В Карпатах стартував міжнародний форум Східної та Центральної Європи "Via Carpatia" (відео)

В Карпатах стартував Перший міжнародний форум Східної та Центральної Європи Via Carpatia.  На учасників та гостей чекає насичена культурна, інтелектуальна та розважальна програма.

Сьогодні у селищі Криворівня, за 140 км від Івано-Франківська, відбулося офіційне відкриття Форуму, який закінчиться 30 червня.

У рамках Форуму 23-24 червня також минає фестиваль українських виробників "У пошуках Made in Ukraine: зустріч в Карпатах".

До програми "Via Carpatia" увійшли кінофестиваль “Transcarpatia”, конференція "Коло Вінценза: майбутнє Карпат", фестиваль музики та мистецтва "Sounds of Carpatia" і свято народної творчості імені Гната Хоткевича.

Форум Via Carpatia покликаний не лише розкрити різноманіття культури Карпат, але й зібрати разом інтелектуальних лідерів Східної й Центральної Європи.

Музична частина Форуму  розпочалась із фестивалю Sounds of Carpatia із програмою «World music». Першою випробувала велику сцену, яку обладнали  на сільському стадіоні, Мар'яна Гавриш,  яка представила  загалу пісні в стилі поп-рок на основі гуцульського мелосу.

Перед глядачами виступи також  гурт Кораллі з сценічним рок-перфоменсом, в якому  використали традиційні карпатські інструменти: сопілку, дримбу та справжню карпатську трембіту; JONYCH і Ципа band; DZ`OB зі своєю крос-жанровою акустично-електронною музикою; Under The Moon; а ось як адаптувати оперу для широкого загалу продемонструвала  Мар`яна Боднар  в рамках проекту Boxedge & Maryana Bodnar Project . Як каже сама виконавиця, це інтелектуальний синтез електронної музики та класичного співу.

Попри холод та дощову погоду до Криворівні вже з`їжджаються туристи. Тож Форум обіцяє бути доволі велелюдним.

Також в місцевому кінотеатрі розпочалися демонстрації фільмів у рамках Кінофоруму.

Протягом всього Форуму Via Carpatia з 23 по 30 червня відбуватимуться кінопокази національного кіно, копродукції  України з іншими країнами, іноземного кіно та ретроспективних стрічок. За підтримки Державного агентства України з питань кіно покажуть сучасні українські кінокартини: «Стрімголов», «Припутні», «Ізі», «Межа», «Будинок «Слово», «Викрадена принцеса» та «Казка про гроші».


Безкоштовний фестивальний тиждень cеред Карпатських гір.

Всі заходи фестивалю впродовж цілого тижня, з 23 по 30 червня, будуть абсолютно безкоштовними. Єдине, про що треба потурбуватися заздалегідь, – це місце проживання та спосіб добратися (потягом, автомобілем). До речі, організатори Форуму продумали і це: на сайті viacarpatia.org ви знайте перелік маєтків, будинків, готелів та хостелів, розрахованих на різний бюджет на різну кількість гостей. Усі вони знаходяться поряд із локаціями Форуму.

Гуцульське свято Полонинське літо.

Це справжній рай для гурманів, любителів усього незвичного та нового. Тут, і вироби народного мистецтва, і продукти харчування, і колоритний національний одяг, і ярмарок народних майстрів Гуцульщини. Свої вироби представлять, як підприємці, так і місцеві жителі. Бринза, медовуха, гриби, карпатські чаї, народний одяг – кожен знайде щось для себе. Цьогоріч Полонинське літо прийме фестиваль українських виробників  “Made in Ukraine”.

Гала-концерти українських зірок.

Фестиваль музики та мистецтв Sounds of Carpatia в стилі World Music пройде з 28 по 30 червня просто неба серед Карпатських гір. Хедлайнери: Марічка Бурмака, Олег Скрипка, Аліна Паш, Христина Соловій, KOZAK SYSTEM, Іванка Червинська та Ігор Закус, “Джаз коло”, Taraka та інші. На двох сценах виступлять більше двохсот музикантів.

Унікальний танцювальний майданчик на свіжому повітрі.

Щовечора на гостей Форуму чекає танцювальна програма. Двогодинні музичні сети від українських діджеїв на свіжому гірському повітрі не залишать байдужим нікого. Сучасну електронну музику “Новий голос Карпат” представить DJ O’Skrypka. Проект “MUND” запропонує гостям сучасну електроніку поєднану з аутентичними народними інструментами (дримба, сопілки, скрипка). До речі, це буде найвищий танцювальний майданчик над рівнем моря.

Найкращі фестивальні кінопрем’єри.

Родзинкою фестивалю TRANSCARPATIA стануть головні кінопрем’єри. Покази стрічок “Легенда Карпат”, “ЕКС”, “Зрадник”, “Ізі”, “Коли падають дерева”, а також покази ретроспективних стрічок та короткого метру і документальних фільмів. Окрім українських фільмів буде презентовано зарубіжні стрічки, серед яких є призери Канського і Берлінського фестивалів. Покази пройдуть на двох локаціях – два екрани в конференц залах та один великий екран open air. Упродовж трьох днів з 23 по 25 червня, буде показано 20 фільмів.

Екскурсії музеями та заповідником.

Для цього буде виокремлено цілий день 25 червня. Відбудуться екскурсії до музеїв Криворівні, Верховини, Красноїлля. Буде організовано оглядові  екскурсії з відвідуванням Карпатського біосферного заповідника та численні тематичні екскурсії. Ви знали, що лише в одному Верховинському районі знаходиться близько 18 заповідних об’єктів та майже три десятки музеїв? Пропонуємо кілька, а ви обирайте: Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика, Музей Михайла Грушевського, Регіональний історико-краєзнавчий музей Гуцульщини, Літературно-меморіальний музей Івана Франка, Хата-музей кінофільму “Тіні забутих предків”, Музей “Хата-Гражда” гуцульської господарки, Музей гуцульської вишивки, Музей-садиба “Вишиванка”, Музей прикладного мистецтва, дегустаційний зал прикарпатських  виноробів, Музей гуцульського побуту та мистецтва “У трембітаря”, Хата-стая сироварня, Музей гуцульської магії, Музей села “Криворівня”, Народний музей Гуцульського театру Г. М. Хоткевича. Саме тому поїздка має бути не лише розважальною, а й інтелектуально насиченою.

Відпочинок у літній столиці України

Криворівня – унікальне село у Верховинському районі, де свого часу проводили літні вакації. Тут любили відпочивати відомі представники української інтелігенції Іван Франко і Михайло Грушевський, приїжджала Леся Українка, часто бував художник Іван Труш, створював театр Гнат Хоткевич. В цій місцевості Сергій Параджанов знімав “Тіні забутих предків”.

З детальною програмою можна ознайомитися на сайті Форуму.


24.06.2018 3797
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1014
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2787
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1728 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3870
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5665
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1808

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

178

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

325

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

311

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

465
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

624
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

603
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

884
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

171
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2142
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

650
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

974
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1259
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

534 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

729
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

499
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

824