УПА проти "Вермахту". В Івано-Франківську презентували нову настільну гру "За волю!"

 

УПА таки воювало з німцями. Не вірите? Ну то зіграйте в нову настільну гру «За волю!», яку презентували сьогодні учасники Івано-Франківської станиці Національного скаутського товариства «Пласт».

 

Як розповів представник організації Тарас Зень, гру було винайдено «пластуном» з Канади Андрієм Водославським, який під час одного з пластових таборів думав, чим би зайняти своїх підопічних під час дощу і вигадав гру, яка поруч з розважальним моментом мала також і виховний характер.

 

«Дітям вона припала до вподоби. – розповідає пан Зень, - Батьки побачили, що дітям це цікаво і запропонували Андрієві видати гру великим тиражем». При  підготовці ілюстрацій до гри автор хотів спочатку звернутись до канадських художників, але потім передумав, адже канадські майстри пензля навряд чи змогли б якісно передати усі нюанси уніформи, знаків розрізнення та символіки УПА та Вермахту. Відтак, А.Водославський поклався на майстерність українських митців з арт-майстерні «Кульбаба».

 

«Праця для мене була надзвичайно складною, - розповідає один з художників – Василь Стефанишин, - але у мене було велике завзяття. Адже тема УПА для мене є дуже важливою.

 

Що стосується графіки: було  дуже складно розібратись з усіма аспектами військових нюансів – обмундируванні, зброї. Дуже багато часу пішло на їх вивчення. Близько півроку я працював над зображеннями.

 

Дуже багато довелося додати якихось авторських нюансів. Зокрема, в УПА однострій і знаки розрізнення офіцерів мали відносний характер, бо переважно форма була трофейною. Я поділив: УПА у мене має зелений колір однострою, нацисти – сіро-блакитний. Це не зовсім правильно, але заради гри довелося на це піти».

 

Спершу гру було видано у Канаді, де, за словами промоутерів, вона мала шалений успіх і не тільки у представників української діаспори. Тоді українським «пластунам» прийшла в голову ідея спробувати поширити винахід і в Україні. Для цього довелося дещо адаптувати правила гри, які були дуже складними та ще й написаними діаспорним діалектом.

 

І ось перший пробний тираж в сотню примірників готовий до реалізації і був вперше презентований на фестивалі «Бандерштадт». Сьогодні перша презентація гри для засобів масової інформації, а отже для широкого загалу і хоча ціна гри (через малий тираж) є досить високою – 180 гривень, а придбати «За волю» можна лишень у Львові та Івано-Франківську, половину тиражу на сьогоднішній день вже вдалося продати.

 

Як стверджує Т.Зень, якщо гра припаде до душі маленьким українцям (вона розрахована на підлітків віком від 12 років, проте залюбки грають в неї і молодші), нове видання матиме значно більший тираж, буде набагато дешевшим і його модна буде навіть активно впроваджувати у школах на уроках історії.

pravda.if.ua


06.09.2011 3342 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1180
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2507
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2104
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2157
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6522 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2445 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

329

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1137

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1270

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1389
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

265
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

579
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2055
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26504
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

545
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10452 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8003
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

528
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

393
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

539
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

616
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1569