В наступному році ІФНТУНГ відкриє 4 нові інститути та 11 кафедр

 

/data/blog/64905/ab887f025d4a401a2593ffc10cd2807f.jpg

 

Такі рішення прийняла Вчена рада Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на засіданні.

 

Зокрема, йшлося про створення в університеті Інституту теплоенергетики на базі Бурштинського енергетичного коледжу. Цей навчальний заклад і раніше вважався структурним підрозділом ІФНТУНГ, але тепер, у зв’язку із певними змінами в освітньому законодавстві, стало доцільним реорганізувати його в інститут. Тим більше, що практично за всіма можливими показниками коледж дійсно гідний носити таке ім’я, передає Фіртка з посиланням на прес-службу ІФНТУНГу.

 

Коледж має давню історію — тут отримали освіту вже не одне покоління майбутніх енергетиків. У коледжі надзвичайно високий фаховий рівень педагогічного колективу, котрий очолює директор Олександр Джура. Процес підготовки середніх спеціалістів для галузі має все необхідне матеріально-технічне забезпечення; господарство коледжу – учбові та адміністративні корпуси, навчально-виробничі лабораторії, гуртожитки та спортзали – розташовані в загальному на території в 6 гектарів.

 

— Коли таким, як наш коледж, закладам було надано статусу «вищий навчальний заклад 1-2 ступеню акредитації», ми робили все можливе, щоб дійсно досягнути такого високого рівня, — говорить директор Олександр Джура. — Зокрема, за трьома направленнями створений бакалаврат, а середніх спеціалістів готуємо за 8 спеціальностями.

 

Для реорганізації коледжу в Інститут необхідно, щоб в ньому діяли 5 кафедр з відповідними напрямами діяльності, утворити які й було вирішено на Вченій раді. Кадрове забезпечення нових структурних одиниць проводитиметься за рахунок існуючого викладацького потенціалу університету.

 

Аналогічна реорганізація очікує й на Інститут післядипломної освіти (директор Віктор Петренко) при ІФНТУНГ. Утворення 5 додаткових кафедр за напрямами «розробка та експлуатація природних ресурсів», «логістична інфраструктура нафтогазового комплексу», «раціональне природокористування»  та іншими підніме роботу Інституту на ще вищий та якісніший рівень.

 

Новий статус отримає й один з найстаріших, базових факультетів техуніверситету — геологічний. Він буде трансформований в Інститут геології. Саме таку ємну і глибоку назву вирішено йому дати на Вченій раді за пропозицією ректора ІФНТУНГ Євстахія Крижанівського.

 

— Це рішення не є спонтанним, — підкреслив у своєму виступі на засіданні Євстахій Іванович, — адже це не просто несправедливо, що геологічний факультет залишився ніби в нижчому званні, коли решта стали інститутами. Головне те, що це надзвичайно важливий напрям як підготовки фахівців, так і наукових розробок. Тому після проведеної підготовчої роботи та всебічного вивчення питання ми прийшли до висновку, що перспективним буде відкриття нової спеціальності «економічна геологія» та відповідної нової кафедри. А в майбутньому в Інституті геології ІФНТУНГ розвиватимуться й гідрогеологія, геоінформатика та інші споріднені напрями.

 

Також певні зміни очікують і на факультет архітектури туристичних комплексів. Цей структурний підрозділ, який успішно діє практично вже десятиліття, досяг необхідного ступеню розвитку і буде реорганізований в Інститут архітектури і будівництва туристичних комплексів. Як повідомив декан факультету Ярослав Василишин, поки що це, так би мовити, робоча назва, але на сьогодні вже працюють  5 кафедр за відповідними напрямами («туризму», «будівельної механіки» та інші, в тому числі й випускові), котрі готові й надалі не лише здійснювати підготовку висококваліфікованих фахівців, а й вести глибокі наукові дослідження – за рішенням Вченої ради незабаром вже в складі новоутвореного інституту.

 

Таким чином, Івано-Франківський національний технічний університет новий навчальний рік зустріне оновленим у структурному відношенні — з чотирма новоутвореними інститутами та 11-ма новими кафедрами.

 

Розвитку набуде й магістратура вишу: планується збільшення ліцензії щодо підготовки магістрів за рядом спеціальностей. Саме над вивченням потреби та вирішенням організаційних питань розпочато активну роботу після прийняття відповідного рішення Вченою радою університету.


08.12.2014 562 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

715
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

545
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1634
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2910
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2419
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2402

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

431

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

569

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1418

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1498
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

526
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

387
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

768
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

148
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

265
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26876
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

725
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

284
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

289
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

610
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

922
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

813