Уряд затвердив директора НАБУ. Хто ним став?

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України. Ним став Семен Кривонос.

Як повідомило Суспільне, рішення про призначення Кривоноса директором НАБУ підтримали всі міністри, окрім віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова. До початку голосування він заявив про конфлікт інтересів, тому в голосуванні участі не брав.

“Був проведений прозорий конкурс. Половина складу конкурсної комісії — це представники від наших міжнародних партнерів. Всі засідання комісії транслювались в онлайн-режимі.

Тести, знання законодавства, практичні завдання, перевірки на доброчесність кандидатів — все це було зроблено”, — сказав Шмигаль.

За словами глави уряду, в результаті конкурсна комісія обрала трьох кандидатів на посаду директора НАБУ і внесла подання стосовно цих кандидатів прем’єр-міністру.

“Отримавши всі необхідні матеріали комісії з відбору, уважно вивчив ці матеріали щодо кожного з кандидатів, провів особисте знайомство і спілкування з кожним із кандидатів у рівних умовах.

За результатами об’єктивних показників, а саме — суми балів, які набрали кандидати, та після особистого спілкування з кожним із кандидатів, вношу на розгляд до Кабінету міністрів України подання про призначення одного з відібраних конкурсною комісією кандидатів — Семена Кривоноса на посаду директора Національного антикорупційного бюро”, — сказав Шмигаль.

Також прем’єр запропонував новопризначеному директору НАБУ розглянути можливість та призначити двох інших кандидатів — Сергія Гупяка та Романа Осипчука — на керівні посади в бюро.

"З огляду на незалежність та професійність конкурсної комісії немає жодних підстав сумніватись в незалежності та доброчесності кожного з них.

Пропоную новопризначеному керівнику НАБУ розглянути можливість призначити двох інших кандидатів Сергія Гупяка та Романа Осипчука на керівні посади в НАБУ", — додав глава уряду.

За словами Шмигаля, тепер Україна виконала всі сім рекомендацій ЄС, які були визначені при отримані статусу кандидата.

"Це демонструє нашу цілеспрямованість вже цього року перейти до початку перемовин про вступ. Із призначення директора НАБУ ми також маємо повністю сформовану та незалежну антикорупційну інфраструктуру.

Наша команда віддана принципу нульової толерантності до корупції та підтримки антикорупційних інституцій", — сказав Шимагль.

Засідання уряду відбувалося у відкритому режимі з онлайн-трансляцією.


Що відомо про Семена Кривоноса?


Семен Кривонос — Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України. У квітні 2016 року Кривонос виграв конкурс на посаду очільника Одеського територіального управління НАБУ. Однак за два місяці, у червні, в НАБУ оголосили про новий конкурс на посаду директора Одеського теруправління. Тоді журналісти "Слідство.Інфо" оприлюднили розслідування щодо Кривоноса: при зарплаті держслужбовців йому з дружиною вдалось купити кілька земельних ділянок та приватний будинок, а також, згідно з розслідуванням, він приховав квартиру у Києві. Журналісти оцінили її у три мільйони гривень.

Згідно з поданою декларацією, Семен з дружиною Галиною володіють або мають право безоплатного користування 17-ма земельними ділянками. Останню Кривонос отримав у право на користування у вересні 2022 року.

Також у період з 2017 по 2018 роки Кривонос був членом політичної партії "Рух нових сил Михайла Саакашвілі".

У тестуванні на знання законодавства набрав 99 балів зі 100. За підсумками тестів на знання законодавства та тестування загальних навичок — 4 місце, 224 бали.


Що відомо про обрання директора НАБУ?


19 липня 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду доручив невідкладно організувати перше засідання конкурсної комісії з відбору керівника Національного антикорупційного бюро.

Попередній очільник НАБУ Артем Ситник був призначений на цю посаду 16 квітня 2015 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка. 16 квітня 2022 року термін його повноважень сплив і НАБУ тимчасово очолив його перший заступник Гізо Углава.

7 вересня минулого року Верховна рада ухвалила закон щодо критеріїв відбору на посаду директора НАБУ, згідно з яким на посаду директора НАБУ не може претендувати той, хто після початку повномасштабного вторгнення РФ (24 лютого) перебував за кордоном сукупно більш як 21 дня без поважної причини.

28 жовтня під час засідання комісії з проведення конкурсу на посаду директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) було обрано голову комісії — першого проректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Миколу Кучерявенка. 8 листопада комісія визначила критерії відбору кандидатів.

13 січня стартував третій етап конкурсу на посаду директора НАБУ. Кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро перевіряли на загальні здібності.

Етап випробування передбачає проходження вербального тесту і абстрактно-логічного тесту, пояснив Кучерявенко. Потім 20 претендентів, які залишаться, матимуть практичне завдання, а також співбесіди на доброчесність та компетентність. Конкурсна комісія визначить трьох кандидатів, серед яких директора НАБУ обиратиме Кабмін, пояснив очільник конкурсної комісії. Кучерявенко сподівається, що новий директор НАБУ буде обраний у березні.

Раніше до Верховної Ради України внесли законопроєкт №7654, який скасовував вимогу до директора Національного антикорупційного бюро не співпрацювати з політичними партіями або бути їхнім членом. Посли країн G7 одразу висловили стурбованість цим законопроєктом з огляду на те, що Комітет з питань організації державної влади рекомендував Верховній Раді України ухвалити його.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


06.03.2023 3260
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

780
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11309 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1947
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1837
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2832
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4716

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

474

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1126

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1641

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1392
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1781
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1598
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8843
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

685
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

759
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1949
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

919
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

431
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

309 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

771 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

809