В Івано-Франківську покажуть фільм про початок повномасштабного російського вторгнення "Лишайся онлайн"

Картину — від ідеї до реалізації — створили під час повномасштабного вторгнення за кошти приватних інвесторів.

У нетиповому для українського ринку форматі скрінлайфу автори розповідають про російсько-українську війну в умовах диджиталізованого світу, де є місце людським переживанням та емоціям, пише Фіртка.

Кінотеатральний прокат запланували на 28 березня 2024 року, на роковини звільнення Київщини.

“Лишайся онлайн” розповідає про події початку повномасштабного вторгнення на Київщині в художньому обрамленні авторів. Стрічку відзняли в 2022 році приватним коштом. В основі історії - досвід кожного з нас, тих, хто використовує свої телефони, ноутбуки аби лишатися на звʼязку й допомагати військовим та цивільним не лише в перші тижні повномасштабного вторгнення, а й два роки потому.

Автори обрали формат скрінлайфу не випадково, адже він дозволяє якнайглибше зануритися в події та співпереживати героям протягом усього фільму — так, ніби глядач весь час знаходиться поруч, на відстані витягнутої руки. Неймовірний глядацький досвід, якого українці ще не проживали в кіно.

За сюжетом, Катя отримує ноутбук, аби допомагати військовим, відстежуючи пересування ворожих військ. Проте цікавість веде її в соціальні мережі власника ноутбука, Андрія — дівчина дізнається, що у нього є син, Сава, який дуже вірить в супергероїв, і розшукує батьків, з якими вони загубилися під час евакуації. Попри страх та відсутність волонтерського досвіду Катя обіцяє малому воззʼєднати родину. Проте військові реалії вносять свої корективи. Чи вдасться Каті здійснити задумане та не втратити віру в дива?

“Лишайся онлайн” — став справжнім викликом для виробників - Mamas Production, AMO Pictures, та ОУП: амбітна ідея, стислі терміни виробництва та війна за вікном, про яку потрібно розповідати світові. Для реалізації фільму продюсер та співсценарист Антон Скрипець обрав формат скрінлайфу, який дає змогу розповісти історію, зберігаючи присутність екшну. Автори переконані, що це рішення допомагає посилити “ефект присутності” та побудувати емоційний “місток” між персонажами та глядачем.

У липні 2023 року відбулася світова премʼєра стрічки "Лишайся онлайн" на міжнародному кінофестивалі FANTASIA, у Монреалі. Квентін Тарантіно називає FANTASIA "кращим жанровим фестивалем у Північній Америці". Після показу, фільм "Лишайся онлайн" викликав хвилю обговорень «української теми». А у фіналі здобув одну з головних нагород — "Кращий художній фільм-дебют".

“Фільм — це теж інструмент боротьби. І якщо в ньому є та правдивість, яка чіпляє, якщо в цю історію є віра, до цього героя виникає любов, то значить цей фільм має вплив.

Який так нам потрібен там, де втомилися від війни та хочуть забути про неї. Я думаю, що саме НА ЧАСІ нагадати їм про нас”, — ділиться Єва Стрельнікова, режисерка та співсценаристка стрічки.

Національна премʼєра стрічки відбулась на 52-му Київському міжнародному кінофестивалі “Молодість” в жовтні 2023 року. 

Офіційний трейлер “Лишайся онлайн” за посиланням.

Для нас робота над художнім фільмом під час війни  стала справжнім викликом. Історія про звичайних українців, які змогли  протистояти  російській навалі, необхідно було розповісти світу.

І зараз, в часи, коли суспільство почало забувати якими ми були у перші місяці великої війни, важливо нагадати нашим фільмом про необхідність єдності, в цьому наша сила”, — переконана Алла Липовецька, продюсерка фільму.

20% від доходів продюсери фільму донатять у Фонд компетентної допомоги армії “Повернись живим”. Сьогодні кожен великий бізнес має донатити на потреби країни, вважають виробники фільму.

Виручені кошти спрямують на засоби звʼязку для військових, аби вони могли лишатися онлайн стільки, скільки треба для Перемоги.

Окрім цього Фонд разом з продюсерами створюють банку “Лишайся онлайн і Повернись живим!” та відкривають збір на 2 млн гривень. Задонатити можна вже, не чекаючи прем'єри, або ж безпосередньо у кінотеатрі після перегляду стрічки. 


Синопсис: гостросюжетна драма про дівчину Катю, якій випадково дістається ноутбук незнайомого чоловіка. Катя ховається від ракетних обстрілів вдома, намагаючись знайти власника ноутбука, який зник після російських ударів.

Ризикуючи своїм життям та життям близьких, Катя намагається врятувати незнайомих українців. Історія українців, не супергероїв, у яких не залишається вибору, окрім як стати героями.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Геноцид ХХІ століття: в Івано-Франківську відкрили фотовиставку та демонстрували оскароносний фільм про Маріуполь (ФОТО)


21.03.2024 336
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1391
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2661
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2187
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2259
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6796 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2537 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

430

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1258

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1362

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1513
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

375
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

238
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

645
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

135
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26604
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

614
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10539 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

144
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

166
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

484
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

627
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

692