В Івано-Франківську затримали 45-річного жителя Закарпаття, який примушував інваліда просити милостиню

 

Наші співробітники звернули увагу, що кожного ранку, в будь-яку погоду глухонімого Василя, що не має ступень, на колясці привозить один і той же чоловік (ром за національністю), скидає (!)

 

Його прямо на землю, і той, повзаючи з підвішеною на шиї картонною коробкою, починає просити милостиню, - розповідає «ФАКТАМ» начальник відділу по боротьбі з торгівлею людьми Управління МВС в Івано-Франківській області Андрій Рогалевіч. - Причому точки «роботи» постійно змінювалися: то одна церква, то інша, то переходи біля міських базарів. Зазвичай «господар» стояв осторонь, спостерігаючи, як його підопічний злидарює.

 

В кінці дня він забирав у каліки всю виручку (як правило, більше трьохсот гривень) і відвозив його в один з районів області, де вони знімали квартиру. Тобто факт експлуатації був очевидний. Зловмисника затримали.



Циган Микола виявився жителем Закарпатської області. На допиті він заявив, що Василь є родичем дружини. Мовляв, «не хоче бути тягарем, ось і заробляє, як може». І як доказ продемонстрував правоохоронцям ксерокопію паспорта Василя. Проте в ході перевірки з'ясувалося, що Микола давно професійно «пасе» жебраків. Кілька років тому він перевозив групу калік на автомобілі і потрапив у ДТП, під час якого один з інвалідів загинув. Тоді рому засудили. Справа приймала новий оборот, і в Закарпатті відправилися оперативники.

 

- Приїхали в будинок Миколи, а там ще 14 чоловік живуть, і всі теж професійно займаються заробітчанством на убогих, - продовжує розповідати Андрій Рогалевіч. - Причому прекрасно розбираються в людській психології. Наприклад, під час зими вони не дозволяли своїм підопічним підкладати під коліна картонку, щоб ті жалісливо смотрелись, а значить, і більше грошей збирали. І тут перша для нас несподіванка: показана затриманим Миколою ксерокопія паспорта дійсно належить родичу його дружини. Фотографія ж Василя була туди просто вклеєна. Тоді виникло питання: хто він насправді? З великими труднощами нам вдалося пояснити глухонімих, що хочемо дізнатися його прізвище, і він невміло надряпав її на аркуші паперу. Ми знайшли його ... у власній базі даних. Там Василь значився як вихованець Снятинського інтернату для розумово відсталих дітей, з якого він таємниче зник багато років тому.

 

- На початку 1995 року в лісі знайшли глухонімого хлопця, який нічого не міг про себе повідомити, - згадує директор інтернату Леонтій Шемчук. - Його помістили до нас, дали прізвище та ім'я. А вісім років тому він зник. Шукали всюди - безрезультатно. Чи то сам втік, чи то вкрали. Він не тільки глухонімий від народження, але і не усвідомлює своїх дій. Однак, підкреслюю, ноги в нього були цілі.

 

- Притиснутий до стінки результатами розслідування, Микола, нарешті, додав до своїх показань, що Василя він підібрав у Харкові, де той жебракував, - уточнює Андрій Рогалевіч. - За його словами, Василь вже нібито був калікою. Мовляв, потрапив під потяг. Однак у нас є вагомі підстави припускати, що це неправда. Сліди ампутації ступнів більше нагадують хірургічну операцію, ніж травми, отримані в результаті попадання під потяг. Можливо, хлопця покалічили спеціально.


На даний момент інвалід поміщений до притулку. У відношенні Миколи порушено кримінальну справу за статтею «Торгівля людьми», яка передбачає до 12 років позбавлення волі. Якщо буде доведена його причетність до ампутації ступнів Василя, йому загрожує ув'язнення терміном до 15 років.


14.09.2012 2019 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1874
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1815
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1811
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5345 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2109 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1472

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

678

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

736

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

927

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

962
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1711
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3628
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10208
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26080
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10136 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7672
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

856
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1358
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

342
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1231
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

828
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1035