В ІФНТУНГ планують створити Центр економічного життя для осіб з інвалідністю

Створення Центру економічного життя для осіб з інвалідністю в приміщенні Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ передбачено проектом «Соціальна адаптація осіб з інвалідністю через доступ до економічної літератури», який подано для участі в міській цільовій програмі «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківську».

Про це повідомляють у прес-службі ІФНТУНГ, пише Фіртка.

Проект передбачає облаштування Центру економічного життя для осіб з інвалідністю, розроблено в ІФНТУНГ під координуванням першого проректора Мандрика Олега та проректора з науково-педагогічної роботи Гораль Ліліани за участі працівників університету - Яцюка Олега, Бережницької Уляни  Вороніної Вікторії , Пуйди Романа.

"Люди з інвалідністю є повноцінними членами суспільства та повинні володіти усіма правами й обов’язками, притаманними громадянам країни та мешканцям міста. А це – можливість доступу до навчання, самовдосконалення, роботи та самореалізації у суспільстві. Це можна сказати як про осіб з особливими потребами будь-якої вікової категорії загалом, так і про молодих людей, які могли б стати студентами вищих навчальних закладів. Таким людям необхідно долучатися до соціального та економічного життя суспільства, що дало б змогу залишатись соціально активними у громаді, а також мати змогу забезпечувати добробут власних родин", - розповідають в університеті.

У нашому місті практично відсутні місця для зустрічей, навчання та дозвілля людей даної категорії. Вже давно назріла потреба для організації місця, яке б стало майданчиком для спілкування людей з інвалідністю, що також сприяло б гуртуванню осіб зі схожими потребами та проблемами, а, разом з тим (за бажання людини) формувало б передумови для подальшого навчання у закладі вищої освіти. Тільки в Івано-Франківську зареєстровано понад 12900 осіб з інвалідністю (зокрема, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу працюють 82 особи згаданої категорії громадян і навчаються – близько 100).

Варто зазначити, що в місті Івано-Франківськ налічуються десятки осіб, для яких через проблеми із зором практично єдиним вікном у навколишній світ є література (рельєфно-крапкові підручники, періодичні видання), надрукована шрифтом Брайля. Відповідно, існує необхідність друку літератури шрифтом Брайля за допомогою спеціального принтера. Також незамінним внеском у практичну допомогу таким людям стало б створення низки аудіокниг, зокрема аудіопідручників у форматі DAISY. У спеціальному плеєрі із записом аудіокниги за допомогою навігатора незряча людина може швидко знайти необхідний розділ чи параграф.

Реальним та ефективним рішенням цієї проблеми може стати організація роботи Центру економічного життя для осіб з інвалідністю на базі Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ – закладу вищої освіти IV рівня акредитації з потужним інформаційним простором. Тут буде представлена література для людей із вадами зору як економічного спрямування, так і загальноосвітнього напрямку: від науково-популярної до художньої (української та всесвітньої). Загалом створення інклюзивного простору в бібліотеці університету у відповідності з усіма вимогами та «за останнім словом техніки» перетворить це місце на привабливий та зручний майданчик для навчання, спілкування та самореалізації людей з інвалідністю в Івано-Франківську.


19.04.2019 653
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1882
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1820
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1817
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5364 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2114 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1480

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

686

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

743

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

936

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

971
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1721
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3634
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10214
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26089
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10140 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7679
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

863
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1363
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

349
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1238
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

835
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1042