В Івано-Франківську пройде Всеукраїнський турнір учнівських проектів з прикладного Інтернет-програмування імені Павла Федорука

 

 

В Івано-Франківську пройде Всеукраїнський турнір учнівських проектів з прикладного Інтернет-програмування імені Павла Федорука.

 

Конкурс проводиться за ініціативою ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» щорічно, починаючи з 2015 року для учнів загальноосвітніх закладів.

 

Турнір імені Павла Федорука, як розповідають організатори, не конкурує з традиційними олімпіадами чи іншими напрямами проведення учнівських олімпіад, змагань та конкурсів, а гармонічно доповнює, розширюючи їх спектр. Турнір об’єднує знання і вміння добре програмувати із  застосуванням цих знань на практиці.

 

Головними завданням турніру є: пошук здібних та талановитих учнів  у галузі прикладного інтернет-програмування; популяризація програмування серед учнівської молоді України; рекомендації щодо подальшого навчання учасників Турніру; враховуючи перспективу розвитку програмування, як галузі виробництва України, скоректувати конкурсні завдання та навчальні програми курсів, гуртків, факультативів, шкіл програмування, тощо; співпраця з роботодавцями допомога у пошуку висококваліфікованих працівників.

 

Чому саме Інтернет-програмування.

Проаналізувавши нові програмні продукти найбільших виробників програмного забезпечення  - Google і Microsoft, такі як  Google Apps, Microsoft  Office 365 бачимо, що вони зорієнтовані на роботу клієнта у Інтернет-мережі. Самі додатки знаходяться у Інтернет просторі і створені з їх допомогою продукти - текстові документи, електронні таблиці, презентації, малюнки, тощо, теж зберігаються в Інтернеті. Світові виробники, що задають стандарти, напрямок, «моду» програмних розробок показали де повинен розміщуватись програмний код, де повинні бути результати дії програми – це Інтернет-мережа. Наш турнір повинен орієнтуватись на нові тенденції у програмуванні, саме тому ми пропонуємо учасникам змагатись у Інтернет-програмуванні.

 

Короткий аналіз олімпіад і конкурсів, що уже проводяться

Учнівську олімпіаду з програмування можна по іншому назвати – олімпіада зі спортивного програмування. Під час олімпіади учні розв’язують задачі високого рівня складності, при цьому використовують різноманітні засоби розробки та мови програмування. Неординарні та оригінальні завдання, що пропонують учням підбирають, як правило, таким чином, щоб викликати зацікавленість учнів. Проведення таких олімпіад є вкрай необхідним, тому що підготовка та участь стимулює розвиток алгоритмічного мислення учнів, розвиває здатність ухвалювати відповідальні рішення.

 

Також в Україні проводяться олімпіади з інформаційних технологій. Завдання таких олімпіад не передбачають створення програм, а лише  використання уже існуючих програмних продуктів, таких як текстові процесори, електронні таблиці, засоби підготовки презентацій, системи керування базами даних, тощо. Це олімпіада у підтримку якісного і вмілого використання сучасних програмних засобів. Проведення таких олімпіад є також вкрай важливим, адже далеко не усі учні пов’яжуть свою майбутню професію з власне програмуванням, в той час коли володіння сучасними засобами комп’ютерної техніки та інформаційними технологіями є необхідним для усіх без винятку.

 

Конкурси сайтів зорієнтовані на розробку веб-сайтів та їх наповнення. Багато сайтів, що виставляються на такі конкурси, побудовані за допомогою спеціалізованих засобів, що суттєво спрощують досягнення мети, абстрагуючись від технічних деталей реалізації і залишаючи більше простору для творчості. Учні, які представляють такі роботи у перспективі зможуть стати розробниками і вдосконалюючи свій рівень досягати вершин майстерності.

 

Більше інформації про турнір за посиланням: http://webcontest.pnu.edu.ua/ 

 

ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ТУРНІР МОЖНА за посиланням: http://webcontest.pnu.edu.ua/form.h 

 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
:

Забираючи з собою таємниці… (пам'яті професора Павла Івановича Федорука)

У Прикарпатському національному університеті відкрили лекційну аудиторію імені видатного науковця професора Павла Федорука (фото)

Меморіал Павла Федорука з мікс-файту відбувся в Івано-Франківську (фоторепортаж)

Чат на "Фіртці" з Павлом Федоруком


28.04.2015 1063 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2005
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1878
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1877
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5569 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2169 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1530

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

770

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

834

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1040

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1021
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1793
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3700
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10285
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26172
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10208 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7737
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

917
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

252
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

281
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

402
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1304
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

902