ВИБОРИ «ВІРТУАЛЬНОГО МЕРА МІСТА ЛОХІВ»

    Ще раз про вибори, тепер не реальні, а віртуальні. В віртуальному місті Лохів обирали нового мера. Кандидатів було аж три. Два повні лохи: діючий мер, та інший «мер», ще не діючий – головний і дуже запеклий опонент діючого. Третій кандидат був ніякий. Одні його називали модним словом «технічний», інші взагалі не розуміли звідки він взявся і що йому треба. «Хіба він не розуміє, - дивувалися в виборчих штабах першого і другого кандидата, - що за нього не проголосує жоден лох».

    Боротьба була запекла: всі брудні і не брудні технології були використані. З великих «біг-мордів» на бідних членів громади споглядали кандидати в мери з одним і тим самим гаслом: «Лохів! Голосуй за мене!». На масштабних мітингах і зустрічах фаворити перегонів кидали гучні меседжі типу «Спільними зусиллями зробимо Лохів європейським містом», «Лохівська громадо – тобі світле майбутнє».

    А про того третього кандидата майже ніхто не згадував. І виборчу кампанію він проводив якось мляво, та й гасло в нього було лише одне і якесь дивне і не зрозуміле: «Люди, не будьте лохами». І ось це гасло дуже блідо виглядало на фоні гучних закликів основних лідерів перегонів, які закликали змінити все в тому числі і «колір асфальту на дорогах», «всі дахи пофарбувати в кольори веселки», навіть «побудувати космодром, щоб бути готовими до зустрічі з іншопланетними цивілізаціями».

    Але знову і знову крізь вир таких зрозумілих і чудових закликів пробивалося дивне «Люди, не будьте лохами…».

    І ось настав всіма очікуваний день. Наш дивний кандидат з тремтінням в руках і щемом у серці стояв у кабінці для голосування. Він вже знав, що проти нього проголосували його дружина і теща. Він відчув стан розпачу і зрозумів марність всіх намагань, тому тремтячою рукою поставив відмітку на проти «Не підтримую жодного кандидата».

    А що було потім? А все було як завжди: в штабі одного кандидата жваво і радісно святкували перемогу; в штабі іншого витав розпач і біль поразки.

     А той третій? Він самотньо сидів у скверику на лавці з пляшкою шампанського і святкував свою поразку. На душі було гидко, він відчував, що не проголосувавши за себе, зрадив тих двадцять чотирьох, які віддали за нього свій голос. Адже їх могло бути аж двадцять п’ять на все місто і це вселяло б надію, що через п’ять років все зміниться у місті Лохів.

     А можливо нічого не зміниться і місто Лохів на завжди залишиться містом лохів…


10.11.2010 Ігор Макарук 1601 22
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1293
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2591
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2146
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2209
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6635 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2491 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

381

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1321

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1450
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

317
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

190
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

614
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

95
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26552
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

578
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10498 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

97
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

125
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

437
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

581
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

653