В Росії поховали вчених, які загинули внаслідок вибуху ядерного реактора

Невдале випробування ракет минулого тижня у Білому морі призвело до вибуху, в якому загинули п'ять вчених.

Вчені тестували малий ядерний реактор.

Інститут працює над маломасштабними джерелами електроенергії, які використовують "радіоактивні та радіоізотопні матеріали" для Міністерства оборони. Про це розповів науковий керівник інституту В'ячеслав Соловйов.

"Вчені, яких будуть ховати сьогодні, були національними героями та елітою Російського Федерального ядерного центру", - заявив директор інституту Валентин Костюков.

Вибух стався к четвер, 8 серпня під час випробування ракети, яка використовувала «ізотопні джерела енергії» на платформі в Архангельській області, близько до Полярного кола, повідомила російська державна ядерна компанія "Росатом" на вихідні. 

Міністерство оборони спочатку повідомляло про те, що внаслідок аварії загинули двоє вчених. Ядерний вибух спровокував викид радіації у сусідньому портовому місті Сєвєродвінську.

Повідомлення на веб-сайті місцевої адміністрації спочатку оприлюднили, а потім видалили з сайту. У свою чергу, російські військові повідомили, що рівень радіації є нормальним та безпечним і не розкрили всіх подробиць інциденту.

Новини про вибух розповсюдились у сусідніх містах та містечках. У свою чергу населення почало активно скуповувати йод, який, як вважають, допомагає абсорбувати щитоподібною залозою радіацію.

Норвегія заявила, що активізувала радіаційний моніторинг після інциденту, але не виявила нічого незвичайного.

"Південний вітер та велика відстань від вибуху до кордону ймовірно не дасть виявити вченим Фінляндії сліди будь-якої радіації", - повідомила Піа Вестербацька, директор Міністерства радіаційної та ядерної безпеки Фінляндії у понеділок 12 серпня 2019 р. 

Влада не перевіряла свої повітряні фільтри з часу інциденту, але очікує, що матиме точні результати до кінця цього тижня, додала вона. "Росатом" відмовився коментувати цей інцидент у понеділок, і речницею інституту зв’язатись не вдалось.

Російські ЗМІ припускають, що зброя, яка випробовувалась, була ракетою класу SSC-X-9 Skyfall, відома в Росії як «Буревісник». Це ядерна крилата ракета, яку президент Володимир Путін представив світові у короткому анімаційному відео під час свого виступу до нації минулого року.

Інцидент стався після серії масових вибухів, що відбулись на початку минулого тижня в сибірській військовій частині, де загинув один та було поранено 13 військових, також влада була змушена евакуювати 16 500 людей зі своїх будинків.

Російський флот протягом багатьох років зазнавав численних гучних аварій. 

У липні 14 моряків загинули в пожежі на борту ядерного підводного човна в Баренцевому морі, що чиновники РФ спочатку відмовлялись визнавати. Пізніше військово-морські високопосадовці заявили, що моряки віддали свої життя, запобігаючи "планетарній катастрофі".

Нагадаємо, що найстрашніша пострадянська морська катастрофа в Росії також сталася в Баренцевому морі, коли на атомному підводному човні "Курськ", після вибуху в серпні 2000 року, загинули 118 осіб екіпажу.

 

за матеріалами Bloomberg


12.08.2019 6165 3
Коментарі (3)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

749
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739