Важливі речі в горах

 

/data/blog/87245/e77bb33fef85d75ffd307b29d4e460a3.jpg

 

Традиційно наплічник для походу комплектується багатьма складовими, але найбільше місця займають три основні групи:

  1. Туристичне спорядження — на низу рюкзака.
  2. Одяг та взуття — посередині.
  3. Їжа та вода — у верху.

Про інші, але не менш важливі речі читайте в даній статті.

  1. Орієнтування на місцевості. Найважливіше в поході знати куди іти і не заблукати в результаті. Тому ці речі перші в списку: карта, GPS навігатор, компас. Карту краще брати паперову — велику і детальну, а не електронну. В сучасних телефонах та смартфонах часто присутня функція GPS навігатора. Проте, якщо для великих міст це реальна допомога в мандрах, то в горах, де дуже часто відсутня мережа, ця опція часто є недоступною. Компас дуже помічна річ, особливо в погану погоду (дощ і туман), бо частково може допомогти зорієнтуватися в напрямі руху.
  2. Мобільний телефон. Зв’язок з цивілізацією в горах дуже важливий. Завжди повідомляйте куди ви йдете в похід і де знаходитесь в даний момент – це допоможе рятувальникам при пошукових роботах. Якщо з вами сталася біда, то найшвидше вам допоможуть батьки, родичі та друзі в місті, з якими ви зможете зв’язатись. Також, не варто брати в гори дорогі та тендітні телефони.
  3. Ліки. Похід в гори – це значне навантаження та стрес для організму. Тому різноманітні захворювання та пошкодження, на жаль, часті супутники туриста. Детальніше про таку важливу складову, яка збереже ваше здоров’я, читайте в статті – Аптечка для гір.
  4. Розведення багаття. Традиційним джерелом вогню для туриста завжди були сірники та запальничка. Їх звісно ніхто не відмінить і через 100 років. Проте не варто нехтувати благами цивілізації, як наприклад — сухий спирт та пальник (газовий балон). В ідеалі, треба мати всі види видобування вогню – не займає багато місця і не дорого, але сильно виручить вас в горах.
  5. Ліхтар. Якщо ви вже вирішили брати ліхтарик для гір, то не варто економити. Він має бути: якісний, водонепроникний, міцний, яскраво світити в ночі і, звісно, енергозберігаючий. Краще купляти такі речі в спеціалізованих магазинах. Варто мати один маленький ліхтарик на голову, а інший (більший) – для рук. Не забуваємо також про запасний комплект якісних та дорогих  батарейок.
  6. Окуляри. Тут теж не варто економити. Відомо, що на висоті проникнення шкідливого для людини ультрафіолетового сонячного випромінювання набагато сильніше, ніж в низу. Окуляри повинні захищати однаково добре, як від сонця так і від блиску снігу, який часто лежить в горбах навіть літом. Бережіть свої очі!
  7. Ніж. В магазинах є спеціальні ножі для походів – вони полегшені і не такі важкі, як звичайні складні ножі. Будьте обережні – дуже часто в поході люди через необачність ріжуть заміть огірків власні пальці. Увага і зібраність – запорука успішного походу! Якщо ж мандри тривалі, то не буде зайвою маленька сокирка – для розведення багаття і збору м’яких гілок під палатку на каменистому грунті.
  8. Документи. Так як гори Карпати розташовані близько від кордону з країнами-сусідами, то треба в кожен похід брати паспорт. Адже на прикордонних заставах без паспорту можуть і не пропустити далі. Якщо у вас є студентський квиток, теж беріть його із собою в похід  – окрім «ідентифікації особи» матимете часом і знижку в транспорті). Всі документи, гроші та карти слід зберігати у чохлах чи водонепроникаючій обгортці.
  9. Гроші. Часто так буває, що мінлива погода вносить значні корективи у вашу мандрівку. Бувають такі гірські райони, які мають дуже погане автобусне сполучення, а іноді воно взагалі відсутнє. Тому, під час походу доводиться викликати таксі чи інший транспорт, який довезе до потрібного населеного пункту.
  10. Засоби гігієни. Щоб не перетворитися на ведмедя чи цапа під час тривалих мандрів бажано слідкувати за чистотою свого тіла!) Звісно, що таке поняття, як «чистота в горах» буде дуже відносне. Вам стануть в нагоді: мило, зубна щітка та паста, туалетний папір, а також серветки (сухі та вологі).
  11. Фотоапарат. Найкращий спосіб зберегти спогади про чудові краєвиди, а також похвалитися ними перед друзями — це зробити світлини на підкореній вершині! Треба також обов’язково взяти якісний водоізоляційний чохол чи сумку для захисту техніки від дощу, граду чи снігу. Не забудьте перед походом повністю зарядити батарею. Останнім часом, в Україні стали доступні дзеркальні фотоапарати, які роблять якісні знимки. Проте турист із досвідом вам підкаже, що краще брати із собою малу та компактну «мильницю». Це і легше для вашої спини, а також не страшно, якщо вода все-таки проникне крізь захист. До того ж, дорогу техніку можна пошкодити під час падіння або струсів. Звісно кожен робить власний вибір, але гори, — це не місце для дорогої та надчутливої техніки.
  12. Ізоляція речей в наплічнику. В рюкзаку часто зберігаються різні речі, яким не можна поєднуватись чи змішуватись. Для цього треба дуже акуратно та відповідально пакувати його вміст, особливо їжу. Варто використовувати пластикові герметичні лоточки для харчів. В процесі використання поліетиленові кульки дуже часто і швидко рвуться. Тому завжди треба мати в запасі 5-7 пакетів різних розмірів для себе і для ваших друзів в поході.
  13. Мотузка. Завжди в похід беріть певний запас міцної мотузки. Як варіант, можуть підійти кілька довгих шнурівок, які при потребі можна зв’язати в одну. Останнім часом, серед туристів в Україні стають популярні спеціальні браслети на руку. Їх плетуть власноруч з парашутної стропи «паракорду» або дешевшого, але не такого міцного синтетичного шнура. Кріпиться мотузка звичайною пластмасовою застібкою, яка продається у магазинах швейної фурнітури. При потребі, такий браслет можна легко і швидко розпустити і отримати до 3-4 метрів якісної мотузки. Окрім ефектного вигляду на руці, — такий моток шнура буде завжди з вами і не забудеться при зборах.

 

Тарас Пасимок


21.09.2015 1590 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1893
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1828
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1824
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5376 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2123 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1485

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

695

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

749

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

942

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

979
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1728
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3645
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10218
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26094
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10148 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7684
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

869
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1369
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

352
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1246
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

845
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1048