агенція новин

В Івано-Франківську кримінальники знищують добротні державні будівлі ХІХ століття, влада і правоохоронці бездіяльні? (фото)

 

Депутат обласної ради Тарас Виноградник на своїй сторінці в Фейсбуці розмістив фото руйнування держвних будівель по вулиці Національної Гвардії в Івано-Франківську.

 

"Щодо знесення будівель та початку будівництва на території бувшоі школи міліції по вул.Національноі Гвардії 14 в.

Вирішив сам .... та вивчити історію питання. 
Земельна ділянка у державній власності - призначення "для обслуговування будівель та споруд освіти" - в кінці листопада підписано розпорядження про зміну цільового призначення (а чи змінено воно невідомо, чи є проект землеустрою - невідомо, чи затверджено на сесії - ні).

Чи є розроблено проект - у віснику державних закупівель і в системі " Prozzoro " не знайшов, аналогічно на укладення договору на будівельні роботи - майно ж державне! 
Чи є погодження з архітектурою, ДАБІ, - невідомо.

Але точно цей факт можна віднести до книги "Рекорди Гіннеса" - за місяць часу зроблено все від першочергового звернення до заливки фундаменту (ну мене зрозуміють ті хто пройшов митарства, щоб почати будівництво, кола пекла погоджень).

Одночасно знаю як реагує прокуратура на порушення Закону, на мої звернення, як депутата обласноі ради (скоро буде рік) і на активну позицію добробатів (миттєво через один день).

В місті дійсно "беспредел" і хаос! 
Знищується споруда (початок 19 сторіччя) цегла гарно штабелюється (на базар - але ж державне майно) чи для повторного використання (де і як) . 
Багато питань, відповідь - " друзям все , для решти Закон".

Не хочу бути в друзях, але і рештою якось "гидко". 

 

Світлина від Тараса Виноградника.

Це були споруди МО Украіни, у 2003 за зверненням МВС для розширення учбової бази їх передали на баланс школи міліції 

 

Світлина від Тараса Виноградника.

 

Світлина від Тараса Виноградника.

 

Для повноти картини додамо лише кілька коментарів з Фейсбуку щодо ситуації з руйнуванням приміщень:

 

Olga Grytsan дописує в Фейсбуці: "Дурдом якийсь... я в цьому корпусі в 09-11 роках працювала - це було хороше добротне приміщення, йому нічого не бракувало, там були прекрасні аудиторії, в тому числі й лекційні...Це просто варварство!!!"

 

Тарас Виноградник: "Там до речі в поза минулому році робили ремонт і списати державні кошти. Виставляли пластикові вікна і тд. ....Документацію ще ніхто не розробив! Земля у державній власності! А конкурс на розробку документації, з якого бюджету.... Знищення будівлі, порушення дозвільної процедури, не цільове використання коштів, зловживання службовим становищем, для збагачення одного чи групи осіб. 
Це все кримінал!

 

Ihor Panchyshyn: "А що говорить Департамент архітектури? В опорному плані ці споруди визначені як "цінна забудова". Це мабуть дія мораторію на будівництва в історичній зоні. Чи може генеральний план, якого ніхто не збирається приймати?Якісь визначення, якісь документи, якась влада ще має значення в цьому місті?"

 

Тарас Виноградник: "Всі мовчать і сховались (  Ніхто ні на що не реагує!"

 

Ihor Panchyshyn "А будівельний матеріал якось комусь належить? Для реставрації старих об'єктів у місті шукають стару цеглу "днем з вогнем". Чи може це вже отак як будь який "народний" ресурс" став приватним? Вихвалятись лампочкам просто, а формувати будівельний ресурс для реставрації - треба зусилля. Навіть по залишковому принципу - це все вартісне. Якась координація взагалі в цьому місті відбувається? Якийсь хаос...."

 

Тарас Виноградник "Я думаю, що в ці хвилини оформляються та підписуються "задніми" числами різні погодження та дозволи - це також кримінальна відповідальність!"

 

Ihor Panchyshyn "В ОДА є Управління культури, а там є сектор охорони спадщини. В Департаменті (міському) архітектури є теж хтось, хто мабуть відповідає за старий архітектурний фонд і за Генеральний план... Це ж просто. Звісно вони вислизатимуть з рук як вужі "намащені олією". Але про це тоді мають дізнатись всі".

 

Ihor Panchyshyn: "Якась вакханалія і перегони з паперами і погодженнями. Жодних аргументів і притомних резонів. Папір має мати печатку - найвищий сенс. Рішення, дозвіл, рішення, погодження термін, сесія, виконком, зміна призначення, зміна власника, знов рішення, депутатська комісія, арх-буд вимоги та обмеження, дозвіл, декларація, знов погодження...все якісно, вчасно, юридично і незаперечно...На виході руїна, безликість, повна втрата лиця і сенсів. Смерть. Просто якась поезія. Сучасні герої - це герої освячених паперів...Гаплик...а місто? А місто - та це ж Краматорськ, наприклад...Нє? "Краса прикарпатського краю" .Треба потроху забувати це місто. Нудно і безнадійно. Хтось може гадає, що моралізуючи і закликаючи до совісті, емоцій, моралі, потреби збереження архітектури, історії, всіляких сентиментів на когось вплине. Смішно. Диявол сидить в папері, протоколі, рішенні, постанові...тільки там його можна подолати. Жодні соплі не вплинуть на сталевіі м'язи забудівників. "Місто для життя", чи як там. Для життя якісного паперу".

