В Івано-Франківську за круглим столом вирішували проблеми підготовки фахівців світового рівня на кафедрі біохімії та біотехнології (фото)

 

 

В Івано-Франківському Інституті природничих наук ПНУ ім. В. Стефаника кафедра біохімії та біотехнології зібрала за круглим столом професорів, ректорів, проректорів, майбутніх біохіміків, а сьогодні студентів, а також випускників і аспірантів кафедри, які працювали за кордоном і працюють там дотепер.

 

Тема обговорення: «Сучасні виклики у підготовці фахівців світового рівня: досвід кафедри біохімії та біотехнології», повідомляє кореспондент Фіртки.

 

Учасники круглого столу ділились думками, досвідом і вносили свої пропозиції щодо якості підготовки фахівців навчального закладу, викладання навчальної програми і що потрібно від студента, щоб він міг осягнути цю навчальну програму. Також обговорювали матеріально-технічну базу: робочі площі, прилади, ресурси.

 

«Кафедрі 13 років, і це певний зріст нашого досвіду, ми ділимся ним і хочемо отримати зворотній зв'язок, щоб робити свою роботу ще краще», - говорить завідувач кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету Володимир Лущак.

 

Випускники, які працюють в діагностичній лабораторії «Медекс+», ділились основними вимогами, якими керується дана лабораторія по підбору персоналу. Це знання англійської мови та практичні навички роботи в лабораторії, адже більшість методів, що використовуються в сучасній лабораторній медицині описані лише англійською. Не зайвими також є ініціативність, креативність і вміння працювати в команді.

 

Щодо практичних навичок в лабораторії, то з цим погодився і професор кафедри органічної та аналітичної хімії Інституту природничих наук Сергій Курта.

 

«На першому курсі я з задоволенням приймаю людей в нашу лабораторію, що на третьому поверсі, бо ви маєте працювати в лабораторії зразу, а не на п’ятому курсі, перед тим як треба здавати курсову. Тільки своїми руками ви можете здобути свій фах», - говорить науковець.

 

Також професор запропонував зменшити кількість дисциплін, які загалом потрібні лише для загального розвитку.

 

Проректор Прикарпатського університеу Андрій Загороднюк закликав і студентів, і викладачів подавати заявки на міжнародні гранти і при цьому відмітив дуже млалу активність потенційних бажаючих.

 

«Є певні можливості по обміну студентами з різними закордонними вузами, але студенти не дуже хочуть їхати, бо це довготривалі поїздки. Тим не менше, потім, вони не хочуть звідти повертатися. Вони бачать інший сівт, інші можливості і розуміють, що вони не дурніші за іноземних студентів, і хочуть працювати вже на їхньому рівні. Тому я пропоную робити і на молодших курсах короткотермінові виїзди на навчання на тиждень-місяць. Для цього треба лише подати заявку на запропоновані гранти, які публікуються на сайті університету», - зауважує Загороднюк.

 

«Проблема в тому, що ми вчимо студентів теорему і її доведення, а їм не треба вчити доведення, їм треба знати, де це можна застосувати», - так Андрій Загороднюк вмістив всі проблеми в одну.

 

Директор Інституту природничих наук Володимир Кланічка привів до прикладу Люндський університет, що на півдні Швеції:  «В його системі роботи є тільки 15 основних курсів на напрямі біології і 47 – вибіркових. Студенти мають право вибирати ті курси, які потрібні саме їм.У нас же виборність по інтересах студентів – це проблема. Ще однією проблемою є проблема онлайн-освіти. Сьогодні група передових університетів світу створила інтернет платформу edX. Це система безкоштовного онлайн-навчання. Там є величезний масив лекцій ведучих професорів світу, в тому числі по біохімії. І вам, студентам, треба користуватися цими світовими ресурсами».

 

Людмила Моргулець, яка в 2011 році закінчила Прикарпатський університет і два роки пропрацювала в Люндському університеті ділилася своїм досвідом і висловлювала думки українських студентів, які, на її думку, бояться говорити:  «Найкраща робота – це робота вживу в маленьких групах. А у нас студенти ідуть масою, і викладачу складно справитися з великою кількістю студентів, так само як студентам складно зрозуміти чого хоче викладач. Іноземні студенти дуже вільно викладають свої думки, роблять свої припущення, заперечують поданий їм матеріал – вони вчаться відстоювати свою особистість. Якщо студент чогось не зрозумів, то він запитує, а у нас студент може почути у відповідь: «що ти робив на лекції?». В нашій системі освіти хотілось би більш демократичних стосунків між викладачем і студентом. Шведська система освіти у вишах прагне універсалізації, коли студент може вільно брати окремі курси в інших університетах».

 

Студентів закликали не бути пасивними учасниками навчання, бо навчання – це взаємодія, і студенти мають бути зацікавлені отримати знання, а викладачі в свою чергу, мають допомогти. Для цього й буде проведена додаткова робота з викладачами.

 

«Студенти – це те, заради чого ми тут працюєм. Має бути взаємодія викладачів, студентів і тої інфраструктури, яка існує, з метою досягнення фахівців вищого гатунку. Наша мета – не працювати на західний ринок, а працювати на Україну. Про це свідчить те, що практично всі випускники нашої кафедри мають роботу в Україні - це Львів, Київ, Івано-Франківськ», - підсумував Володимир Лущак.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


07.05.2015 492 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

844
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

655
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1746
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3077
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2483
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2464

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

104

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

652

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

625

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1489
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

241
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

591
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

453
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

245
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

321
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26956
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

775
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19612
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

345
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

337
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

664
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1135 1