Українські шерифи, цілодобове метро та інтернет за гратами – рейтинг геніальних ідей українських нардепів

 

Українські шерифи, цілодобове метро та інтернет за гратами – рейтинг геніальних ідей українських нардепів

 

Під час літніх канікул парламенту, котрі тривають з початку липня до початку вересня, народні депутати України не тільки відпочивають.
 
 
Ще два липневих тижні парламентарі – з різною активністю – зустрічаються з виборцями та працюють у комітетах. Ну а писати й реєструвати в апараті ВР законопроекти їм ніхто не заважає і у «законні вихідні» - йдеться у дослідженні "Тиждень.ua", який відібрав десятку найбільш спірних, курйозних та просто дивних «канікулярних» законопроектів.
 
 
1. Скорочення робочого тижня на дві години. Як випливає з пояснювальної записки, представники «Батьківщини» Олександр Турчинов та Андрій Павловський запропонували відповідний законопроект тому, що а) людині краще працювати 8 годин, а не 10, б) українці втрачають чимало часу в пробках дорогою на роботу та з роботи, в) у Японії 36-годинний робочий тиждень.
 
 
Увесь цей набір цифр не може не дивувати. Адже а) формально в Україні людина і без того працює саме 8 годин на добу, б) з тексту неясно, чи автори хочуть на дві години скоротити робочий день у п’ятницю, як у деяких розвинених країнах – чи, може, «розкидають» двогодинне скорочення по кільканадцять хвилин на кожен робочий день? Хоч так, хоч сяк, від пробок не врятуєшся… в) з японською продуктивністю праці можна працювати й 26 годин на тиждень – результат усе одно буде кращий, ніж в Україні.
 
 
Ні, серйозно: як відіб’ється скорочення робочого тижня на українській економіці? Автори про це мовчать. Запевняють лише, що від 38-годинного робочого тижня «зросте продуктивність праці». Але наскільки – теж не кажуть. Очевидно, до японського рівня…
 
 
2. Бюджетоутворюючі в’язні. А от влада продовжує дбати про економіку всіма силами. Мінюст розробив, а уряд подав до парламенту законопроект про перетворення в’язнів на донорів Державного бюджету.
 
 
Конкретно – Кабмін пропонує додати до ч. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу, де йдеться про «надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності», також і «доходи від працевикористання засуджених, відрахування із заробітку, пенсій або іншого доходу засуджених вартості харчування, одягу, взуття, білизни, комунально-побутових та інших наданих їм послуг».
 
 
В теорії, праця засуджених має давати достатньо коштів, аби утримувати їх у колоніях. Понад те – за цю працю навіть має нараховуватись якась платня. Тепер усе це пропонують зараховувати до бюджету, котрий уже потім виділятиме гроші на утримання ув’язнених. В цьому контексті цікаво було б дізнатись: а куди зароблене ними зараховується зараз?
 
 
3. Гуртожитки – українцям! Законопроект про «першорядне» забезпечення гуртожитками саме українських студентів подав «свободівець» Руслан Марцінків. Для таких студентів в гуртожитках має бути зарезервовано не менше 80 % місць.
 
 
При цьому, наголосимо, ідеться не про «етнічних українців», а про громадян нашої держави «за паспортом». Так би мовити, даєш натуралізацію нігерійської молоді в пошуках даху над головою.
 
 
4. Цілодобове метро. Ще двоє «свободівців», Олександр Мирний та Ігор Мірошниченко, вирішили ощасливити мешканців столиці: ввести цілодобовий рух метро. Депутати вказують, що цим видом транспорту в столиці користуються 37 % пасажирів. І наголошують, що цілодобове метро потрібне не лише «задля забезпечення добробуту міста», але й для «підвищення іміджу держави».
 
 
Одна біда: як чесно зізнаються автори законопроекту, подібне «підвищення іміджу» орієнтовно коштуватиме до 600 млн. грн. на рік.
 
