В Івано-Франківську відкрили "Вікно життя", де анонімно можна залишити новонароджену дитину

 

 

Вихідними при храмі Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську вперше відбувся з’їзд «рухівців» з усієї України.

 

Ідея такого зібрання належить ГО «Івано-Франківський християнський рух за життя», вона виношувалася протягом останніх років і з Божою допомогою, нарешті, вдалося її втілити, пише Фіртка з посиланням на сайт УГКЦ.

 

Понад півсотні представників рухів з багатьох міст України, тих, яких вдалося віднайти через мережі Інтернет і які мали змогу приїхати, зібралися, щоб поділитися досвідом роботи в цій ділянці та обговорити спільні труднощі в захисті життя в Україні. Два архиєреї, вісім священиків та кілька сестер монахинь супроводжували зібрання тих, які не байдужі до проблеми життя людської істоти.

 

В Україні діє багато організацій, які працюють в ділянці захисту життя та боротьби проти вбивства зачатих дітей. Такі організації діють кожна у своєму середовищі і у своєму населеному пункті. Загальну кількість таких спільнот навіть важко підрахувати чи всіх їх віднайти.

 

Тому франківські «рухівці за життя» побачили потребу в організації такого з’їзду, щоб поділитися досвідом роботи та напрацюваннями, а також щоб спробувати координувати різні діяльності та заходи в цьому напрямку. Мета у всіх одна – захищати людське життя від моменту зачаття аж до природної смерті.

 

А у з’їзді бачили потребу почати гуртуватися, щоб працювати і служити спільно. Наша ГО «Івано-Франківський рух за життя» виявила бажання зібрати тих осіб, які в нашій Батьківщині сприяють молитвою, словом і ділом захисту зачатих дітей, які ще не народилися… Думаємо, що таких людей є дуже багато, бо кожен у міру своїх можливостей, бажань і здатностей поширює ці цінності у своїх середовищах, тому ми не претендували на можливість віднайти та зібрати всіх.

 

Захід підтримав Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин) та Єпарх Бучацький Дмитро (Григорак), представник від Синоду Єпископів УГКЦ.

 

На зустрічах були висвітлені різні аспекти, що стосуються тематики життя та його захисту від моменту зачаття аж до природної смерті. Обговорювалася проблема узаконеного дітовбивства на нашій Батьківщині і всіх наслідків, які з цього випливають, а також були вислухані пропозиції, як на законодавчому рівні могти захистити зачату дитину.

 

Проповідь під час Літургії з благословення Митрополита Володимира виголосив о. Йосафат Бойко, член Руху, який пригадав слова святої Матері Терези з Калькутти, актуальні в наші дні для українців: «Найбільшу загрозу для миру на землі представляє аборт. Якщо ми здатні знищити життя, що дає нам Бог, якщо мати здатна стати катом для власних дітей, чи існує сенс говорити про інші вбивства і війни у світі? Сьогодні люди не люблять одне одного, і саме тут — джерело загрози для миру. Аборт — це зачаток зла на землі...».

 

По завершенні відправи зі словом підтримки і привітання до присутніх звернулися наші Владики. Митрополит Володимир висловив свою вдячність зі діяльність мирян у цій сфері, а Владика Дмитро висловив підтримку Синоду Єпископів УГКЦ у цьому служінні.

 

Після відправи всі присутні направилися до містечка Милосердя Святого Миколая, в приміщенні якого відбулося освячення «Вікна життя».

 

Так символічно, що саме у цьому домі, де потребуючі знаходять допомогу і підтримку сестер монахинь, ще відчиняється і «Вікно життя», можна сказати, що поруч з «Дверима життя», бо саме у цій оселі багато людей «відживають».

 

По обіді розпочалися конференції та обмін досвідом. Розпочав конференції владика Дмитро (Григорак), представивши присутнім нагальність обговорення і свідчення у суспільстві цієї проблеми знищення життя в лоні матерів волею самих же матерів.

 

Про потребу існування такого «РУХУ ЗА ЖИТТЯ» говорив п. Петро Гусак, кандидат філософських наук, доктор філософії, науковий працівник Інституту родини та подружнього життя УКУ. Представивши присутнім серйозну проблему зі знищенням людей через аборт та проблему низької народжуваності, заохочував до «РУХУ ЗА ЖИТТЯ». У цьому напрямку працює він і його дружина Леся Гусак.

 

Відтак слово мала п. Геня Самборська, голова Всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини». Активна українка представила проблему і потребу боротьби за удосконалення та зміну законодавства у цій ділянці.

 

Про те, чим може допомогти працювати у цій сфері Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я щодо захисту ненароджених дітей розказав її голова о. Руслан П’яста.

 

Темою доповіді о. Ігоря Онищука, доктора філософії, кандидата юридичних наук та референта Патріаршої курії у справах зв’язків УГКЦ з органами державної влади, було «Правові гарантії захисту життя дитини до народження з точки зору міжнародних та українських нормативно-правових актів».

 

Відтак лікар гінеколог зі Львова п. Зореслава Городенчук розказала всім присутнім про так звані «напротехнології» - надію для бездітного подружжя.

 

Про важливість особистого духовного життя рухівців та потребу мати духівника розказав о. Теодор Мацапула, ВС, настоятель Згромадження Воплоченого Слова в Україні, а про те, як члени Згромадження працюють у цьому напрямку у світі, зокрема США та Італії, розказали с. Марія від Хреста.

 

У неділю всі зібралися на спільну подячну Літургію, під час якої молилися за всі рухи за життя в Україні та за те, щоби у нашій Батьківщині не помирали діти від своїх рідних матерів.

 

Завершився з’їзд гарячим обговоренням тематики, складанням пропозицій для майбутньої праці у цій ділянці та зосередженні на дуже нагальному питанні, що стосується хитрого і прикритого внесення змін до Конституції України, а саме зміні поняття «сім’ї», де б вже не говорилося про чоловіка і жінку, а просто про дві особи, що суперечить природному законові та волі Господа Бога. Відтак було прийнято створити Координаційну раду, яка би спочатку займалася збором даних про такі організації в Україні, а відтак про різні можливості співпраці.


14.07.2015 438 1
Коментарі (1)

Євген 2018.05.08, 09:55
Вікно Життя. Список. Адреси.
 
З радістю додамо нову адресу.
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

889
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11477 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2006
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1889
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2884
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4812

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

545

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1177

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1687

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1433
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1826
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1657
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8892
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

729
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

805
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1992
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

983
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

473
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

442 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

820 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

857