В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ ЛУНАЛИ ВИБУХИ ГРАНАТ - УПА ВОЮВАЛА З ЧЕРВОНОЮ АРМІЄЮ (ФОТО)

 

В Івано-Франківському міському парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка мешканці міста поринули в атмосферу повстанського минулого.

 

Вибухи гранат, постріли кулемета і гвинтівок, затамовані дихання глядачів та сльози на очах ветеранів і «дітей війни» - так пройшла історична реконструкція військового бою між загоном Української повстанської армії та червоноармійцями.

 

Дія розгорталася в імітованому селі. Повстанці прибули до одного з господарств з проханням заховати пораненого побратима. Патріотичне населення зажди допомагало «упівцям», тож солдата прийняли без вагань. Після цього загін УПА вирушив до лісу. Проте через деякий час надійшов загін Червоної армії. Вони всіляко намагалися «вибити» інформацію із сімейства про місцеперебування УПА і погрожували спалити хату. Щоб не наражати на небезпеку селян, поранений повстанець виходить з укриття до «червоноармійців», але не здається без бою – підриваючи гранату забирає з собою кілька членів ворожої армії.

 

На звуки пострілів, підходить лоївка УПА – повстанці змушують відступити Червоно армію і залишити поранених на полі бою.

 

Але ситуація повторюється – Червона армія знову зустрічається з УПА біля тієї ж хатинки. І тут вже розгортається сутичка, яка вирішує весь бій – «червоноармійці» терплять поразку. Останнього з членів Червоної армії повстанці роззброюють і розстрілюють біля дерева.

 

Завершили дійство переможним салютом.

 

Над реконструкцією бою працювали понад двох місяців. А сценарій було складено із спогадів реальних осіб. Участь у військових діях взяли клуби військових реконструкцій з усієї України. Зовнішній вигляд вояків відтворений до дрібниць – одяг і зброя повністю відповідають тому часу.

 

Після військових боїв захоплені глядачі ринулись фотографуватися з вояками. А ветерани та «діти війни», які були свідками подібних боїв, не приховували власних сліз.

 

Пану Василю було 14 років, коли у 1944 році на Прикарпатті «червоноармійці» полювали на повстанців. «Часто НКВД робили облаву на село прямо вночі. Все довкола обшукували, розпорпували сіно і розбирали підлогу. З нашого села було багато повстанців» - пригадує пан Василь, виходець із села Тисменичани.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

Гармати та кіннота на вулицях. В Івано-Франківську відзначають День героїв (фото)


28.05.2012 1826 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

574
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1769 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1093 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

526
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6874 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11329 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

303

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1034

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1089

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1082
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

243
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1050
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

817
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

690
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2914
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4414
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18408
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

266
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

328
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

637
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

739