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


30.01.2017 89 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
17.03.2018
Ростислав Ковтун

Перемогу в шоу «Громада на мільйон» виборола прикарпатська громада - Печеніжинська ОТГ. Фіртка поспілкувалася із головою ОТГ та головний ідейником участі в проекті Ігорем Довіраком.

712
16.03.2018

До Вашої уваги підсумки одинадцятого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика. У випуску говоримо про Росію, Надію Савченко та комуністичні традиції в Івано-Франківську.

819
16.03.2018
Олександр Шевченко

Днями на Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України намагались «просунути» питання розподілу дотацій АПК. Так, це саме ті 4 млрд. грн. державних дотацій сільгоспвиробникам...

434
15.03.2018

Формальним приводом до спілкування з головним тренером БК Говерла Павлом Піскарьовим стали плани команди на плей-оф.

223
12.03.2018
Тарас Прохасько

Оскільки кожен простір є простором ще й тому, що має сполучення з іншим простором, має вхід, вихід, дірку, канал, через які відбуваються перетікання просторів...

442
12.03.2018
Дмитро Рясний

Боротьба за шахти Олександра Януковича набирає обертів. На активи претендують люди енергетичного міністра Ігоря Насалика та команда наближеного до президента нардепа Ігоря Кононенка.

700

Останнім часом мені щось часто доводиться блудити між епохами й імперіями. От і цього разу, повертаючись з південно-східної окраїни цісарства - з Карпат, я потрапив на залізничний двірець.

36

Цікаве питання було поставлене Олегом Головенським саме в визначенні духу чи його феноменології. Звісно, простіше розмірковувати в контексті, а от в аспектах постнауки й міждисциплінарних моментах є питання. Якщо б це питання досліджував Кант чи Дельоз -

26

Його не стало, і прогресивний світ ридма заридав. Ще з місяць будуть жалісливі жаби плавати соцмеражами і розбрискувати цитатки про "темну матерію", "темну енергію", "гравітацію", оплакувати віртуальні частинки субтильного Стіві. Порядна, засмартована ін

220

Колись я визначив для себе роль Дельоза саме в створенні концепції «подія—явище», потім звісно, окреслив важливість Цілого з комбінацій малого, форм з деталей, імен та дієслова.. але завжди було бажання все прищепити до умовного єдиного

410
15.03.2018

У деяких містах планети НЛО бачать особливо часто, зокрема в американському Бостоні. Історія спостережень за непізнаним тут налічує кілька століть. І ось недавно ще один випадок - в Бостоні зафільмували відео з НЛО. Американські автомобілісти рухалися по

343
05.03.2018

Дивні літаючі об'єкти з'явилися в небі Америки. Вони випадково потрапили прямо в прямий ефір американського телебачення. Інтернет вибухнув обговореннями про те, що ж це таке було. Загадкові кадри виклали на Youtube. На відео чітко видно, як безліч сяючих

679
02.03.2018

Вчені знайшли мікроби, які впродовж десятиліть перебували у стані глибокого сну. Після опадів мікроорганізми відновили свою активність. Знайдені мікроби були виявлені у найбільш посушливій частині пустелі Атакама, що у Південній Америці, передає видання

513
24.02.2018

Батьки мусять ставитися до своєї дитини як до людини, тобто дати їй відчути, що вона людина.

1306
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

1547 0
05.03.2018

Один відомий священик, передчуваючи близьку смерть і будучи в лікарні, попросив лікаря покликати до нього мера і губернатора.

947
19.03.2018

Мешканець Івано-Франківська придбав в торговому центрі "Метро" рибу з "сюрпризом".

3364
17.03.2018

Сьогодні, 16 березня, в Івано-Франківську у маршрутки №28 відлетіло заднє колесо. У салоні великогабаритного автобуса "МАН" знаходилися пасажири, але, на щастя, ніхто не постраждав, повідомляє кореспондент Фіртки. У маршрутному таксі під час руху задню

1867
16.03.2018

Відома франківчанка, актриса Ірма Вітовська стала “Жінкою України 2018” в галузі “Культура”.

795
16.03.2018

Вчора, 14 березня до Івано-Франківська зі своїм проектом JuniorZ завітав відомий український шоумен Олександр Педан. Про це інформує кореспондент Фіртки. Після всіх офіціозів Олександр Педан відвідав один із відпочинкових закладів міста, де повеселив ві

728