В Івано-Франківську презентували перший рейтинг ініціативи прозорості видобувних галузей (фото)

 

 

В Івано-Франківську презентували перший рейтинг ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ).

 

На базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся семінар «Залучення облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування у просуванні ініціативи ІПВГ в області». Участь у ньому взяли науковці, громадські діячі експерти, які досліджували прозорість нафтогазової галузі, пише Фіртка. 

 

Так, експерти презентували звіт ІПВГ, який  підготували із Асоціацією «ЕнергоТранспартентість» , ГО «Бюро розвитку, інновацій та технологій», Національним секретаріатом ІПВГ в Україні, за підтримки Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

 

Такий звіт має на меті показати реальний стан справ:  рентабельність нафтовидобувної промисловості, наскільки вільною є вона від корупції та корисною для місцевих громад.

 

Звіт, який підготували міжнародні експерти аудиторської незалежної компанії містить інформацію про основні родовища, власників ліцензій, обсяги видобутку, а  також платежі компаній до бюджетів усіх рівнів. Щоправда цей звіт охоплює станс прав лише за 2013 рік і є неповним.  Як розповідають експерти, менше 10% видобувних компаній надали відповіді на добровільній основі, останньою прозвітувала «Укрнафта». Найбільш проблематично аудиторам було отримати інформацію від державних органів – Державної фіскальної служби.

 

Представник Асоціації «ЕнергоТанспартентність» Мирослав Дайнеко, зазначив, що перший звіт готувався на добровільній основі, а цей інструмент у нашій країні яки виявилося не працює.

 

«Ми були змушені  шукати додаткові інструменти стимулювання цього процесу, тому в грудні 2015 року  був прийнятий Закон «Про прозорість у видобувній галузі».  Ми очікуємо, що наступні звіти, які ми будемо готувати вони будуть більше повними. Поки що все це відбувається дуже складно,  але разом з громадськістю будемо намагатися просувати цей процес надалі. З кожним наступним звітом  ми будемо мати все більше інформації, хто видобуває в цій країні  і скільки все це коштує, яка користь від цього суспільству», - наголошує експерт Мирослав Дайнеко.

 

За словами науковців національного університету нафти та газу, такі звіти є надзвичайно корисними насамперед для місцевих громад, адже Прикарпаття один із семи регіонів України, де активно видобувається нафтогазова галузь.

 

«Тепер місцеві  громади отримуватимуть інформацію  скільки від цієї галузі надійшло коштів в місцеві та центральні бюджети. І можуть ставити питання як вони витрачаються. Тут вже виникають питання соціальної відповідальності бізнесу. Зокрема, на що будуть спрямовані ці кошти  і чи є під це програми , хто контролює додержання цих програм. Боротьба за видобування та запровадження міжнародних стандартів у видобувному бізнесі уже стала  позитивним сигналом для інвесторів», - наголошує професор, доктор технічних наук ІФТУНГ Максим Карпаш. 

 

В майбутньому ініціатива прозорості має охопити видобування не тільки нафти та газу , але всіх інших корисних копалин землі. Оскільки всі багатства землі належать її народу громада повинна мати  інструменти контролю за тим скільки видобуто та яка користь від цього.

 

До кінця року  експерти планують підготувати звіти про нафтовидобувну галузь за 2014-2015 роки. Надалі щороку надаватимуть таку інформацію.

 


25.02.2016 325 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

935
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

749
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1860
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3202
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2530
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2520

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

200

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

710

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

667

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1566
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

335
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

665
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

595
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

307
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

366
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27006
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

818
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19658
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

402
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

381
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

708
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1261 2