної вежі, що забезпечує відмінний сигнал без втрат.

Плюси:

  • якісний сигнал;
  • велика кількість каналів;
  • відсутність потреби в покупці додаткового обладнання.

Мінуси:

  • щомісячна абонентська плата.

Супутникове телебачення

Телебачення, яке дозволяє переглядати телеканали безкоштовно. Щоправда, є одне але: для початку потрібно придбати обладнання для трансляції.

Плюси:

  • якість сигналу;
  • велика кількість каналів;
  • можливість докупляти доступ до каналів, якщо в цьому є потреба.

Мінуси:

  • необхідність покупки дорогого обладнання;
  • необхідність іноді переналаштовувати канали.

Інтернет-телебачення

Доступ до якісного телебачення, яке може бути доступним і на ваших мобільних пристроях (якщо це дозволяє провайдер).

Плюси:

  • якісна трансляція;
  • велика кількість каналів;
  • можливість обирати, що дивитися;
  • доступ до перегляду на смартфонах або планшетах.

Мінуси:

  • щомісячна абонентська плата;
  • можлива втрата сигналу, якщо не працює інтернет.

Загалом, панікувати не варто. Якщо вас таки відімкнуть від ефірного телебачення, можливо, це натяк на те, що пора братися за прочитання улюблених книжок ;)


30.07.2018 2617
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1787
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1786
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1765
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5266 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2072 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1452

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

602

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

702

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

894

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

933
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1664
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3591
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10178
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26052
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10080 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7652
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

836
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1341
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

312
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1200
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

788
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1016