В Івано-Франківську засідав Консорціум університетів

 

Підтвердження навчальних планів програми подвійних дипломів та обговорення діючих і перспективних стипендій них програм стали основними питаннями, яким було присвячено чергове робоче засідання «Консорціуму українських університеті і Варшавського університету» відбулося 27 липня на базі Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

 

Для участі в зібранні до міста Івано-Франківська з’їхалися, ректори, проректори та керівники окремих підрозділів Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Острозька академія», Житомирського, Волинського, Кам’янець-Подільського, Тернопільського, Чернівецького та Прикарпатського національних університетів, Варшавського університету, а також Посольства Республіки Польща в Україні.

 

Як повідомив ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, на сьогоднішній день консорціум об’єднує дев’ять вищевказаних українських та один польський виш. Крім того, в даний час вирішується питання щодо прийняття до організації ще одного вищого навчального закладу – Харківського національного університету ім. В.Каразіна.

 

Зі слів пана Цепенди, програма подвійних дипломів, про яку йдеться, реалізуються на базі ПНУ, Києво-Могилянської академії та Острозької академії в системі з Варшавським університетом, і вже через рік в Івано-Франкіську вже будуть перші випускники, чиї дипломи будуть прирівнюватись до дипломів Варшавського університету.

 

Крім того, відзначалося, що сьогодні ПНУ бере участь у низці стипендійних програм, маючи дуже добрий обмін аспірантами як в рамках наукових програм, так і в рамках навчання прикарпатських аспірантів у аспірантурі Варшавського університету.

 

«Десь нас цікавить те, – зазначив з даного приводу Ігор Цепенда, – щоб розширити програму студентських обмінів, що стосується семестрових. А також визначення найкращої наукової роботи як серед студентів Консорціуму, так і серед аспірантів».

 

За словами Анни Кузьми – радника Посольства Республіки Польща в Україні, – польські дипломати приділяють особливу увагу роботі Консорціуму.

 

«Ми є завжди, на всіх засіданнях Консорціуму. – прокоментувала вона свою участь у зібранні, – Думаємо, що в Консорціуму завжди є дуже цікаві ініціативи, про які по-перше хочемо знати і, якщо можемо, підтримуємо», пишке Коломия ВЕБ.

 

Пані Кузьма пов’язує таку зацікавленість насамперед з тією обставиною, що студенти – це люди завжди творчі, це майбутні політики, майбутні науковці, майбутні бізнесмени – люди, які в недалекому майбутньому співпрацюватимуть з польською стороною в різних сферах життєдіяльності суспільства: «Люди, які хочуть Польщу знати. Ми хочемо знати про них. Я думаю, що це найважливіше, коли люди мають взаємні контакти, вони нічого не бояться, вони пізнають культуру своїх країн, економіку своїх країн. Це люди, які абсолютно добро входять в польське життя і це люди, які знають українські реалії. Я думаю, що це абсолютно те, чого можна вимагати і хотіти від людей, які займатимуться польсько-українськими справами».


30.07.2012 2031 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1283
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2585
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2142
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2206
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6627 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2486 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

377

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1189

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1316

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1447
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

313
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

185
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

611
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

91
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26550
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

576
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10492 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

90
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

119
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

433
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

577
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

650