В Івано-Франківську школа журналістики розпочала новий навчальний рік

 

/data/blog/60211/a81d07ec12d309cd7a12b6e056649c40.jpeg

 

Школа журналістики Івано-Франківської обласної організації Національної спілки журналістів України 27 вересня урочисто розпочала третій навчальний рік.

 

Попри те, що на Прикарпатті працюють й інші подібні заклади, популярність Школи Івано-Франківського осередку НСЖУ невпинно тримає лідерство за популярністю серед молоді. Яскравим свідченням цього є збільшення чисельності слухачів: цього разу виявили бажання спробувати свої сили у цікавій та популярній професії більш як 30 школярів та студентів.



Причиною такої кількості «школяриків» є високий професіоналізм викладачів, тісний зв'язок з усіма провідними ЗМІ Прикарпаття. А ще – безпосередній зв'язок з кафедрою журналістики Прикарпатського національного університету імені Івана Франка. Керівники та наставники Школи є викладачами цього вузу, тому можна вести мову про ретельну підготовку до вступу на факультети журналістики: слухачі знають про найменші нюанси вступної кампанії.



Почали дійство як належить: з благословення від отця Івана. Згодом обговорили деталі навчального процесу, а учні отримали перше домашнє завдання. Привітати майбутніх «акул пера» з новим навчальним роком прийшли метри прикарпатської журналістики: заслужені журналісти України Вікторія Плахта, Роман Андріяшко, Галина Добош, Тамара Лейбюк, Ганна Шекеряк, генеральний директор ТРК «РАІ» Андрій Русиняк, головний редактор ТРК «3-Студія» Ярослава Угринюк, відповідальний редактор ОТБ «Галичина» Лілія Боднарчук, представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Ігор Маслов. На перший урок також завітали заступник директора Інституту філології Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Ольга Лазарович і завідувачка новоствореної кафедри журналістики Ганна Марчук, викладачі цієї кафедри Наталія Димніч та Ірина Ващук.



Варто відзначити, що учні не поспішають прощатися зі Школою – багато хто з них виявив бажання продовжити навчання і цього року. Випускники минулого навчального року з гордістю продемонстрували присутнім свої телероботи (нариси, відеозвернення і привітання). Школу започаткували лише два роки тому, а наші слухачі вже стали активними учасниками медійного простору України і світу: більше ніж сотня публікацій у місцевій пресі та Інтернет-виданнях, десятки радіо- та телематеріалів, які вийшли в ефір. Зокрема, цього року ми створили цикл телевізійних нарисів про прикарпатських героїв Небесної сотні та ряд резонансних відеозвернень щодо знакових подій в Україні, одне з яких було продемонстровано у Відні на міжнародному «круглому столі» журналістів.



Наші випускники сьогодні є студентами факультетів журналістики київських, львівських, чернівецьких, івано-франківських вишів, а також опановують обраний фах у Кракові та Варшаві.



Творча атмосфера, можливість реалізувати свої таланти, згуртованість, доброзичливість, бажання працювати, патріотичне виховання – за це дякували своїм викладачам ті, хто навчається у Школі журналістики. А всі присутні наголошували на тому, що сьогодні, коли в країні економічна криза, важливо, що є заклади, де молодь може розвивати свої здібності безкоштовно. Те, що в Школі, де заняття проводять відомі журналісти, заняття безплатні, дивує багатьох. На запитання «А що Вам з того?», яке часто доводиться чути її засновникам, вони тільки усміхаються: що тут поясниш? Просто ми любимо свою професію, і хочемо підготувати собі гідну зміну. Тому пріоритетом своєї діяльності визначили духовне, моральне, патріотичне виховання, вдосконалення фахових навичок та створення на Прикарпатті сприятливого журналістського середовища.

 

Ліліана Хомишин


01.10.2014 547 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

859
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

672
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1782
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3103
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2495
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2476

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

128

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

670

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

636

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1506
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

258
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

604
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

565
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

261
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

332
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26967
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

789
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19623
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

361
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

351
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

677
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1169 1