В Івано-Франківську проведуть дводенний креативний воркшоп «Smart Living Challenge»

 

/data/blog/88207/1d739e2a7749ce761b7274164f3de41a.jpg?resize=800%2C447

 

Наступного тижня, 5-6 жовтня, в Івано-Франківську проведуть дводенний креативний воркшоп «Smart Living Challenge».

 

Шведські урбаністи навчатимуть франківців, як створити сучасний міський простір, як вирішити проблеми з транспортом та зробити місто комфортним для людей на прикладі трьох конкретних локацій, пише Фіртка з посиланням на Репортер.

 

Це все буде відбуватися в рамках спільного проекту посольства Швеції в Україні та міжнародної благодійної організації «Green Dossier» з Києва. Вони й вибрали Івано-Франківськ, з-поміж інших, своєю навчальною локацією, через активну роботу платформи «Тепле місто».

 

Після воркшопу в Івано-Франківьку вперше в Україні встановили парклети Шведські урбаністи Метс Ярнхамар та Мартін Янсон разом з місцевими експертами – архітекторами Анною Пашинською, Андрієм Команом та активістом Денисом Квасовим проведуть навчальний воркшоп для активних людей, яким близька тема урбаністики.

 

За словами Анни Пашинської, у Франківську буде два дні нон-стоп урбанізму, після чого, сподівається, вийдуть якісь цікаві й якісні проекти, а ще створиться команда та осередки людей, які будуть разом щось творити. teple (4) До речі, влітку такий робочий воркшоп проводила й Анна. Саме завдяки їй Франківськ став першим містом в Україні, де встановили парклети – соціальні простори для відпочинку людей, замість паркомісць. Нагадаємо, що такий парклет є на площі перед адмінбудинком.

 

«Проведення воркшопів набуває популярності з різних причин, – говорить Анна Пашинська. – Є велика потреба у перетворенні міста, яке місцями застаріле і не придатне до потреб сучасного життя. Також є велика потреба у самих людей щось створювати, ідентифікувати себе, висловлювати. Є багато зацікавлених у створенні урбаністичного простору. Люди починають відчувати міський простір, починає розширюватися зона відповідальності від своєї квартири – до міста, що є дуже цінним і може покращити життя Франківська».

 

Окрім теорії про шведський досвід міського простору, учасники цього воркшопу будуть поділені на кілька команд, які розроблятимуть своє бачення покращення простору на прикладі трьох конкретних локацій.

 

Їх завчасно вибрали франківські урбаністи. Анна Пашинська пояснює, що обирали ці ділянки за проблемністю, тобто ті, на яких можна вирішити конкретні питання – трафік, публічний простір, як його краще використовувати для людей, які живуть поруч.

 

«Наприклад, перша локація – малий сквер на вулиці Франка, – говорить Пашинська. – Тут хороше місце, центр, але його не використовують для відпочинку. Чомусь звідти забрали лавочки і зараз жодної функції воно не виконує». teple (1) Небезпечний «трикутник» дороги на Грушевського можуть перетворити в острівець публічного простору Друга локація – небезпечна розвилка, так званий «трикутник» на Грушевського.

 

За словами франківських урбаністів, там паркуються машини, що створює багато незручностей як для самих водіїв, так і для пішоходів.

 

«Є ідея зробити там таке сучасне рішення – острівець публічного простору, який буде займати шматочок дороги, – розповідає Анна. – Це покращить перехід для пішоходів, а також вирішить інші проблеми».

 

І третя локація – площа біля ринку. Тут, вважають архітектори, треба більше простору для зупинок та руху.

 

Ще, розказує Пашинська, розглядався і четвертий варіант – міське озеро та парк імені Шевченка, адже вони також потребують значних творчих рішень, аби привабити більше людей.

 

Та за два дні опрацювати таку територію буде важко. teple (5) Хоч воркшоп буде тривати недовго, але організатори надіються на позитивний результат і кілька добрих проектів та ідей.

 

«Наприклад, зараз платформа «Тепле місто» відкрила малі гранти, – каже Анна Пашинська. – З цим проектом ми можемо податися на грант, можливо, виграти гроші і реалізувати щось. А, можливо, зацікавиться якийсь бізнес. Тобто самоціль цього всього – створити такі проекти, в які комусь би було цікаво вкласти гроші».


02.10.2015 374 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1016
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

831
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1941
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3320
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2586
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2578

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

297

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

765

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

723

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1666
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

405
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

764
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

649
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

391
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

418
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27074
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

872
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19711
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

471
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

428
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

763
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1434 4