Юрій Лоп’янецький: Дуже важко розуміти команди зі штабу…

 

 

Прикарпатські волонтери повернулися з зони АТО, доправивши туди понад вісім тисяч україномовних книг, гуманітарну допомогу для сиротинців та вояків.

 

«Ми їздимо на схід вже з червня місяця. Тоді були під Словянськом, коли він ще був не наш, - розповідає координатор Самооборони в Івано-Франківську Юрій Лоп’янецький. - Будемо це робити скільки буде необхідно. Цього разу прямували в зону АТО десятитонною машиною і бусом супроводу. В бусі – п’ятеро осіб. Їхали до певних пунктів розвантаження. Десь більше як вісім тисяч двісті книг відвезли в Северодонецьк в бібліотеку. В цьому місті також зараз базується Луганська обласна державна адміністрація. Нас прийняли надзвичайно тепло, привітно, особливо, коли дізналися що ми з Івано-Франківська. Зі слізьми на очах. Дуже, не очікувано, патріотично налаштовані люди. Приємно, що надзвичайно зраділи українським книгам. Побували також в сиротинці. Привезли дітям гостинці – фрукти, солодощі. Хоча там є потреба в продуктах харчування - тож ближчим часом повеземо. Взагалі будемо добиватися вивезення дітей за межі регіону. Це, насправді, дуже ризиковано. Одного разу спроба еваукації сиротинця була то представнки ДНР, ЛНР катували його директора – заборонили забирати дітей. Але намагатися вивезти їх все рівно будемо, бо там немає тепла, медичної допомоги. Якось вони ніби опалюють є медики, але не відомо як на довго. Розумію, що зіткнемось також з бюрократією з боку наших чиновників, але це не має стати на заваді».

 

Далі волонтери прямували в представництво Червоного Хреста, куди привезли жіночі та дитячі речі для тимчасово переміщених осіб. Допомогу збирали прикарпатці в пункті прийому в приміщенні Івано-Франківської ОДА.

 

Потім шлях волонтерів – чимала кількість блокпостів. Наші вояки отримали теплі речі, білизну, взуття, буржуйки, харчі.  

 

«Зараз в зоні АТО раді будь-якій допомозі, - каже Юрій Лоп’янецький. – Адже більшість людей залишилася без нічого, просто неба. Тому івано-франківці дуже стараються допомогти чим можуть. Такий цікавий приклад маємо – до нас увесь час приходять двоє малих хлопчиків і з кожушків, шерстяних речей разом з бабусею виготовляють теплі, як валянки, рукавиці. Раз на тиждень приносять три-чотири пари. Є жінка, яка в’яже сітку і з відходів робить подушечки в які кладе котики з верби, освяченої на Вербну неділю, щоб оберігали наших вояків. Дуже тішаться хлопці старим радянського зразка бушлатам – вони теплі і якісні, бо мають, на жаль, є мінімум одягу. А на сході зараз дуже холодно, морозяно і вітряно. В нагоді стають і пухові куртки - їх теж радо беруть. Взагалі на кожному блокпості у вояків свої потреби. Десь бракує чаю, десь буржуйок а комусь набридла каша то просять овочів. Облаштовуються вояки де у вагончиках, де в землянках. Дивує те, що бойовий дух у наших героїв зашкалює. Вони навіть не думають здаватися чи відступати за будь-яких обставин. Дуже важко розуміти команди зі штабу, які різняться. Команди просто спостерігати, коли виявляють ворожі групи і їх переміщення. Часто це закінчується трагічно. Дивує і забезпечення армії. Воно теж різне. Всі говорять, що якби не волонтери то непроханих гостей ми мали б на своїй території значно далі. Та дякуючи українському народові – все інакше. Бо бюрократична система у нас не поламана і в бойових умовах вона дає такий результат».

 

Через холоди і морози дорога на схід для івано-франківських волонтерів цього разу була надзвичайно важкою. Триста кілометрів від Харкова до Северодонецька долали вісім годин через жахливу ожеледь і завірюху. Раді, що ніде не застрягли.

 

Хоча неприємний прецедент все ж був. Дорогою додому в автобусі заклинило гальма. Зупинилися біля хутора в районі Артемівська. Там чотири хатинки і можна було очікувати чого завгодно. Та, дякувати Богу, обійшлося.

 

«Після поїздок міняється світогляд, - наголошує Юрій Лоп’янецький. – там починаєш цінувати дружбу, миску теплої каші і сухий куток де можна притулитися. А скептикам, які не вірять в нас пропоную – одягайте памперси і гайда з нами!»

 

Наталя Палій


09.12.2014 463 0
Коментарі (0)

29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

452
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1576
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2839
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2388
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2373
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

7055 62

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

283

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

527

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1375

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1461
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

486
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

352
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

735
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

42
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

234
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26827
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

697
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

249
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

256
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

574
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

726
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

779