В Карпатах стартував міжнародний форум Східної та Центральної Європи "Via Carpatia" (відео)

В Карпатах стартував Перший міжнародний форум Східної та Центральної Європи Via Carpatia.  На учасників та гостей чекає насичена культурна, інтелектуальна та розважальна програма.

Сьогодні у селищі Криворівня, за 140 км від Івано-Франківська, відбулося офіційне відкриття Форуму, який закінчиться 30 червня.

У рамках Форуму 23-24 червня також минає фестиваль українських виробників "У пошуках Made in Ukraine: зустріч в Карпатах".

До програми "Via Carpatia" увійшли кінофестиваль “Transcarpatia”, конференція "Коло Вінценза: майбутнє Карпат", фестиваль музики та мистецтва "Sounds of Carpatia" і свято народної творчості імені Гната Хоткевича.

Форум Via Carpatia покликаний не лише розкрити різноманіття культури Карпат, але й зібрати разом інтелектуальних лідерів Східної й Центральної Європи.

Музична частина Форуму  розпочалась із фестивалю Sounds of Carpatia із програмою «World music». Першою випробувала велику сцену, яку обладнали  на сільському стадіоні, Мар'яна Гавриш,  яка представила  загалу пісні в стилі поп-рок на основі гуцульського мелосу.

Перед глядачами виступи також  гурт Кораллі з сценічним рок-перфоменсом, в якому  використали традиційні карпатські інструменти: сопілку, дримбу та справжню карпатську трембіту; JONYCH і Ципа band; DZ`OB зі своєю крос-жанровою акустично-електронною музикою; Under The Moon; а ось як адаптувати оперу для широкого загалу продемонструвала  Мар`яна Боднар  в рамках проекту Boxedge & Maryana Bodnar Project . Як каже сама виконавиця, це інтелектуальний синтез електронної музики та класичного співу.

Попри холод та дощову погоду до Криворівні вже з`їжджаються туристи. Тож Форум обіцяє бути доволі велелюдним.

Також в місцевому кінотеатрі розпочалися демонстрації фільмів у рамках Кінофоруму.

Протягом всього Форуму Via Carpatia з 23 по 30 червня відбуватимуться кінопокази національного кіно, копродукції  України з іншими країнами, іноземного кіно та ретроспективних стрічок. За підтримки Державного агентства України з питань кіно покажуть сучасні українські кінокартини: «Стрімголов», «Припутні», «Ізі», «Межа», «Будинок «Слово», «Викрадена принцеса» та «Казка про гроші».


Безкоштовний фестивальний тиждень cеред Карпатських гір.

Всі заходи фестивалю впродовж цілого тижня, з 23 по 30 червня, будуть абсолютно безкоштовними. Єдине, про що треба потурбуватися заздалегідь, – це місце проживання та спосіб добратися (потягом, автомобілем). До речі, організатори Форуму продумали і це: на сайті viacarpatia.org ви знайте перелік маєтків, будинків, готелів та хостелів, розрахованих на різний бюджет на різну кількість гостей. Усі вони знаходяться поряд із локаціями Форуму.

Гуцульське свято Полонинське літо.

Це справжній рай для гурманів, любителів усього незвичного та нового. Тут, і вироби народного мистецтва, і продукти харчування, і колоритний національний одяг, і ярмарок народних майстрів Гуцульщини. Свої вироби представлять, як підприємці, так і місцеві жителі. Бринза, медовуха, гриби, карпатські чаї, народний одяг – кожен знайде щось для себе. Цьогоріч Полонинське літо прийме фестиваль українських виробників  “Made in Ukraine”.

Гала-концерти українських зірок.

Фестиваль музики та мистецтв Sounds of Carpatia в стилі World Music пройде з 28 по 30 червня просто неба серед Карпатських гір. Хедлайнери: Марічка Бурмака, Олег Скрипка, Аліна Паш, Христина Соловій, KOZAK SYSTEM, Іванка Червинська та Ігор Закус, “Джаз коло”, Taraka та інші. На двох сценах виступлять більше двохсот музикантів.

Унікальний танцювальний майданчик на свіжому повітрі.

Щовечора на гостей Форуму чекає танцювальна програма. Двогодинні музичні сети від українських діджеїв на свіжому гірському повітрі не залишать байдужим нікого. Сучасну електронну музику “Новий голос Карпат” представить DJ O’Skrypka. Проект “MUND” запропонує гостям сучасну електроніку поєднану з аутентичними народними інструментами (дримба, сопілки, скрипка). До речі, це буде найвищий танцювальний майданчик над рівнем моря.

Найкращі фестивальні кінопрем’єри.

Родзинкою фестивалю TRANSCARPATIA стануть головні кінопрем’єри. Покази стрічок “Легенда Карпат”, “ЕКС”, “Зрадник”, “Ізі”, “Коли падають дерева”, а також покази ретроспективних стрічок та короткого метру і документальних фільмів. Окрім українських фільмів буде презентовано зарубіжні стрічки, серед яких є призери Канського і Берлінського фестивалів. Покази пройдуть на двох локаціях – два екрани в конференц залах та один великий екран open air. Упродовж трьох днів з 23 по 25 червня, буде показано 20 фільмів.

Екскурсії музеями та заповідником.

Для цього буде виокремлено цілий день 25 червня. Відбудуться екскурсії до музеїв Криворівні, Верховини, Красноїлля. Буде організовано оглядові  екскурсії з відвідуванням Карпатського біосферного заповідника та численні тематичні екскурсії. Ви знали, що лише в одному Верховинському районі знаходиться близько 18 заповідних об’єктів та майже три десятки музеїв? Пропонуємо кілька, а ви обирайте: Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика, Музей Михайла Грушевського, Регіональний історико-краєзнавчий музей Гуцульщини, Літературно-меморіальний музей Івана Франка, Хата-музей кінофільму “Тіні забутих предків”, Музей “Хата-Гражда” гуцульської господарки, Музей гуцульської вишивки, Музей-садиба “Вишиванка”, Музей прикладного мистецтва, дегустаційний зал прикарпатських  виноробів, Музей гуцульського побуту та мистецтва “У трембітаря”, Хата-стая сироварня, Музей гуцульської магії, Музей села “Криворівня”, Народний музей Гуцульського театру Г. М. Хоткевича. Саме тому поїздка має бути не лише розважальною, а й інтелектуально насиченою.

Відпочинок у літній столиці України

Криворівня – унікальне село у Верховинському районі, де свого часу проводили літні вакації. Тут любили відпочивати відомі представники української інтелігенції Іван Франко і Михайло Грушевський, приїжджала Леся Українка, часто бував художник Іван Труш, створював театр Гнат Хоткевич. В цій місцевості Сергій Параджанов знімав “Тіні забутих предків”.

З детальною програмою можна ознайомитися на сайті Форуму.


24.06.2018 3817
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

132
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12957 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1481
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

806
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5988
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1659

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

580

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1403

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1212

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1115
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

470
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

592
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1510
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

539
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

821
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5856
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13214
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

153
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

472
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

429
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

741 2