Юрій Дерев’янко: Три кроки аби передати владу місцевим громадам (фото)

 

 

Україна загальмує у своєму розвитку, якщо не провести децентралізацію влади, вважає народний депутат, кандидат до Верховної Ради по мажоритарному округу № 87 Юрій Дерев’янко.

 

Як саме має бути здійснена децентралізація народний обранець розповів на зустрічі з громадою села Микуличин Яремчанської міської ради, відповідаючи на запитання своїх виборців.

 

«Територіальні громади мають самі розпоряджатися місцевими бюджетами – гроші повинні залишатися на місцях. Час запустити механізми місцевої демократії: референдуми, громадські слухання та ініціативи», - вважає Юрій Дерев`янко.

 

За словами депутата, децентралізувати владу означає передовсім зламати централізовану вертикаль виконавчої влади і надати максимальні повноваження громадам сіл, селищ та міст приймати рішення, в тому числі фінансові. Потрібно, щоби люди на місцях мали можливість та ресурси самотужки вирішувати свої першочергові проблеми. І зробити це можна в три кроки, переконаний нардеп.

 

«Депутати обласної ради мають обирати голову виконавчого комітету. Тобто, посада голови ОДА повинна стати виборною. Так само депутати районної ради мають обирати голову виконкому свого району. Це означає, що розпорядником акумульованих з наших податків і зборів коштів буде область і, відповідно, – район, - унаочнює механізм змін Юрій Дерев’янко. -  Втілити реформу можна досить швидко, якщо зробити три кроки: по-перше, змінити Конституцію, по-друге, прописати і прийняти відповідний Закон і, як завершальний етап, провести перевибори до місцевих рад».

 

За словами народного депутата, запустити децентралізацію влади новообраний парламент зможе наприкінці зими 2015 року, адже зміни до Конституції вносяться двома черговими сесіями Верховної Ради. «Ми це питання будемо відстоювати у парламенті, бо це частина програми партії «ВОЛЯ», - заявив кандидат до ВРУ, член Ради партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев`янко.

 

Він вважає, що Україні пора втілювати кращу практику успішних європейських держав, де територіальні громади ефективно працюють, вирішуючи не лише дріб’язкові господарські питання, а й серйозні проблеми своїх територій, що потрібують вагомих капіталовкладень. «У більшості країн ЄС громади мають право самі приймати ключові рішення. І роблять вони це на своїх територіальних референдумах. Такі проводять, коли мова йде про розподіл великих коштів, державного майна чи землі. Це дуже ефективно працює», - розповів Юрій Дерев’янко.  

 

Щоби розпочати зміни, які сприятимуть розвитку країни, вважає народний депутат, громадянам слід провести у парламент обранців, які мають волю змінити систему. Відтак на кожного з нас покладена відповідальність обирати між минулим і майбутнім, зазначив Юрій Дерев`янко. Сьогодні головне завдання для громадян – дуже відповідально поставитися до свого голосу.

 

 

 

 

 

 

Оксана Тиморська


30.09.2014 692 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

245
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

512
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1613
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2873
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2407
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2393

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

379

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

552

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1399

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1481
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

513
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

373
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

752
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

115
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

252
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26860
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

714
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

267
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

273
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

596
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

880
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

800