В Івано-Франківську обговорили шляхи виходу бізнесу на міжнародний рівень (фото)

 

 

Сьогодні, 17 квітня, в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулась конференція-вебінар «Асоціація України та ЄС: виклики та можливості бізнесу».

 

Учасники конференції обговорили актуальні питання ведення бізнесу, шляхи виходу на нові ринки та можливості залучення фінансування у кризовий період, адже військова агресія на Сході України змушує підприємства, раніше орієнтовані на ринки Росії та Сходу нашої держави, шукати нові ринки збуту, передає кореспондент Фіртки.

 

Конференцію, за участю провідних українських експертів фінансового та фондового ринку, міжнародної торгівлі, міжнародних програм технічної допомоги та провідних підприємств області, організували Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати та ПНУ ім. Василя Стефаника.

 

За словами президента Українського Національного Комітету міжнародної торгової палати, радника Прем’єр-міністра України Володимира Щелкунова сьогодні відбулась презентація можливостей ICC Ukraine, зокрема його регіонального представництва на Франківщині, керівником якого є Марія Ткачук.

 

Присутнім розповіли про можливості співпраці з регіональним представництвом Українського національного комітету Міжнародної торгової палати.

 

«Звернувшись до представництва можна з’ясувати можливі країни споживання вашої продукції, отримати допомогу в правильному написанні своєї пропозиції, розповісти представникам компаній інших країн, з якими ви хочете співпрацювати. Адже ми знаємо, що комусь цікаве сільське господарство, іншим – енергетика, тому не потрібно розповсюджувати всюди інформацію про продукцію підприємства. В результаті ми надаємо контактера в тій країні, який також займається цим питанням і якому цікава ваша продукція. А він розкаже, що необхідно для того, щоб співпрацювати. Кінцевий результат: домовленість за підтримки нашого представництва в тій країні, яке опікувалось перший час налагодженням контактів, дало вам законодавчу базу як працювати в тих чи інших умовах, на яких умовах здійснюється оподаткування в іншій країні, пояснило як працювати і які можуть бути позитивні чи негативні моменти, загрози в процесі роботи», - роз'яснив Володимир Щелкунов.

 

Президент ICC Ukraine також звернув увагу на те, що зараз спостерігається інертність ведення бізнесу.

 

«Ми зіштовхнулись в роботі Ради експортерів України з тим, що більша частина людей, які кажуть, що їм необхідна допомога, сприяння, доходячи до конкретики демонструють, що вони або не хочуть працювати, або не готові, або не знають як. От вони працюють по накатаному шляху, а коли перед ними виступають виклики, то наступає інертність, люди не хочуть адаптуватися. І коли вже доходить до невідворотності, людина починає бігати по всіх кабінетах і казати давайте допоможіть, бо я хочу. Тому ми кажемо, необхідно це робити заздалегідь. Працюєте на цьому ринку – працюйте, але ми маємо розуміти, що вічного нічого в житті не буває і потрібно мати запасні ринки збуту. Для цього необхідно про себе заявити, себе показати і робити напрацювання. Спасіння бізнесмена в диверсифікації бізнесу», - наголошує Щелкунов.

 

Щодо роботи наших українських експортерів в співпраці з іншими країнами спершу необхідно зрозуміти де наша продукція потрібна.

 

«Ми будемо працювати і з Євросоюзом, з країнами СНД, Перської затоки, Африки. Але для цього нам потрібно рухатись, бо під лежачий камінь вода не тече. Нічого саме ніколи не прийде. Для цього є такий інструмент як Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine. Це наша робота, адже ми працюємо з бізнесменами, які зацікавлені у міжнародній співпраці. Однак наразі є проблема в інертності українських бізнесменів. Головним кроком місцевої влади – є не заважати нам, бізнес зробить все сам, він знає як це робиться. І місцева влада в міру своїх можливостей пробує сприяти бізнесу. А центральна влада зараз максимально робить все можливе для того, щоб диверсифікувати ринки збуту. Це правда і ніхто мене не переконає в протилежному», - наголосив Президент ICC Ukraine.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


17.04.2015 582 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1664
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2979
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

474

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

589

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1447

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

550
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

786
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

176
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

744
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

992 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830