Відділення оперативної гінекології франківського пологового будинку отримає відзнаку

 

/data/blog/63896/7eb87b13f48e275b723161ab68cf38f3.jpg

 

Серед різних відділень міського пологового будинку особливо важливим є перше гінекологічне відділення, адже тут лікуються жінки з різними захворюваннями.

 

Ряд пацієнток отримують консервативну терапію, проходять підготовку до операції. Хворі поступають для вирішення питання, чи потрібна жінці операція, в процесі обстеження лікарі визначаються, треба оперувати невідкладно, чи ні.

 

Найчастіше лікарі оперують пухлини додатків матки і самої матки – фіброміоми, кисти, кістоми, багато операцій виконують з приводу жіночого непліддя, або ендометріозу, як причини непліддя. Є жінки, яких оперують через запущені запальні процеси жіночих статевих органів.

 

«На жаль, не дивлячись на розмаїття інформації для жінок щодо профілактики захворювань, позитивної динаміки ми не відмічаємо. Жінки потрапляють до нас з великими пухлинами, із занедбаними запальними процесами, іноді з такими задавненими захворюваннями, що, після обстеження, пацієнтку вимушені перевести до онкологічного диспансеру», – розповідає завідуюча відділенням оперативної гінекології Галина Колісник.

 

За її словами, відділення розгорнуте на 40 ліжок, тут виконують так звані великі і малі операції. До малих відносяться інструментальні ревізії порожнини матки, зашивання шийки матки, кисти бартолінової залози, травми геніталій, які досить часто трапляються у дівчаток, які падають з велосипеда.

 

Великі операції, натомість, проводять у порожнині живота, в малому тазу – це видалення матки, видалення додатків матки, різного роду пластичні операції.

 

Операції є різні і по об’ємах, і по доступу – лапоратомні, коли живіт розрізається, і лапороскопічні – коли медики роблять тільки проколи.

 

За 9 місяців поточного року у першому гінекологічному відділенні виконано 372 операції, з них 225 операцій – методом трансабдомінальної лапороскопії, тобто за допомогою новітнього впровадження – малоінвазивної хірургії, який тут запровадили з 2008 року. Ці операції виконують молоді талановиті хірурги, провідним спеціалістом серед яких є Павло Прудніков.

 

Перевага таких операцій – відсутність рубця на животі, можливість інфікування під час операції фактично зведена до мінімуму, адже відсутнє операційне поле, як таке, зменшені больові постопераційні відчуття у пацієнток.

 

«За ці роки відділення укомплектовано новітньою сучасної апаратурою. Вдалося закупити нові лапороскопічну стійку, маніпулятори, операційні столи, дихальну апаратуру. У лапораскопічній операційній провели ремонт. Наші працівники, особливо завідуюча відділенням Галина Колісник, старша медсестра Ярослава Серганюк, профорг Анна Чеворіс, дбають і про колектив, і про пацієнтів», – наголошує головний лікар міського пологового будинку Михайло Прудніков.

 

Практично в усіх приміщеннях проведено заміну старих, встановлених ще в 1991 році, вікон на нові, теплозберігаючі. Для зручної роботи молодшого персоналу закуплено інвентар – розчини, миючі середники і нянечки працюють за рекомендованими схемами та наказами Міністерства охорони здоров’я.

 

Відділення оперативної гінекології пройшло попередній аудит і усі необхідні перевірки, тому 26 листопада отримає нагороду – табличку «Чистий відділ – безпечний для пацієнта». Це важлива відзнака, для міського пологового будинку вона – перша. Але незабаром, хочеться вірити, такі таблички з’являться у кожному відділені лікарні.

 

Любов Загоровська


24.11.2014 568 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1367
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2644
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2175
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2247
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6768 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2527 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

414

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1236

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1349

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1496
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

364
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

227
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

638
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

126
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26595
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

605
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10530 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

133
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

156
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

466
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

618
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

682