Ваґабундо: у Франківську відкрили новий мистецький простір (фото)

Сьогодні у Франківську наповнили життям і відкрили новий мистецький простір - Підземний Перехід Ваґабундо.

Мистецький простір заснували Юрій Андрухович, Ростислав Шпук та Олександр Ковтун, пише Фіртка з посиланням на Курс.

Анонсуючи відкриття, вони декларували, що хочуть "розмити кордони" між представниками різних мистецьких течій у Івано-Франківську. 

Відтак перший вечір у трьох залах Ваґабундо зробили художнє мистецтво, музика, література, театр, аудіовізуальний перформанс та віджеїнг. На відкриття зійшлися представники різних франківських груп та кіл, знайомі від часів Станіславського феномену та «свіжіші» митці і ті, для кого власне все це робилося, - глядачі й слухачі, франківці.  

Гостей зустріла виставка слоганів «Мотто» - проект Центру сучасного мистецтва, що переїхав до Вагабундо з галереєю ЧЕЧ. Два тижні франківці мали змогу в коротких гаслах втілити своє ставлення мистецтва і порозмірковувати над його сенсами.

«Пустота – теж форма», - стверджували одні. «Вважаєш себе генієм – замов окрему палату!» - радили інші.  

Тему продовжували цифрові інсталяції. Одна з них перетворювала дзеркало на потрійне селфі, в якому гість мав побачити відбиток українського пост-пост-модернізму. Інша пропонувала гру у додану реальність – точки на модерному макеті Франківська на гаджеті перетворювалися у клавіші і кожна запускала музику.

Смислову складову простору втілювала виставка живопису та графіки Тараса Пліща «Цирк Ваґабундо». Відокремлена у виставковій залі експозиція відсилала до поезій Юрія Андруховича. Відомо,  що «Ваґабундо» – це мандрівний цирк, який у 1987 році вигадав Андрухович у своєму віршованому циклі.

Засновник мистецького простру Юрій Андруховч, відкриваючи вечір, оголосив, що надалі Ваґабундо житиме відповідно до призначення певних днів тижня.

Після вихідного понеділка настане день художників, візуальному мистецтву будуть постійно віддані вівторок та четвер. Середа – день фільмів та футболу. П`ятниця – музичний та театральний день. Субота і неділя – дні «підземних переходів», коли буде можливо все, що завгодно.

Власне такі очікування і панували на сьогоднішньому вечорі «відкритих дверей» у Ваґабундо.

Атмосферу першого «підземного переходу» ферментували фрагменти з мультимедійного спектаклю «Альберт, або Найвища форма страти» Андруховича та імпровіз-попурі від відомого джазового контрабасиста Марка Токара й співачки, дослідниці народної пісні Уляни Горбачевської.

Урбаністичні тексти письменників Тараса Прохаська та Володимира Єшкілєва, та поезія епатажного Юрія Іздрика.

Пронизливості додав модерний театр - франківські актори принесли у Ваґабундо уривки з відомої опери-жаху «Гамлет» з Олексієм Гнатковським в головній ролі. А до виходу із Переходу повела музика - електронний сет від xaoRa та віджей-мапінг від VJ group Cube.

Три години невимушеного мистецького міксу збили часові орієнтири і стерли межі між різними видами мистецтва та представниками різного міського середовища. Вільний простір Ваґабундо - як і було задумано.

В перспективі у Вагабундо відкриють кав`ярню та книгарню, які доповнять кінозалу та виставковий простір.

Фотогалерея


15.02.2019 1709
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

883
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2365
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2043
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2067
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6282 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2360 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

229

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1051

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1030

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1300
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

153
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

514
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1978
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26410
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

465
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10383 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7921
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

468
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

321
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

472
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

545
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1492