Варикоцеле як одна з першопричин чоловічого безпліддя

Варикоцеле – це патологічний стан, який спричинюється за рахунок варикозного розширення венозних судин сім’яного канатика і в більшості випадків проявляється саме з лівого боку. Ця закономірність пов’язана з анатомічною особливістю будови чоловічої сечостатевої системи.

Причиною є генетична схильність, яка обумовлена вродженою слабкістю судинної стінки. Цікавим є той факт, що зазвичай в батьків пацієнта з даною патологією виявляється варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Варикоцеле найчастіше проявляється в молодому віці чоловіків - від 25 до 45 років.

Є три ступені варикоцеле:

  • 1 ступінь – розширення вен сім’яного канатика пальпаторно визначаються тільки в положенні стоячи;
  • 2 ступінь – збільшені вени пальпаторно визначаються в положенні лежачи та стоячи;
  • 3 ступінь – розширення вен сім’яного канатика і яєчко видно неозброєним оком. Окрім цього, відмічається гіпотрофія яєчка.

Клінічні прояви варикоцеле

Основними клінічними проявами варикоцеле є:

  • тягнучі болі;
  • дискомфорт в яєчку, калитці, паховій ділянці;
  • збільшення чи опущення калитки на стороні ушкодження.
  • посилення болю при фізичному навантаженні, ходьбі, статевому акті.

Чим грозить варикоцеле?

За даними статистики, така патологія як «Варикоцеле» спостерігається більш ніж у 40% чоловіків від 25 років. При варикоцеле погіршується якість та кількість статевих клітин, адже їх утворення та дозрівання пригнічується за рахунок порушення відтоку венозної крові. В результаті цього спостерігається зниження кількості статевих клітин, погіршуються показники їх рухливості і морфології.

Фактори які досить часто негативно впливають на сперматогенез:

  • механічне здавлення сім’явиносних протоків варикозно-розширеними венами;
  • гіпоксія (кисневе голодування) внаслідок застою крові в венах сім’яного канатика;
  • порушення венозного кровотоку і ретроградний (зворотній) рух крові, що призводить до зпідвищення температури яєчка.

З часом яєчко зменшується в розмірах і знижується його гормоноутворююча  функція.

Лікування варикоцеле

Єдиним лікуванням варикоцеле є хірургічне. Консервативні (безопераційні) методи, такі як носіння тугих плавок, обмеження фізичного навантаження, різні медикаменти (венотоніки), зазвичай є неефективними і дозволяють на незначний час відтермінувати операцію.

На сьогодні існує декілька видів операцій, метою яких є заблокувати «патологічний» відтік крові і створити оптимальні умови для формування в ранньому післяопераційному періоді венозних коллатералей, тобто шляхів скидання крові із яєчка.

Обов’зковими показами до хірургічного лікування варикоцеле є наступні:

  1. Порушення сперматогенезу та еякуляції у чоловіка.
  2. Гіпотрофія, атрофія (зменшення в розмірах) яєчка.
  3. Часті нестерпні болі у ділянці калитки.

На сьогоднішній день «золотим стандартом» лікування варикоцеле є мікрохірургічна варикоцелектомія - операція Мармара.

Переваги:

  1. Невеликий косметичний розріз до 2 см в паховій ділянці.
  2. Можливість виконання даної процедури амбулаторно під місцевим знеболенням.
  3. Короткий період реабілітації - 2-3 дні.

Якщо  відчуваєте біль, дискомфорт в яєчку, збільшення калитки, погіршення якості статевого життя, Вам потрібно обстежитись на наявність варикоцеле. В медичному центрі «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ» Ви отримаєте  висококваліфіковане обстеження в уролога та хірургічне лікування при потребі за вищевказаною методикою.

Тріщ В.І.

Лікар-уролог МЦ «Оксфорд Медікал»

(0342) 777 299, (067) 3 777 299, (050) 3 777 299


01.05.2018 2163
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

633
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1832 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1113 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

535
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6889 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11359 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

318

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1052

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1097

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1092
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

262
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1065
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

831
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

724
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2928
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4421
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18423
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

293
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

338
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

648
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

753