В Івано-Франківську розказали про те, звідки беруться "трудові нелегали"

 

 

27 січня у Івано-Франківську відбулося засідання міської комісії з легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

 

Питання „тіньової” заробітної плати, на жаль, на сьогодні залишається актуальним. Адже використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини, послаблюють соціальну захищеність громадян, затримують рух українського суспільства вперед. Тому важливою є робота рейдової міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, інформують у прес-службі Депаратменту соцполітики МВК.

 

Основними завданнями рейдової робочої групи є: проведення рейдів-обстежень суб’єктів господарювання щодо порядку використання найманої праці відповідно до вимог чинного трудового законодавства та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.

 

„Основними причинами, по яких роботодавець не хоче оформляти належним чином трудові відносини з найманими працівниками є:

- велике податкове навантаження;

- плинність кадрів. Постійно потрібно реєструвати або знімати з реєстрації трудовий договір з найманим працівником в центрі зайнятості;

- багато працівників виїжджають у інше місто чи за кордон без попередження. У роботодавця виникають труднощі з розірванням трудового договору з працівником в МЦЗ.

Причини, по яких найманий працівник не хоче врегулювати трудові правовідносини з роботодавцем:

- відрахування із заробітної плати працівника зменшує її розмір;

- нелегальне працевлаштування дозволяє працівнику одержувати соціальні допомоги, розмір яких залежить від суми доходу заявника;

- найманий працівник-студент, прийнятий на роботу із сезонним характером (наприклад, робота на літньому майданчику);

- випускники навчальних закладів, у період пошуку роботи за своєю спеціальність не хочуть „псувати” трудову книжку записом про роботу офіціантом, продавцем тощо;

- сумісники, які вже оформлені офіційно на іншій роботі”, – розповідає директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська.

 

З нового року набув чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”, яким визначає ряд змін до Кодексу законів про працю України. Вищезазначеним Законом значно посилено відповідальність за порушення у сфері праці.

 

За словами Олександри Заклинської, у Департаменті соціальної політики виконкому міської ради працює „гаряча лінія” для надання роз’яснень з питань дотримання законодавства про працю, на яку громадяни зможуть повідомити про факти порушення трудового законодавства.


28.01.2015 373 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

779
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

600
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1676
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2992
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2454
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2433

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

584

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

597

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1456

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1524
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

557
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

420
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

792
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

186
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

289
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26925
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

749
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

313
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

312
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

636
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1026 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

837