В Івано-Франківську дізнались, як правильно економити в умовах безробіття

 

 

У вівторок, 29 березня, у приміщенні Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника за участі Громадянської мережі ОПОРА відбувся семінар на тему «Як досягти економії в умовах тимчасового безробіття.Енергоефективність вдома» для тимчасово безробітних осіб, вимушено переміщених, осіб з інвалідністю, учасників АТО, малозабезпечених сімей та інших соціально незахищених верств населення, а також студентів і викладачів університету.

 

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Аліна Брезіцька закликала населення гуртуватися задля зменшення використання енергоресурсів. Присутнім запропонували прості поради для кожного, хто бажає заощадити кошти, інформує Фіртка з посиланням на Житло.

 

Сьогодні українці можуть піти чотирма шляхами з підвищення енергоефективності власних помешкань. По-перше, запровадити заходи енергоощадності, тобто сформувати звички, спрямовані на скорочення споживання будь-яких ресурсів. По-друге, комплексно утеплити будинки – стіни, дах, підвальні приміщення, замінити вікна та двері у приміщеннях загального користування, встановити ІТП. Третім кроком є облік спожитих ресурсів (встановлення лічильників обліку тепла, води та електроенергії). Також варто використовувати альтернативні джерела енергії: встановлювати сонячні колектори, вітрогенератори, залучати енергію землі.

 

«Якщо у вас старі дерев’яні вікна, переконайтеся, що вони добре закриті, не мають щілин і не пропускають холодне повітря всередину приміщення. У зимовий час замініть штори на більш щільні, за можливості – подвійні, з ізолюючим шаром, який не дозволить теплу покинути будинок. Намагайтеся не розміщувати меблі поруч із радіатором», – зауважила Аліна Брезіцька.

 

Окрім того, присутніх запевнили, що залишена в режимі «сну» побутова техніка також споживає електрику.

 

Представниця ОПОРИ порадила вдома складати сміття у два окремі контейнери: для органічних (їжа та інше) та неорганічних (усе, що може слугувати вторинною сировиною) відходів. Сміття зі скла, пластику, паперу та металу викидати у спеціалізовані контейнери. Не соромитися здавати макулатуру, ПЕТ-пляшки, поліетилен, пластмаси, алюмінієві банки, склобій у пункти прийому вторинної сировини. Перед візитом у супермаркет взяти з собою еко-сумку, аби щоразу не купувати поліетиленові пакети. Обов’язково правильно утилізувати батарейки, адже одна пальчикова батарейка може забруднити близько 400 літрів води або 20 м2 ґрунту.

 

Мешканців Івано-Франківська ознайомили із загальнодержавною програмою з енергоефективності, так званими «теплими кредитами», та розповіли, як найвигідніше скористатись ними. Також Аліна Брезіцька навела приклади успішної модернізації, зокрема, столичної будівлі 1976 року будівництва, жителі якої виконали роботи з комплексного утеплення, замінили освітлення, реорганізували сміттєвий бак та вивільнили площі прибудинкової території для отримання додаткових надходжень до ремонтного фонду ОСББ. Присутні на семінарі також дізналися, як зміни у законодавстві про право власності в багатоквартирному будинку відкривають нові можливості для ринку праці у житлово-комунальному та управлінському секторі, що актуально для тимчасово безробітних осіб.

 

На завершення учасникам тренінгу роздали друковані матеріали, підготовлені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».


30.03.2016 397 0
Коментарі (0)

31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

406
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3969
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12562 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2709
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2560
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3508

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1477

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1785

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2310

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1971
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

325
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

565
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

476
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

138
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

596
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

1128 2
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9506
01.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21204
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

487
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

387
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

543
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

1004