 
5.Адвокатам – мантії. Законопроект про обов’язкове носіння захисниками на судовому засіданні спеціальної «адвокатської мантії» відомий депутат-опозиціонер Геннадій Москаль подавав ще торік. В Головному науково-експертному управлінні ВР, а потім і в профільному комітеті на це, скажімо так, всміхнулися. Проте пан Москаль, як і личить генералові, не відступає, і знову пропонує мантії – нехай уже хоч добровільно. Адже «в судах України, на жаль, можна спостерігати адвокатів в потертих джинсах, розтягнутому светрі, шортах, шльопанцях, без носків» (очевидно, останнє слово – це шкарпетки – Ред.).
 
 
6. Інтернет за ґрати. В дусі чорного гумору витриманий законопроект опозиціонерів Олександра Бригинця та вже згаданого вище Андрія Павловського про надання засудженим права на користування Інтернетом. Депутати пропонують дозволити «зекам» мати при собі «портативні комп’ютери та аксесуари до них» - і це в умовах тюрем, де офіційно не дозволені й мобільні телефони!
 
 
Щоправда, як відомо, в реальності отримати мобільник засудженим неважко. Автори законопроекту в доповідній записці про це кажуть так: «…на практиці їм вдається користуватися такими пристроями у тюрмах, оскільки всім зрозуміло, що це невід’ємні атрибути сучасної цивілізації». Проте насправді ж річ не в «розумінні атрибутів цивілізації». Просто є ціла система купівлі-продажу заборонених предметів, котра в кінцевому рахунку впирається вершиною в тюремну адміністрацію. І чим більше заборон, тим адміністрації прибутковіше.
 
 
А головне – можна подумати, що у тих, хто потрапляє в українські «виправні» заклади, ну просто нема більших проблем, ніж доступ до Інтернету… Словом, даний законопроект надто вже схожий на «ІБД» - Імітацію Бурхливої Діяльності.
 
 
7. Країні потрібні шерифи. Цілих три законопроекти про виборність а) суддів, б) прокурорів, в) керівників міліціїзареєстрував опозиціонер Сергій Соболєв. Чому політик вважає, що суддів чи шерифів українці обиратимуть відповідальніше, ніж мерів, депутатів усіх рівнів та президента – загадка. Хоча спадає на думку й інше слово: популізм.
 
 
8. Протест з відкритим обличчям. Невтомний, хоч зазвичай і надто вибірковий борець із екстремізмом Вадим Колесніченко (Партія регіонів) цього разу вирішив «потішити» і правих, і лівих забороною приховувати обличчя під час масових акцій. Тим, хто ховатиметься від відеокамер «тихарів» під масками, шарфами, банданами тощо, може світити як чималий штраф, так і до року в’язниці – на вибір судді.
 
 
В турботі про громадян депутат передбачив цілий перелік тих, кому носити маски на мітингах можна і треба: від бійців спецзагонів міліції до «осіб, які мають захворювання, які передаються повітряно-крапельним шляхом». Так і уявляєш собі хлопців із «Беркута», котрі прямо на місці подій проводять активісту в масці експертизу на предмет наявності захворювань.
 
 
9. Видавати борги «Ощадбанку» СРСР ліками пропонує позафракційний «тушка» Олег Канівець. Як відомо, з поверненням цих боргів бюджет постійно має труднощі, але чим метод пана Канівця зарадить бюджетним проблемам – неясно. Очевидно, йдеться чи то про прохання когось із виборців, чи то про прохання когось із фармвиробників… Утім, сума, на яку людина може отримати ліків, не повинна перевищувати 120 мінімальних зарплат.
 
 
10. Депутатське посвідчення як паспорт. Ну і, нарешті, «регіонал» Владислав Лук’янов пропонує доповнити список документів, що посвідчують особу та громадянство особи, посвідченням народного депутата України.
 
 
Важлива справа! Адже був інцидент з колегою пана Лук’янова, згаданим вище Вадимом Колесніченком: не пускали в літак. Виявляється, посвідчення нардепа – це не паспорт, не посвідчення моряка, і навіть не тимчасове посвідчення громадянина України. За всіма цими документами в літак пускають, а от за депутатським посвідченням – ні. Але, треба сподіватися, народні обранці цю кричущу несправедливість якнайшвидше виправлять.


28.08.2013 1024 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1283
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2577
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2142
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2205
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6626 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2483 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

377

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1189

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1316

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1447
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

312
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

184
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

611
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

88
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26550
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

576
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10492 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

87
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

118
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

431
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

577
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

649