В Івано-Франківську говорили про права людини у час військових дій (фото)

 

 

Відбувся круглий стіл «Права людини у час військових дій», приурочений до Міжнародного дня захисту прав людини.

 

У процесі дискусії було обговорено ряд важливих питань: належне фізичне, матеріальне, інформаційне забезпечення військових, їх психологічна підготовка та реабілітація, допомога пораненим учасникам АТО, а також труднощі, з якими стикнулися внутрішні біженці.

 

Представник Івано-Франківського обласного військового комісаріату капітан Руслан Варварук відмітив більш сучасне озброєння військових третьої хвилі мобілізації. Фотокореспондент та волонтер Євген Гапич розповів про незадовільний стан продуктів, які виділяє держава для харчування учасників АТО, неналежне забезпечення теплою формою і те, що бійці, аби не замерзнути, змушені носити наявну форму іноземного виробництва з шевронами інших країн. Журналіст закликає: «Якщо влада не може забезпечити новою формою, то нехай хоч закупить шеврони української армії, аби нашити поверх тих, що є».

 

Доброволець батальйону «Айдар» Петро Шкутяк поділився спогадами, як багато молодих військових здобували навики і вміння безпосередньо на полі бою, і, як часто через невміле керівництво та поганий зв'язок гинуло безліч хлопців. У той же час, пан Шкутяк оцінив високий рівень надання допомоги пораненим і злагоджену роботу військових медиків. Волонтер ініціативи «Поранені СОС» Наталя Сербин зауважила, що постраждалі забезпечені необхідними медикаментами, а також мають право через державні програми на безкоштовне протезування. Проте, поранені військові потребують довшої, ніж 4 місяці, реабілітації, тому важливо, аби держава опікувалася такими людьми тривало.

 

Професор кафедри соціальної психології ПНУ ім. В. Стефаника Лариса Заграй закцентувала увагу на важливості роботи психологів з людьми ще до мобілізації у зону АТО, аби належним чином їх налаштувати і зменшити ризик виникнення посттравматичних розладів, які, у свою чергу, можуть спричинити у майбутньому непередбачувані наслідки для суспільства.

 

Окремою частиною зустрічі було обговорення забезпечення прав людини по відношенню до переселенців. Зокрема, громадський активіст кримчанин Максим Кицюк вважає, що проблеми українців, які залишилися на півострові, влада ігнорує. У таких людей навіть вклеїти фото у паспорт після досягнення певного віку викликає багато труднощів і не завжди є реальним. Найбільше страждають проукраїнські діячі. Так, Володимир Чекригін, змушений був поспіхом покидати рідну домівку після того, як на День незалежності України ніс в руках синьо-жовтий прапор і був затриманий поліцією, але дивом відпущений на волю.

 

Тепер студентка Прикарпатського національного університету доннечанка Катерина Духніч зіткнулася з проблемою відсутності «державних місць» при переведенні з державної форми навчання, тому зараз вона оплачує за свою вищу освіту. Ті, хто немає фінансової змоги, стають вільними слухачами без права здачі сесії.

 

Магістр психології, приватний методист з Луганська Олег Попов провів власне опитування серед переселенців, результати якого показали, що в 28 % респондентів постраждали родичі в зоні АТО, а в 23 % - нерухоме майно, 33 % опитаних погоджуються з тим, що переїзд значно розширив їхню життєву перспективу, дав додаткові можливості, 28 % вказують на випадки дискримінації через статус внутрішніх біженців. Чоловік закликає реабілітувати образ переселенця як українця і патріота своєї країни.

 

Директорка Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка, де відбувався захід, Людмила Бабій запросила переселенців проводити їхні локації у стінах закладу.

 

Спеціальний монітор місії ОБСЄ Паола Маєлі запевнила, що усі факти порушення прав людини у процесі збройного конфлікту на сході України рано чи пізно будуть використані при розслідуваннях та покаранні винних у злочинах.

 

Організатор круглого столу, голова ІФОО «Молода Просвіта» Євгенія Бардяк: «Метою заходу було не лише зробити загальну оцінку дотримання прав людини у час збройного конфлікту на сході України, але й на основі обговорення донести до представників влади та громадськості необхідність дотримання прав та свобод людини при будь-яких обставинах».

 

 

 

 

 

 

 


09.12.2014 400 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10805 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1792
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1691
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2704
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4548
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3189

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

272

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1007

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1409

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1294
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1671
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1471
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1190
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

554
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

630
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1829
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1973 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20329
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

306
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

659 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

698
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1041