В Івано-Франківську соціальні працівники розповіли про роботу з переселенцями

 

 

В Управлінні ДСНС в області відбулася прес-конференція регіонального штабу з питань соціального забезпечення переселенців.

 

На ньому були присутні керівництво регіонального штабу та керівництво і члени обласної організації Товариства Че­р­­­­воного Хреста України, представники Управління державної міграційної служби в області та дирекції обласного центру зайнятості.

 

Засідання відбулося за ініціативи обласної організації Товариства Червоного Хреста України, яке  проінформувало про свою роботу з переселенцями, зокрема у рамках програми Датського Червоного Хреста. Так, обласною організацією Товариства Червоного Хреста з травня у рамках цієї програми здійснюється психосоціальна підтримка родин переселенців та воїнів АТО у вигляді різноманітних  тренінгів, майстер-класів, зустрічей, культурних заходів, включаючи не тільки дітей, а й їхніх батьків. Група дітей переселенців та учасників АТО впродовж двох тижнів оздоровлювалася на курорті Буковель, і ці діти настільки подружилися, що підтримують контакти й дотепер. Велику допомогу у цьому здійснюють волонтери – викладачі та студенти-психологи  філософського факультету Прикарпатського університету.

 

Також на зустрічі були обговорені питання, пов’язані з наближенням осінньо-зимового періоду. Зокрема, перший заступник регіонального штабу Леся Аронець підкреслила, що з настанням холодів багато хто з переселенців не має теплого одягу та взуття, постільної білизни та речей домашнього вжитку. 

 

Як наголосив на засіданні голова обласної організації Товариства Червоного Хреста Валерій Старченко, раніше Товариство могло масштабно допомагати переселенцям за рахунок співпраці з закордонними партнерами та донорами, але наразі ситуація кардинально змінилася. Європа сама великою мірою потерпає від біженців, тож зараз потрібно розраховувати на власні сили, тому Валерій Васильович звернувся до мешканців міста з проханням приносити теплі речі, взуття та речі першої необхідності, також додав, що продовжується акція "5 картоплин" і планується зібрати для переселенців до сорока тонн картоплі.

 

Про роботу з переселенцями розповів і заступник начальника Управління державної міграційної служби в області Орест Рудницький, який зазначив, що на сьогодні переміщеним особам надано понад 2,5 тисячі  адміністративних послуг, в основному це виготовлення паспортів, а перший заступник директора дирекції обласного центру зайнятості Тарас Басюга поінформував, що з 25 вересня вступила в дію постанова, за якою роботодавцям, якщо вони беруть на роботу переселенців, відшкодовується половина їхньої заробітної плати. Власне, працевлаштування продовжує залишатися однією з найболючіших проблем, як підкреслила Леся Аронець.

 

Підсумовуючи, керівник регіонального штабу Володимир Пачків підкреслив, що на сьогодні в області прийнято та розмішено 3638 осіб і ця цифра поволі, але продовжує зростати. І мало хто з цих людей планує з часом повертатися назад, тобто Прикарпаття вже стало для них рідною домівкою.


17.10.2015 442 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

724
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

551
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1639
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2920
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2424
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2404

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

436

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

571

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1424

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1501
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

530
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

390
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

770
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

153
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

267
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26880
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

730
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

288
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

292
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

613
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

936
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

816