В Івано-Франківську в'язні з усієї України представили виставку своїх робіт (фото)

 

 

Всеукраїнська виставка ікон та різьби, людей у місцях позбавлення волі представлена в Івано-Франківську.

 

Вишивка, бісероплетіння, випалювання, різьба по дереву, художня інсталяція, в’язання та вітражі — понад 160 ікон оздоблені різними художніми техніками, представлені у міському Краєзнавчому музеї. Майстри робіт – в’язні з усієї України: Донецька, Луганська, Чернігова, Києва, Івано-Франківська тощо. На виставку, кажуть організатори, відібрано найкращі роботи, інформує Фіртка з посиланням на РІСУ.

 

«У цій залі представлені вироби релігійної тематики, оскільки це є спеціальний конкурс, який відбувся спочатку в установах виконання покарань, потім кращі роботи, які були виготовлені засудженими, були надіслані до управління пенітенціарної служби в області, де комісія визначила кращі роботи», — говоритьзаступник начальника обласної ДПС, Сергій Репецький.

 

«Церква працює з тими пенітенціарними службами, де є духовна опіка, де священики приходять відправляти Святу Літургію і проповідують слово Боже. Відповідно також є своя духовна бібліотеа. Це є нагода для євангелізації, для місії Церкви. Церква також має бути присутня в таких місцях, де люди позбавлені волі», — розповідає єпископ-помічник Івано-Франківський УГКЦ Йосафат (Мощик).

 

Організатором виставки-конкурсу є голова Патріаршої комісії у справах душпастирства у місцях позбавлення волі УГКЦ о. Костянтин Пантелей, м. Київ. Мета виставки – відкрити для суспільства колишніх засуджених з точки зору духовності. Співорганізатор о. Іван Жук каже, що мистецтвом може займатися будь яка людина і це не залежить від місця її перебування.

 

«Ми, коли знаходимося на волі, то вважаємо, що мистецтво здатні творити вільні люди, що мистецтво яскраво виражають люди, які мають можливість споглядати красу природи, красу Божого творіння на волі. Але коли людина стає на шлях виправлення, вона також, хоч у в’язниці за гратами, є вільною», — говорить о. Іван, співробітник архикатедрального собору, УГКЦ.

 

Ікони планують продавати. Виручені гроші підуть на всі в’язниці України. За словами священнослужителів ці роботи показують шлях людини до самопізнання.

 

«Ті ікони відображають внутрішній шлях свого навернення. Люди знаходять у собі силу, щоб перемінити самого себе. Це є перший крок для якихось реалізацій, чогось доброго і позитивного», — говорить о. Іван.

 

Виставка – конкурс розпочався 11 березня, триватиме до 11 квітня. До речі, день відкриття виставки співпав з річницею загибелі людей під час Революції Гідності. Надалі виставка ікон продовжуватиметься у Львові. До цього була в Києві, Чернігові, Дніпропетровську та Харкові.

 

 


24.03.2015 332 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1061
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

871
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2003
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3371
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2614
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2611

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

351

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

793

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

753

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1709
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

795
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

775
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

424
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

455
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27111
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

899
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19744
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

505
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

460
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

788
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1509 5