В Івано-Франківську відкрилась соціальна пральня: хто може скористатись

Безкоштовну пральню для пільгових категорій та внутрішньо переміщених осіб відкрили у Центрі прийому ВПО, що на вулиці Степана Бандери, 10Г.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Так, центр працює вже місяць, а пральня — тиждень. 

Ідея із відкриттям пральні — не випадкова. Заступниця директора БФ «Карітас Івано-Франківськ» Наталя Козакевич розповідає, що про таку необхідність сказали самі вимушено переміщені люди. 

«Люди, що зверталися до «Карітасу» за різною допомогою, часто винаймають житло, що не облаштоване пральними машинками, або ж проживають у громадських місцях. 

І в них попрати одяг — це ціла проблема. Тому ми звернулися до міського голови з ідеєю про такий комплексний центр прийому ВПО.

Тут ряд послуг: пральня, видача допомоги, психологічна допомога, юридичні послуги, дозвілля для дітей та інше.

Міський голова відгукнувся і ми почали облаштовувати тут, у цьому приміщенні цей центр», — каже Козакевич.

Скористатися пральнею можна з понеділка по п’ятницю з 10 до 17 години. 

«З 10 до 12 год ми приймаємо білизну, а з 14 до 17 можна прийти та забрати попраний одяг. Людина може приносити 5 кілограмів речей раз у два тижні.

Це тому, що завантаження пральної машини — 5 кілограмів. І ми перемо речі кожної людини в окремій машинці». 

Послуга абсолютно безкоштовна для ВПО та наступних пільгових категорій:
  • осіб з інвалідністю першої чи другої групи;
  • самотніх осіб похилого віку 60+; 
  • багатодітних родин (з трьома і більше неповнолітніми дітьми); 
  • одиноких батьків/опікунів (з неповнолітніми дітьми); 
  • вагітних жінок; 
  • матерів з дітьми до 2-х років; 
  • важкохворих осіб з обмеженим прогнозом життя.
Для цього треба лише пред’явити документ, що засвідчує пільгову категорію. Одяг приймають різний: постільну білизну, рушники, дитячий та дорослий одяг.  
Крім пральні, у цьому приміщенні вже ремонтують притулок для внутрішньо переміщених людей. 
«Ми надіємось, що це тимчасово, що люди повернуться до себе додому і все буде гаразд. Але нині ми повинні допомагати та створювати умови.
Це приміщення стояло, ми плануємо тут в майбутньому дитячий садок. Але на цей час, я думаю, що це добре застосування», — каже міський голова Руслан Марцінків.
Очільник громади додає на сьогодні в Івано-Франківській громаді офіційно зареєстровано близько 34 тисяч ВПО. Однак, цей процес мінливий, адже хтось прибуває, а хтось виїжджає. 
«Також нагадаю на Бандери робиться прихисток для ВПО, щоб перемістити людей зі шкіл.
Добре, що ця справа сьогодні була освячена і спільними зусиллями з нашою церквою вона втілена в життя», — зазначає Марцінків.

Крім того, в Івано-Франківську відкрили центр підтримки для маріупольців. Тут вимушено переселені особи можуть отримати гуманітарні набори, ліки, предмети гігієни, а також оголосити про розшук насильно вивезених чи загиблих родичів.

До слова, прикарпатці, які прихистили переселенців, отримають компенсацію. Розповідаємо, коли надійдуть виплати за червень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Виплати для іванофранківців. Скільки складає допомога та хто може отримати?

В Івано-Франківську проводять навчання з домедичної допомоги. Як записатись?

Де на сьогодні на Івано-Франківщині можна знайти інсулін — перелік аптек

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

813
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

621
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1692
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3033
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2466
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2444

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

49

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

604

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

605

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1464
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

211
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

573
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

429
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

218
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

300
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26935
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

758
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19590
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

323
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

649
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1077 1