В Богородчанах вимагають забрати приміщення у Московського патріархату

 

/data/blog/71324/28c04da899fffcb5f3055bf71ca1838e.jpg

 

В селищі Богородчанах створена ініціативна група, яка звернулася до влади з вимогою забрати у місцевого Московського патріархату приміщення.

 

Йдеться про колишній Домініканський костел, котрий є загальнонаціональною пам’яткою архітектури. Активістів обурює, в першу чергу, що в самому центрі селища розташована церква, де славословлять, зокрема, керівника РПЦ Кирила – вірнопідданого пахолка вбивці українців Путіна, пише Фіртка з посиланням на Стик.

 

Та, як відомо, у нас є свобода віри, МП не заборонений. Щоправда, є інформація, що дехто з колишніх прихожан тієї церкви перейшов до конфесії Київського патріархату. Отож, про заборону церкви МП як такої не йдеться. Інша річ – приміщення, яке вони зайняли ще у 1991 році.

 

Якщо греко-католикам віддали храм, котрий раніше був їх власністю, то вони мали зробити серйозний ремонт, бо церква була забудована двоповерховим магазином, а сама слугувала за склад. Коли у зв’язку зі значним збільшенням кількості прихожан виникла потреба у ще одній культовій споруді цієї конфесії, то взялися за її будівництво самотужки.

 

Так само і самотужки побудувалися й прихильники УПЦ КП. А ці отримали собі приміщення на «халяву» наводили аргументи активісти. Хочете мати свою церкву, будь-ласка, шукайте земельну ділянку і будуйтеся, казали люди, водночас звертаючи увагу на далеко не привабливий нині фасад архітектурної пам’ятки і на те, що з-заду з’явилися якісь добудови.

 

До речі. пізніше стало відомо, що Домініканський собор був переданий МП не на правах оренди, за що треба платити гроші, а в користування невідомо на який термін, що не передбачає оплати.

 

Конкретно з цього приводу до влади звернувся один житель Богородчан.

 

Звернення розглядала ціла комісія, на чолі з головою Богородчанської РДА Ярославом Паранюком, який лише місяць тому зайняв цю посаду, головою районної ради Михайлом Головчаком, начальником управління культури РДА, районним архітектором, юристом тощо.

 

Заявнику, та ще двом присутнім активістам була дана обережна відповідь, що передача собору МП та добудови було зроблено згідно з чинним законодавством, отож підстав забирати приміщення не має. Тим більше, не можна заборонити тут діяльність цієї церкви. Хіба б самі її прихожани вирішили перейти в іншу конфесію, як це вже відбувається в багатьох областях України. Щоправда, на питання заявника, у кого на балансі перебуває споруда, відповісти ніхто не зміг. Голова РДА, знову ж таки, обережно сказав, що питання пропрацьовується крок за кроком.

 

Більш схвально комісія поставилася до іншого питання. Чи, враховуючи, що Домініканський собор належав до римо-католицької конфесії, може місцева римо-католицька громада Богородчан претендувати на нього як свою історичну спадщину. Відповідь була ствердною, але це має бути ініціатива виключно самої громади і остаточне рішення за судом.

 

До речі, коли ця пропозиція, як один з варіантів все ж позбавити церкву МП приміщення була озвучена на зборах активістів, то ніхто не тільки не протестував, але й прозвучали схвальні відгуки. Але поки що остаточного рішення не прийнято, крім того, що активісти мають намір і надалі


07.03.2015 622 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

877
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

678
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1796
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3119
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2503
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2487

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

143

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

673

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

641

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1514
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

268
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

612
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

569
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

271
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

336
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26976
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

795
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19626
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

368
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

355
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

683
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1183 1