Валерій Фролов: Ми занадто захопились у війську питаннями фарбування стін

 

Минулого тижня в усіх військових частинах та установах Івано-Франківського гарнізону працювала інспекційна перевірка Головної інспекції Міністерства оборони України, яку очолює Валерій Фролов.

 

Частини військового гарнізону складали ряд іспитів та перевірок, результатом яких стало визначення їх готовності до виконання завдань за призначенням, відповідності підготовки особового складу до вимог займаних посад, стан бойової підготовки, рівень керівництва. Військові інспектори побували також в інших частинах, дислокованих на Прикарпатті. Забігаючи наперед, можна сказати, що за підсумком інспекційної перевірки всі частини та установи готові до виконання поставлених перед ними завдань.

 

Одним з головних об’єктів перевірки був стан справ у 114-й Івано-Франківській бригаді тактичної авіації. Адже саме на цих військових авіаторів покладено важливе і відповідальне завдання по збереженню безпеки неба під час проведення футбольного чемпіонату «Євро-2012». Тому особлива увага інспекторів приділялась не лише особистій підготовці кожного окремого спеціаліста, але й тому, як вміють і діють всі посадові особи бригади під час заступлення на бойове чергування та при оголошенні сигналу небезпеки в зоні відповідальності авіаторів.

 

Військовослужбовці 114-ї бригади тактичної авіації в цілому продемонстрували високий вишкіл та згуртованість дій. А виліт винищувачів у повітря після отримання сигналу про небезпеку навіть перекрив існуючий норматив. Так само добре показали себе і частини зв’язку та спостереження за повітряним рухом. Також під час перевірки льотчиками та представниками інших родів військ було відпрацьовано нову вертикаль співпраці, що дозволить оперативніше реагувати на зміни в повітряній обстановці. І хоча у фаховій підготовці авіаторів сумніватись не доводиться, під час перевірки командування бригади порушило низку важливих питань, зокрема про те, як і яким чином буде налагоджена співпраця з власниками легких літальних апаратів. Лише на Прикарпатті людей, що мають власний гелікоптер або невеликий літак, близько сотні. Крім цього, існує ще чимало незареєстрованих літаючих засобів. 

 

– Усі вони знаходяться на приватних територіях, які охороняються, і наш доступ до них, так само як і інших правових органів, просто неможливий, – зокрема наголосив командувач повітряного командування «Захід» генерал-лейтенант Станіслав Павлович. – На жаль більшість власників цих літальних апаратів не звітують, коли і куди вони літають чи хочуть полетіти. Ставляться до перельотів, як до прогулянки на велосипеді: захотів – сів і поїхав. Як правило, це не є проблемою військових, адже існує чимало інших структур, які повинні контролювати такі польоти. Однак, коли на нас покладена безпека неба під час «Євро-2012», то потрібно навести лад. Адже якщо ми відслідкуємо неакредитований літак чи гелікоптер у небі, то він буде розцінюватись як об’єкт потенційної загрози – терорист. І мимоволі перетвориться в ціль для сил ППО. Для його перехоплення та посадки буде задіяно чимало сил. Також невідомо, чи взагалі власники приватних літальних апаратів мають відповідну підготовку та документи.

 

Отримавши цю інформацію, головний інспектор Міністерства оборони України Валерій Фролов пообіцяв найближчим часом довести цю проблему  вищому рівню керівництва держави. Також до початку чемпіонату буде заплановано та проведено ряд попереджувальних акцій. Зокрема, Міністерством оборони України буде підготовлене та розповсюджене офіційне звернення до всіх власників малої авіації. Крім цього, буде проведено ряд заходів з залученням міліції та інших силових структур з виявлення незареєстрованих в Україні літаків і гелікоптерів та місць для їх посадки і утримання.

 

На підсумковому засіданні було оговорено й низку важливих проблем із забезпечення військових авіаторів пальним та іншими ресурсами, необхідності підвищення кваліфікації і льотчиків, і технічного складу бригади.

