В Пакистані християнку засудили до смертної кари за богохульство

В Пакистані християнку засудили до смертної кари за богохульствоАсия Бібі, 45-річна жінка-християнка, мати п'ятеро дітей була засуджена в Пакистані до страти у вигляді повішення. Її визнали винною в наклепі на пророка Мухаммеда, повідомляє газета "The Daily Telegraph". Тим часом сама Асия заперечує звинувачення в богохульстві і заявляє, що її переслідували за релігійні переконання, оскільки християни в Пакистані постійно піддаються дискримінації.

Представники християнської общини країни і місцеві правозахисники засудили вирок і закликали до відміни закону про богохульство. Правозахисник Асиї Бібі заявив, що вирок буде оскаржений у вищих інстанціях. Чловік засудженої Ашик Масих заявив, що у нього не вистачило сил повідомити про вирок дітям. "Я не сказав двом молодшим дочкам про рішення суду. Діти багато раз запитували мене про матір, але мені не вистачило сміливості сказати, що суддя засудив їхню матір до вищої міри покарання за злочин, який вона ніколи не здійснювала", - повідомив Ашик.

Асия Бібі знаходилася у в'язниці з червня минулого року.

Її історія полягала в наступному. Бібі була на роботі разом з іншими співробітницями. Її попросили принести води. Жінки-мусульманки, що працювали з Бібі, відмовилися пити, заявивши, що вода принесена християнкою і, отже, вона "нечиста". Асия стала заперечувати, але це викликало серед жінок лише більше збурення. Про інцидент забули, проте деякий час опісля перелякана Бібі звернулася в поліцію, заявивши, що за нею гнався натовп мусульман. Для її власної безпеки жінку відвели в поліцейську дільницю. Представник пакистанського міністерства у справах меншин Шахзад Камран, розповідаючи суду про подальші події, заявив, що через якийсь час біля поліцейської дільниці, де ховалася Бібі зібрався натовп мусульман, включаючи представників духовенства, які вимагали видати їм на розправу Асию, оскільки вона погано промовлялась про пророка Мухаммеда. Як сказав міністерський чиновник, поліція, таким чином, спочатку врятувала жінці життя, проте потім зафіксувала факт богохульства. З тієї миті Асия Бібі більше року перебувала в ув'язненні і лише в минулий понеділок була засуджена до смерті.

Представник міністерства заявив, що не сумнівається в невинності Бібі. Він упевнений, що жінка не говорила слів, які їй приписують. У правозахисних організаціях Пакистану, тим часом, вважають, що закон про богохульство часто упереджено використовується стосовно релігійних меншин і, зокрема, стосовно християн, яких в країні нараховується близько 3 мільйонів. Правда, до цих пір, згідно із законом про богохульство, в Пакистані ще ніхто не був страчений. Близько 10 засуджених до смерті були помилувані. Проте, як вважають, смерть все одно "наздогнала" потім цих людей. Представник "Human Rights Watch" Алі Хасан Дайян заявив, закон про богохульство входить в протиріччя з правами, що гарантуються конституцією Пакистану, і тому має бути анулюваний. "Це - недопустимий закон", - сказав він. За його словами, закон про богохульство часто використовується як інструмент переслідування, деколи - для зведення рахунків, тому з релігією він не має нічого спільного. Закон робить релігійні меншини особливо вразливими, оскільки часто використовується проти них, заявив Алі Хасан Дайян.


12.11.2010 15 1850 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

939
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2740
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

948
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1015
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1015 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3039 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

862

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

752

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1072
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

106
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2304
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1130
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

430
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15047
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7359
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

797
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

270
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

360
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

635
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1092