В Івано-Франківську провели круглий стіл присвячений протидії вчинення насильства в сім’ї

 

 

Ми живемо в світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної кризи, перехідний період якої характеризується зростанням злочинності.

 

На такому фоні актуальною є проблема насильства в сім’ї. За даними Центру соціологічних досліджень при НАН України близько 70% жінок потерпають від різних форм приниження і знущання в родині. Це відображається на дітях, які або безпосередньо самі страждають від насильства, або переймають «соціальну естафету» насильницьких дій.

 

Існування насильства в суспільстві – це значною мірою наслідок так званого «традиційного виховання», коли агресивна поведінка розглядається як єдиний спосіб розв’язання існуючих проблем. За так званого «традиційного виховання» соціалізацію хлопчиків спрямовано не стільки на захист, скільки на прояв агресії щодо оточуючих у критичних ситуацій. Учать дівчаток в аналогічних випадках терпіти та пристосовуватися.

 

Проте, слід пам’ятати, згідно з документами, ухваленими ООН і ратифікованими нашою країною, жодна людина, яка перебуває вдома або поза будинком, не повинна піддаватися побиттю, погрозам, приниженням або іншим способам впливу, що призводять до емоційних або фізичних ушкоджень. Аналогічні положення містять Конституція України і Кримінальний кодекс.

 

5 березня у Прикарпатському факультеті кафедрою кримінально-правових дисциплін та оперативно-розшукової діяльності, спільно з кафедрою адміністративних та цивільно-правових дисциплін був проведений круглий стіл «Кримінально-правові та адміністративно-правові основи протидії вчиненню насильства в сім’ї», у роботі якого взяли участь представники комісії у справах родини та містечка святого Миколая при Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ, відділу сім’ї та програм соціального розвитку Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА; служби у справах дітей Івано-Франківської обласної державної адміністрації; Івано-Франківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; науково-педагогічні працівники та курсанти вищих навчальних закладів, зокрема: Національної академії внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Львівського державного університету внутрішніх справ, Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького, Львівського інституту банківської справи Київського національного університету банківської справи НБУ, Юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, а також практичні працівники ОВС підрозділів КМСД, УКР, УГБ, СУ УМВС України в Івано-Франківській області.

 

В процесі роботи круглого столу відбулася конструктивна дискусія з проблем удосконалення адміністративного та кримінального законодавства, визначення напрямків та проблемних аспектів взаємодії ОВС з державними органами, громадськими та релігійними організаціями у сфері протидії насильству в сім’ї; окреслення перспектив вдосконалення професійної діяльності працівників ДІМ та КМСД як суб’єктів протидії насильству в сім’ї; необхідності дослідження соціально-психологічних засад насильства в сім’ї, а також імплементації міжнародного досвіду в зазначеній сфері.

 

Учасники заходу висловили думку, що проблема протидії насильству в сім’ї є комплексною, яка потребує окремих наукових досліджень у сферах адміністративного, кримінального, кримінально-процесуального, цивільного, цивільно-процесуального законодавства, психології, соціології та активного обговорення проблем практичної діяльності правоохоронних органів, з метою їх вирішення у законодавчій практиці та в умовах практичної діяльності органів внутрішніх справ.

 

За результатами виступів та їх обговорення висловлено низку пропозицій, що сприятимуть, за переконанням учасників науково-практичного заходу, забезпеченню ефективної протидії насильству в сім’ї в державі. Зокрема, науковцями, представниками державних органів, громадських, релігійних організацій та практичними працівниками ОВС визначено необхідність:

  1. Внесення змін в Кодекс України про адміністративні правопорушення в частині нової редакції статті 173-2;
  2. Удосконалення норм адміністративного законодавства, якими регламентуються процедури застосування міліцією спеціальних заходів до осіб, що вчиняють насильство в сім’ї;
  3. Законодавчого визначення поняття експлуатації дітей, залучення до примусової праці, заняття жебрацтвом, пияцтво, алкоголізм тощо, необхідно передбачити у Примітці до ст.304 КК України, в редакції якої викласти теоретичне визначення та обґрунтування викладених в диспозиції понять;
  4. Нагальної необхідності зміни матеріальної частини кримінального законодавства шляхом відокремлення найтяжчих адміністративних правопорушень, в тому числі вчинення насильства в сім’ї, у категорію кримінальних проступків із запровадженням інституту адміністративної преюдиції;
  5. Пошуку нових більш ефективних форм взаємодії державних, соціальних та громадських суб’єктів попередження сімейного насильства;
  6. нормативної законодавчої регламентації механізму взаємодії державних та соціальних суб’єктів з громадськими організаціями, що здійснюють протидію насильству в сім’ї та надають допомогу жертвам;
  7. Відкриття районних корекційних центрів для забезпечення проходження правопорушниками корекційної програми, метою якої є формування у таких осіб навичок ненасильницької моделі поведінки, а також надання жертвам насильства реальної практичної допомоги під час виходу з кризи;

Застосування у навчальному процесі та службовій підготовці працівників міліції інтерактивних методик, в тому числі рольової гри, що сприятиме виробленню навичок поводження працівників міліції (поліції) з учасниками сімейного конфлікту як на місці події, так і під час розгляду заяв громадян.


06.03.2015 434 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

820
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

631
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3044
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2471
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2452

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

59

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

624

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

610

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1473
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

220
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

579
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

434
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

224
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

305
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26941
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

761
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19594
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

327
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

654
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1094 1