В Пакистані християнку засудили до смертної кари за богохульство

В Пакистані християнку засудили до смертної кари за богохульствоАсия Бібі, 45-річна жінка-християнка, мати п'ятеро дітей була засуджена в Пакистані до страти у вигляді повішення. Її визнали винною в наклепі на пророка Мухаммеда, повідомляє газета "The Daily Telegraph". Тим часом сама Асия заперечує звинувачення в богохульстві і заявляє, що її переслідували за релігійні переконання, оскільки християни в Пакистані постійно піддаються дискримінації.

Представники християнської общини країни і місцеві правозахисники засудили вирок і закликали до відміни закону про богохульство. Правозахисник Асиї Бібі заявив, що вирок буде оскаржений у вищих інстанціях. Чловік засудженої Ашик Масих заявив, що у нього не вистачило сил повідомити про вирок дітям. "Я не сказав двом молодшим дочкам про рішення суду. Діти багато раз запитували мене про матір, але мені не вистачило сміливості сказати, що суддя засудив їхню матір до вищої міри покарання за злочин, який вона ніколи не здійснювала", - повідомив Ашик.

Асия Бібі знаходилася у в'язниці з червня минулого року.

Її історія полягала в наступному. Бібі була на роботі разом з іншими співробітницями. Її попросили принести води. Жінки-мусульманки, що працювали з Бібі, відмовилися пити, заявивши, що вода принесена християнкою і, отже, вона "нечиста". Асия стала заперечувати, але це викликало серед жінок лише більше збурення. Про інцидент забули, проте деякий час опісля перелякана Бібі звернулася в поліцію, заявивши, що за нею гнався натовп мусульман. Для її власної безпеки жінку відвели в поліцейську дільницю. Представник пакистанського міністерства у справах меншин Шахзад Камран, розповідаючи суду про подальші події, заявив, що через якийсь час біля поліцейської дільниці, де ховалася Бібі зібрався натовп мусульман, включаючи представників духовенства, які вимагали видати їм на розправу Асию, оскільки вона погано промовлялась про пророка Мухаммеда. Як сказав міністерський чиновник, поліція, таким чином, спочатку врятувала жінці життя, проте потім зафіксувала факт богохульства. З тієї миті Асия Бібі більше року перебувала в ув'язненні і лише в минулий понеділок була засуджена до смерті.

Представник міністерства заявив, що не сумнівається в невинності Бібі. Він упевнений, що жінка не говорила слів, які їй приписують. У правозахисних організаціях Пакистану, тим часом, вважають, що закон про богохульство часто упереджено використовується стосовно релігійних меншин і, зокрема, стосовно християн, яких в країні нараховується близько 3 мільйонів. Правда, до цих пір, згідно із законом про богохульство, в Пакистані ще ніхто не був страчений. Близько 10 засуджених до смерті були помилувані. Проте, як вважають, смерть все одно "наздогнала" потім цих людей. Представник "Human Rights Watch" Алі Хасан Дайян заявив, закон про богохульство входить в протиріччя з правами, що гарантуються конституцією Пакистану, і тому має бути анулюваний. "Це - недопустимий закон", - сказав він. За його словами, закон про богохульство часто використовується як інструмент переслідування, деколи - для зведення рахунків, тому з релігією він не має нічого спільного. Закон робить релігійні меншини особливо вразливими, оскільки часто використовується проти них, заявив Алі Хасан Дайян.


12.11.2010 15 1637 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1016
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2413
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2056
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2091
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6347 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2383 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

258

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1070

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1057

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1322
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

199
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

537
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1996
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26438
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

493
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10397 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7937
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

482
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

342
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

487
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

566
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1509