Urban Space Radio: Маємо амбітну, але реальну ціль – стати українським урбаністичним медіа-хабом

 

 /data/blog/87258/4899ed0b7fcfd68251582331609389b9.jpg

 

Засновники першого в Україні урбаністичного радіо Юрій Филюк і Тарас Малий розповідають про те як інтегруватимуть радіостудію в громадський ресторан, де шукають грошей за реалізацію проекту і чому почали з Івано-Франківська.

 

Ідея виникла разом із Urban Space 100. Ми загорілися нею, почали дізнаватися, як це зробити: порадилися з нашим другом Романом Зайцем, керівником львівської компанії MJoy Multimedia, яка займається новими формами мовлення, комплексним мультимедійним продакшином. Він сказав, що ідея дуже крута і в Україні ніхто ще такого не робив, тому це буде класний прорив для Франківська.

 

Франківськ для цього проекту є ідеальною платформою. Маючи величезний туристичний потенціал, щоправда досі не реалізований сповна, місто лишається одним із найкомфортніших для життя, створення тут малого й середнього бізнесу. Громадські ініціативи у Франківську направлені не на туристів, а звичайних жителів.

 

Гадаю, досвід місцевих проектів Франківська буде цікавим жителям усіх українських міст. Водночас, ми не збираємося бути локальною радіостанцією: розповідатимемо і обговорюватимемо цікаві ініціативи в Запоріжжі, Одесі чи Харкові. Маємо досить амбітну, але реальну ціль – стати українським урбаністичним медіа-хабом. Поширювати ідеї, які допоможуть українцям змінювати свої міста, робити їх комфортнішими.

 

У проекті ресторану ми передбачили місце для радіостудії. Після піврічної діяльності Urban Space 100 отримали міжнародний грант, що дозволяє покрити 80% реалізації проекту. Ще ніхто в Україні не проектував радіостудії, інтегрованої у простір громадського ресторану. Чим це цікаво? Завдяки її прозорим скляним «стінам», між відвідувачами та радіоведучими, з’являється інтерактивність та взаємодія. Можна буде побачити всі робочі процеси журналістів, залучати гостей подій в Urban Space 100.

 

Громадський ресторан – місце де завжди щось відбувається: презентації, зустрічі, концерти. Гостям буде цікаво не тільки чути прямі ефіри, але й спостерігати за роботою в студії. Буде можливість залишати для нас повідомлення чи спілкуватися з радіоведучими на музичних паузах. 

 

Як працюватиме радіо

Є люди, яких можна назвати урбаністами – це радіо для них, але не тільки для них. Ми хочемо, щоб радіо стало платформою для франківчан і людей з інших міст. Для активістів, які бачать, що у містах щось можна змінити, студентів, креативного класу.

 

З появою в Україні 3G онлайн-радіо отримують шанс розширити свою аудиторію. Швидкий інтернет – це можливість безперебійно слухати музичний стрім: на роботі, в подорожі, прогулюючись містом. Все що потрібно для цього – завантажити. безкоштовний додаток на свій смартфон чи інший ґаджет. Тому хочеться вірити у світле майбутнє онлайн-радіо в Україні, а не FM-радіостанцій.

 

Цікаво, коли про музику розповідають, а не тільки ставлять в ефір. Коли більше часу приділяють не записам і формуванню рекламних блоків (особливо в період виборів), а живому спілкуванню із гостями та слухачами. Тому ми свідомо відмовляємося від реклами в ефірах і обираємо формат talk-радіо.   

 

Ми не збираємося бути прикутими до радіостудії. Наші журналісти робитимуть репортажі та включення із фестивалів та цікавих освітніх подій. 

 

«Мені хочеться вірити у світле майбутнє онлайн-радіо в Україні, а не FM-радіостанцій, яких не слухаю. Чому? Цікаво коли про музику розповідають, а не тільки ставлять в ефір. Коли більше часу приділяють не записам і формуванню рекламних блоків (особливо в період виборів), а живому спілкуванню із гостями та слухачами», – керівник проекту Urban Space Radio Тарас Малий.

 

Про технічне обладнання та фінансування

Практично вся необхідна техніка для радіостудії була закладена у грант, окрім компресорів, які будуть потрібні для підсилення й кращої якості звуку. Проте, це незначні витрати, все необхідне придбаємо. Залишається питання побудови радіостудії. Не кожен підрядник хоче братися за таку роботу: звукоізолювати скляний куб, інтегрований у громадський простір, де завжди людно (відвідувачі, події, кухня) – це експеримент.  

