В Івано-Франківську лежача бабуся живе посеред купи сміття, а соцслужби кажуть, що бабця сама собі вибрала таке життя (фото)

 

 

Про цей кричущий випадок повідомила просто небайдужа франківчанка. Жінку звати Світлана Рикшинська, вона повідомила про це журналістів зразу ж як тільки побувала у квартирі цієї бабці по вулиці Академіка Гнатюка.

 

Каже, що та лежача, в квартирі нанесено купу сміття з вулиці, там не топиться, в бабці були воші, тому її підстригли. Бабця одинока, але соціальні служби чому не спроможні відправити її у спеціалізований заклад, передає Репортер.


Сьогодні зранку, 10 грудня, журналісти пішли до тієї квартири разом з пані Світланою. Та ще зазначила, що якраз перед тим вона була у міському департаменті соціальної політики, де розмовляла з заступником директора. Та про цю ситуацію не знала, але одразу ж перетелефонувала у територіальну соцслужбу. Коли ми прийшли – то вже не здивувалися, що на місці були соцпрацівники і намагалися позбирати зі стін павутину, яка була аж чорною.


Ситуація там направду жахлива – квартира невелика, однокімнатні, але у центрі міста. Сама бабуся лежить на дивані, видно тільки сиву худеньку голову. На нас ніяк не реагує. А що робиться у самій квартирі – можна побачити на фото.


Тут же були і монахині з римо-католицької громади, вони помагають глядіти за бабцею. І саме від них пані Світлана дізналася про таку жінку, бо і вона є парафіянкою цієї громади.


Працівники територіального центру соціальної служби заявили, що то у них планове відвідування і що прийдуть журналісти, вони не знали. Одна з них Ганна Яковишин, каже, що бабця сама собі вибрала таке життя. Звати її Варвара Федорова.


«Ми її запропонували влаштування у будинок-інтернат, склали акт обстеження приміщення, – каже Яковишин. – Вона категорично відмовилася і зараз проситься і молиться – залиште мене у своїй квартирі. Вона не має ніяких документів і ми вже працюємо, аби їх відновити. От уже взяли довідку, що паспорт втрачений. Ми уже вивезли звідси кілька машин сміття і ми організували їй обіди. Кожного дня приходить працівник і годує її. Бабця не ходяча».


Відколи бабця у них на обліку, точно сказати не можуть. Кажуть, після того, як її виписали з психлікарні, бо там сказали, що то не їхня пацієнта, а було то чи то в липні, чи у серпні.


Чому до цього часу не поновили документи? Кажуть, бо монахині перебирають сміття і намагаються знайти їх серед тієї купи. З тієї ж причини і ще не вивезли все сміття.


Чому не оформили у соціальний заклад? Бо бабця підписала відмову. А чи є вона психічно дієздатною, аби приймати такі рішення, не знають, бо на це має бути рішення суду.


Чи намагалися його отримати? Так і лишилося таємницею. Навіть більше – мовляв, монахині ще намагаються на польській стороні знайти її родичів, бо бабця має те коріння. І відповідно, оформити опікунство.


«Ця жінка на обліку в соціальній службі і вони мають виконувати свої обов’язки, – наполягає Рикшинська. – Вони про неї знають і вже стільки часу нічого не роблять. Такого бути не може – це людина і до неї має бути ставлення, як до людини».


Після цього галасу працівники соцслужби заявили, що нині ж бабцю госпіталізують в лікарню. А сама ж Рикшиньска каже – що напише заяву і в міліцію, і до міського голови. Бо так це спустити з рук не можна.

 

 

 

 

 

 


10.12.2015 432 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

902
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

722
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1831
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3162
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2513
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2499

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

166

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

689

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

652

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1539
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

297
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

636
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

579
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

284
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

349
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26989
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

803
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19643
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

385
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

366
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

693
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1210 1