Усик + Вакарчук = NOVE

Блискуча перемога в Москві українського боксера. Можна по-різному відноситися до того, чи варто було проводити бій там, чи ні, та беззаперечним залишається факт: перемога українця. Який до того ж ототожнює себе з Україною, будучи родом з Криму.  

Ні, не збираюся розводитися, що перемога Усика рівнозначна перемозі України над Росією в усьому, включно й в голій війні, де на кону не кубок, а конкретне життя і конкретна смерть.

Однак продовжу думку, розпочату в червневому блозі про футбол, що фактично будь-який спорт – це здебільше позитивний субститут/сублімат (замінник ) війни.  Або війни з іншим, або з собою, коли, наприклад, потрібно скинути зайві кіло, чи, навпаки, набрати.

Тому перемога українського спортсмена, що віддавна не гребує козацько-українською стилістикою та символікою, свідчить про одне: «Ще не вмерли в України…». Символи містять в собі незбагненно багато сили.

Власне те, що у нас народжуються, існують талановиті спортсмени, деякі з них генії у своїй справі, може свідчити про «Подальші Плани Історії». Не просто одних людей, чи конгломерату комерційних інтересів, а ширшої спільноти – нації, наприклад.  

До важливих атрибутів держави спорт безумовно відноситься, і тим він кращий, чим краща держава. Станом на сьогодні наша держава далеко не найкраща за багатьма показниками в світі, проте існує статистика, що стверджує: наявність серед автохтонного, корінного населення талановитих спортсменів вказує на загальний ріст пасіонарності країни. Що рано чи пізно мало б нарешті прорвати окаянні кайдани сіро-чорної бездарності влади і мегаздібних грабіжників в усіх царинах, не тільки влади.

Для порівняння збірній Франції з футболу не вистачило б, напевно,  виключно автохтонних ресурсів для перемоги на ЧС з футболу. Був вчасно задіяний потужний африканський ресурс. Власне, це говорить про всю Європу, окрім ряду країн, без мігрантів, ви пацани і дєвкі, не протягнете, якщо і надалі плануєте плавитися в буржуазному епікурействі й гедонізмі, нехтуючи не лише іудео-християнським корінням, а й все більше добрим глуздом і совістю тієї ж Античності.   

Мова тут, звісно, не тільки про спортсменів. Талантів в нас й інших достатньо, брак їх застосування в загальних благотворних проектах на нашій землі, не в европах і євразіях.

                                                                          **

Не менш талановитий всім відомий Святослав Вакарчук. #Музикант #Науковець. ХтоЩе ?...### 

Хороша Людина. Та як сказав О.Усик: «Хароший парєнь етан є прафєсія…»

Переглядаючи нижче вказане відео, мимоволі ловиш себе на думці, що при всій повазі, він не зможе отак яснопупенно розчохлити нам посполитим про соціалку, про економіку, про геополітику. То ж який з нього президент ?

Ні, пане Славку, вам не туди, ви не кіт Шредінґера, вам треба залишатися живим і цікавим, бережіть своє реноме розумної, патріотичної, інтересної людини. І хорошої, що не менш важливо за професію.

А ким ще, крім як не президентом to be? Політиком, громадянином, активістом, тим, кого електрони важче виміряти і визначити в одному місці. А президентство – це статика, помножена на ньютонівську динаміку, чітке, консервативне, строго визначене явище в природі. До того ж, не незмінне, не вічне, флуктуаційне.  Навіть Порох це скоро вдує, коли його стан «негативної всюдипроникності» добіжить  логічного кінця.


26.07.2018 Назар Яв 5432
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2428
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19542
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1749
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

613
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

494
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740