 

Ми відмовилися від нав’язливої реклами, що пропонувала б слухачам асортимент непотрібних товарів. Проте, не виключаємо появи партнерів у якихось шоу. Це хороша можливість заручитися підтримкою дружніх компаній. Але це аж ніяк не означатиме безкінечної інформації про них в ефірах.

 

Грант від Freedom House ми отримали завдяки перемозі у конкурсі інноваційних медіа-проектів. З 80-ти заявок обрали 3-х переможців, серед яких і Urban Space Radio. Зараз почали кампанію на «Спільнокошті» Biggg Idea. Вона триватиме 60 днів. Необхідно ще заручитися допомогою доброчинців, щоб знайти 20% бюджету, які підуть на побудову радіостудії, її звукоізоляцію та облаштування меблями. Розуміємо, що будуть спади і підйоми у цій кампанії, але сподіваємося на підтримку людей, які повірять у проект радіо і допоможуть реалізувати його. 

 

Про музику

Ми свідомо уникатимемо мейнстрімових гуртів. Вони знаходять собі місце в ротаціях fm-радіостанцій. Жанрово музичне наповнення Urban Space Radio – це альтернативна українська (не обов'язково україномовна) сучасна якісна музика.

 

До Франківська і зокрема до Urban Space 100 часто приїжджають цікаві  виконавці, які пробують, експериментують з музикою. Urban Space Radio теж є певним експериментом. Оскільки ми talk-радіо, то будемо розповідати про цих виконавців, знайомити наших слухачів із новими музичними проектами. Коли ставлю послухати друзям щось із сучасної української сцени, то нерідко чую здивування: «Ти впевнений, що це наш виконавець. Це в Сумах такий звук записали? Із Запоріжжя, серйозно?». У нас розвивається якісна музична сцена,  а чимало молодих виконавців не присутні на жодній медійній платформ, окрім соціальних мереж.  

 

Про радіоведучих

Нам потрібні два бороданя з тату-рукавами. Жарт.

 

Ми шукаємо начитаних молодих людей, що цікавляться культурою, слідкують за сучасною музичною сценою (як в Україні, так і у світі), орієнтуються в урбаністичній тематиці.  Кожен ефір має бути цікавою новою історією, і ми шукаємо людей, які б вміли розповісти її. На моє переконання, ведучі у ефірах мають бути собою, бути живими. Щоб слухачі могли спілкуватися з ними поза радіостудією і відчувати, що в ефірах немає штучності. Це не проблема, якщо ведучі помиляються, але ми багато часу проводитимемо, готуючись до ефірів. Журналісти повинні розуміти про що говорить гість, мати можливість модерувати розмову, бути цікавими як співрозмовники.  

 

Ми готові давати людині повчитися. У нас є можливість працювати у студії наших партнерів, щоб радіоведучі звикли працювати у парі. Можливо, вони познайомляться лише за кілька тижнів до перших ефірів, але в цьому є доля експерименту – люди які не знайомі між собою стануть частиною одного проекту. Це є цікавий виклик для нас. 

 

«Я бачу, що у Франківська є потенціал. Тому, власне, я тут і залишаюсь», – керівник управлінської команди платформи «Тепле місто» Юрій Филюк

 

Про майбутнє

Онлайн дає нам вихід на широку аудиторію, яка цікавиться українською музикою, розвитком міст та культурою. Якщо підтримка кампанії на «Спільнокошті» буде динамічною, то вже 3 листопада почнемо виходити у прямих ефірах. Записи програм та шоу можна буде безкоштовно слухати на подкаст-сервісі. Завдяки камерам у студії та Urban Space 100 можна буде спостергіати за процесами роботи радіо. Плануємо розширювати мережу Urban Space 100, а разом з тим можливості й команду Urban Space Radio через радіостудії в цих закладах.

 

УФРА

Фото надані командою Urban Space Radio


21.09.2015 990 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1939
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1848
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5448 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2142 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1499

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

726

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

784

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

984

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

994
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1759
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10243
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26126
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10169 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7701
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

881
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

177
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

244
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

370
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1265
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

869