 

– Ми занадто захопились у війську питаннями фарбування стін, обрізання можливих і неможливих бирочок та плакатників, – наголосив Головний інспектор Міністерства оборони України Валерій Фролов. – З цим потрібно покінчувати. Треба звертати увагу на реальну роботу, реальне вміння людей виконувати свої посадові обов’язки, які є в кожного військовослужбовця. А побілку стель давайте залишати структурам, які за це відповідають.

 

Окрема увага Головної інспекції Міністерства оборони України була приділена рівню готовності та вмінню виконувати поставлені завдання військовими комісаріатами області. Головний інспектор Міністерства оборони зазначив, що всі структури армії завжди повинні бути підготовленими до дій в особливий період, і військкомати в цей час стають ключовими в обороноздатності країни. Адже саме завдяки ним буде проводитись доукомплектування частин спеціалістами, мобілізація не тільки громадян, але й техніки та інших ресурсів.

 

– Військові комісаріати повинні мати і мусять вміти використовувати засоби агітації і пропаганди, – зокрема зазначив Головний інспектор Міністерства оборони України Валерій Фролов. – Адже від цього залежить мотивація людей до служби, до захисту Батьківщини. Скажімо, лише одна пісня чернівецького автора «Україна» змогла підняти дух усіх учасників заходів під патронатом Президента на якісно вищий рівень. Люди різних партій, з різних регіонів нашої держави, почувши цю пісню, піднімались з місць. Бо всі вони відчували свою належність до великої Батьківщини. Саме від заступника військового комісара з виховної роботи залежатиме чи не основа всієї територіальної оборони. Адже хто, як не він, має знати специфіку людей регіону: кого з ким можна призивати в одну роту, а кого не варто залишати навіть в одному батальйоні.

 

Головний інспектор поставив також вимогу підготувати пропозиції з цього питання. Але пропозиції мусять бути лише реальні, відповідно до вимог часу. Валерій Фролов розповів, як в одну з миротворчих місій було призначено керівника розвідки, який у своїй роботі керувався лише розробками, отриманими під час навчання у навчальному закладі, і який абсолютно не міг провести аналіз сучасних вимог бою. І лише диво не призвело до людських втрат, адже помилкові розрахунки цього керівника ґрунтувалися ще на досвіді Другої світової війни і не працювали в умовах сучасної напівпартизанської війни.

 

Окремо головний інспектор цікавився питаннями співпраці та організації роботи між відділом призову обласного військового комісаріату та територіальним центром комплектування військ. Власне, в цих питаннях виявилось чимало проблем. Зокрема, в обласних військових комісаріатах немає власного психолога, і для того, щоб здійснити відбір кандидатів до вступу у вищі військові навчальні заклади, залучаються фахівців з органів самоврядування. Головний інспектор поцікавився і тим, хто і як проводить зараз відбір на військову службу за контрактом, які методики використовуються, які є критерії оцінки, і якою взагалі є механіка роботи набору на військову службу та відбору тих фахівців, хто проводить цей відбір. Результатом майже півторагодинної бесіди головного інспектора з особовим складом військкомату стало його прохання підготувати йому реальні пропозиції з покращення взаємодії різних структур військкомату, поліпшення роботи фахівців з молоддю тощо.

 

– До проведення інспектування ми готувались, – зазначив начальник Івано-Франківського військового гарнізону полковник Ігор Боловицьких. – І хоча результати не такі, як ми очікували, все ж рівень підготовки, а головне –бажання військовослужбовців сумлінно виконувати свої обов’язки є високим. А це означає, що ми зможемо виправити помилки і подолати всі недоліки, і що найважливіше – сумлінно виконати покладені на нас державою обов’язки.

 

Тарас Грень


13.02.2012 2094 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

667
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2267
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1999
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2023
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6067 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2307 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

182

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

994

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

994

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1249
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

475
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1936
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3833
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26358
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

425
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10339 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7883
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

434
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

275
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

431
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

513
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1446