В Івано-Франківську 25 червня відбудуться сільськогосподарські ярмарки

Вчора, в суботу 18 червня, відбулася нарада в ОДА з питань розвитку ринкових механізмів в сільському господарстві області. В нараді під головуванням голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка взяли участь голови райдержадміністрацій Івано-Франківщини. На нараді йшлося зокрема про будівництво в Драгомирчанах Тисминецького району  регіонального оптового "Агроринку Станіславський". Створення такого ринку має метою, за словами Михайла Вишиванюка, - "побороти в області цінову мафію" на сільгосптовари.

 

На нараді обговрювалися організаційні питання - щодо підключення майбутнього ринку до комунікацій, перенесення з меж ділянки високовольтної лінії електропередачі.

 

Зокрема заступник міського голови Івано-Франківська Зіновій Фітель запропонував зробити автономне водопостачання з артезіанської скважини та локальні очисні споруди для каналізаційних стоків, що здешевить вартість водопостачання та водовідведення в десять раз - з 5 мільйонів до 500 тисяч гривень.

 

Позаяк серед засновників "Агроринку Станіславського" є тільки дві юридичні особи, що не є виробниками сільськогосподарської продукції, Михайло Вишиванюк наполіг на тому, що до складу засновників повинні ввійти як великі сільгоспвиробники, так і колективні організації фермерських господарств.

 

Роботи на об'єкті будівництва ринку повинні розпочатися в другій половині липня, а наразі в Івано-Франківську 25 червня, напередодні дня Конституції, відбудуться сільськогосподарські ярмарки в районах вулиць Стуса, Хоткевича, Короля Данила та в мікрорайоні Пасічна.

 

 

До 1 липня головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації має подати до Міністерства аграрної політики і продовольства України пакет документів для отримання ТОВ «Агроринок Станіславський» статусу оптового ринку сільськогосподарської продукції.

 


Довідково.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2008 року №1447-р "Про схвалення Концепції Державної цільової програми створення оптових ринків сільськогосподарської продукції" Івано-Франківська обласна державна адміністрація створила Ініціативну групу (керівник Сергій Песчальніков), яка займається організаційними роботами з побудови регіонального оптового ринку сільськогосподарської продукції.

Торік з ініціативи голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка розроблено проект побудови регіонального оптового ринку сільськогосподарської продукції на 20 га, що на території Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району. Для реалізації цього проекту в області зареєстровано ТОВ "Агроринок Станіславський", в якому об'єдналися власники земельних ділянок, інвестори та будівельна компанія ТОВ "Івано-Франківськміськбуд".

3, 14 березня та 15 червня поточного року відбулися наради за участю заступників міського голови м. Івано-Франківська, голови Тисменицької райдержадміністрації Ігоря Овчара, сільського голови Драгомирчан, керівників та спеціалістів головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, головного управління Держкомзему у області, управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, ТОВ "Івано-Франківськміськбуд", ТОВ "Агроринок Станіславський", обласного виробничого управління по меліорації і водному господарству, обласної санітарно-епідеміологічної станції, КП "Івано-Франківськ-водоекотехпром" та інших.

Драгомирчанська сільська рада Тисменицького району прийняла рішення про зміну цільового призначення земельних ділянок під будівництво аграрного ринку. Головне управління Держкомзему в області видало 6 державних актів на право власності на земельні ділянки, ще 9 знаходяться на погодженні в обласному виробничому управлінні по меліорації і водному господарству та до 20 червня ця робота має бути завершена.

Відповідно до компетенції, дозвільними службами підготовлено всі експертні висновки щодо питань розміщення інфраструктури оптового ринку сільськогосподарської продукції та підключення її до міських і районних мереж електро-, газо-, водопостачання.

Тисменицька райдержадміністрація та Драгомирчанська сільська рада «проводять роботи» щодо списання меліоративних систем на площі, де заплановано будівництво агроринку.

Івано-Франківському міськвиконкому доручено «опрацьовувати питання» щодо підключення ринкової інфраструктури до міських мереж водопостачання та водовідведення.

На другу половину липня заплановано розпочати закладення фундаменту під будівництво агроринку. На першому етапі має бути освоєно майже 30 млн. грн. - забудовано земельну ділянку площею 8,7 га. На другому етапі заплановано забудувати земельну ділянку площею 11,3 га.

Загалом на території аграрного ринку буде розміщено 26000 кв. м холодильних, складських та промислових і 5000 кв. м офісних приміщень, а також майданчики для торгівлі сільськогосподарською продукцією з автомобілів, живою худобою з контейнерів, виставкові площі, інша інфраструктура.

В будівництво аграрного центру планується інвестувати майже 11,8 млн. дол. США; залучити 17,6 млн. дол. США інвестицій для будівництва активів зовнішніх аграрних операторів.

Для оперативного контролю за вирішенням питань щодо будівництва регіонального оптового ринку сільськогосподарської продукції заплановано проведення щотижневих нарад у заступника голови облдержадміністрації Василя Бруса за участю керівників ТОВ "Івано-Франківськміськбуд" та ТОВ "Агроринок Станіславський", дозвільних служб та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування


19.06.2011 2348 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1664
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2978
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

474

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

589

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1447

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

550
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

786
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

176
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

743
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

991 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830