В Івано-Франківському Літературному музеї презентували творчість Ярослава Ткачівського

 

В приміщенні Літературного музею Прикарпаття відбулося урочисте відкриття виставки «Лицар свободи й любові», присвяченої 55-літтю від дня народження поета і прозаїка, пісняра і гумориста, сатирика і журналіста, відповідального секретаря обласної організації НСПУ, депутата Івано-Франківської обласної ради Ярослава Ткачівського.

 

Цей письменник здавна є одним із найулюбленіших авторів не лише прикарпатських шанувальників літератури. Численні творчі зустрічі з читачами, які автор проводить у різноманітних населених пунктах України, підтверджують універсальність творчості Ярослава Ткачівського. Адже його книги люблять і читають люди різного віку, та професій.

 

Ярослав Ткачівський є також добре відомим поетом-піснярем. Пісні на його слова виконує багато відомих українських артистів. А знамениті «Волошки» давно уже стали справді народною піснею, без якої не минає жодне святкування, незалежно від регіону нашої країни.

 

І сам ювіляр зізнається: «Найбільший пошанівок для автора, коли хтось бере до рук його книгу, захоплюється творами, пише до них музику. Це й мене надихає на творчість». Письменник спростовує думку про тотальну нечитабельність української молоді. Днями, працюючи членом журі конкурсу «Найкращий читач року», який проводила обласна  бібліотека для юнацтва, зміг переконатися, що наша молодь багато читає, знає творчість зарубіжних, українських та прикарпатських письменників.

 

«Кожен ювілей є певним підсумком і Ярослав Ткачівський до цього підійшов серйозно, вагомо і відповідально. Адже підготував двотомник вибраних творів: «Ренети з маминого саду» (поезія) і «Дикий голуб»(проза). А нещодавно автор почав працювати у новому для себе напрямку, у прозі. Саме у ній, особливо у новелістичній творчості, він подає зразки дуже якісного художнього творіння.

 

Ярослав Ткачівський – один з найпорядніших літераторів нашого часу. Один з тих, хто тримає слово. Зараз чимало літераторів багато говорять, але мало відповідають за свої слова. Натомість Ярослав Ткачівський є одним із тих письменників, для кого слово і вчинок не розходяться», – розповідає голова Івано-Франківського осередку Національної спілки письменників України Євген Баран.

 

Ярослав Ткачівський є багаторазовим переможцем літературних конкурсів та лауреатом визначних літературних премій. Зокрема, він – лауреат Всеукраїнського літературного конкурсу імені Миколи Лукаша (номінація «Поезія», 2010 р.) та двічі переможець Всеукраїнського поетичного конкурсу в журналі «Дніпро» (номінація «Інтимна лірика», 2009 р.), дипломант і володар «Золотого тризуба» (ЛО «Кобзар», номінація «Я люблю тебе, Україно!», 2011 р.).

 

Письменник також є лауреатом літературних премій імені Івана Франка в номінації «Література» (за поетичні та пісенні збірники, 2011 р.), імені Тараса Мельничука (за роман у віршах про кохання «Медовий місяць», 2009 р.) та імені Василя Стефаника в номінації «Проза» (за книги «Неділя всепрощення», «До моря їхали», «Пісня на порозі Раю», 2012 р.).

 

За заслуги в літературі автор удостоєний медалі Національної спілки письменників України «Почесна відзнака» та багатьох інших творчих нагород.


16.09.2012 2181 2
Коментарі (2)

Мдааааааа 2012.09.16, 08:40
Писанина партійця і депутата ткачівського нічого спільного з літератоурою немає. Так само як нічого спільного з справжньою літературою немає Спілка письменників. Ткачівський - звичайний графоман, якому членство у правильній фракції дає можливість видавати свою базгранину бюджетним коштом. А Баран - ну шо з нього возьмеш, мусить шось мекати. він теж чекає на милість то Сича то Вишиванюка, аби пару рублів на спілку дали, тому всьо мекає правильно. Але до чого тут ПОЕЗІЯ?
Гал.,132 2012.09.16, 10:46
Плідному творцеві- ювілейні вітання!!!
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1832
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5387 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

700

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

754

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

949

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1733
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

44
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1053