Українське телебачення втрачає об’єктивність і глядачів – дослідження

Найменша за останні 6 років увага до політичних новин зафіксована в ефірі семи провідних українських телевізійних каналів у лютому нинішнього року. Такі результати моніторингу новин провідних телеканалів оприлюднили Академія української преси та Інститут соціології Національної академії наук України. Крім того, дослідження виявило, що у теленовинах найчастіше згадують Президента та Прем’єр-міністра, а негативні оцінки переважно адресуються представникам колишньої влади.

У новинах усіх провідних каналів протягом останнього року помітно змістилися акценти у бік уваги до висловлювань представників або виконавчої влади, або провладної парламентської більшості, повідомила завідувач відділом масової комунікації Інституту соціології Наталя Костенко.

«Перший канал не дає, взагалі, жодного шансу на виступ представникам опозиції, або неполітичних сил – громадських організацій, – каже вона. – Можна знайти різні пояснення цьому, можливо це така модель яку наслідують новини, можливо це такий ностальгічний акорд із тотальності, перед тим, як перейти до обіцяного суспільного телебачення».

Крім того, уточнила Наталя Костенко, на початку нинішнього року у телеефірі домінують деполітизовані новини: культура, стихійні лиха, нещасні випадки на дорогах, проблеми екології.

Не влада керує, а гроші – регіонал

Серед політиків, згідно з дослідженням рейтинг інтересу новинних програм очолюють Президент Віктор Янукович і прем’єр Микола Азаров, а також міністр оборони Михайло Єжель та міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

Член парламентської комісії з питань свободи слова, депутат від Партії регіонів Володимир Ландік запевнив Радіо Свобода, що саме керівники телеканалів та інших засобів масової інформації є ініціаторами спотворення інформаційної картини.

«Не влада керує, як це було за Кучми. Це вони вже самі. Хто просив чи заставляв? Ні, вони вислужуються, щоб отримати від цього за корупційними схемами гроші. Ми жодного не бачили, щоб казав, що не бажає виконувати команди Банкової, що їм влада закриває рота. Вони, навпаки, біжать один поперед одного, щоб якнайкраще цю владу вилизати», – наголосив Ландік.

Українці будуть шукати правдиву інформацію з інших джерел – опозиціонер

Результати моніторингу свідчать, що найбільш збалансовані новини, з демонстрацією протилежних точок зору виготовляє канал СТБ. «Новий канал» та ICTV також намагаються уникати політичної однобічності, ТРК «Україна» віддає перевагу думкам громадян перед думками офіційних осіб, на «1+1» найбільше повідомлень у конфліктному та негативному контекстах, «Інтер» надає перевагу міжнародній тематиці перед внутрішніми проблемами, а Перший національний позиціонується як канал офіційних новин.

Член парламентського комітету з питань свобода слова, депутат із фракції «БЮТ-«Батьківщина» Андрій Шевченко у розмові з Радіо Свобода зауважив, що в такій ситуації канали втрачають свою комерційну привабливість, оскільки втрачають глядача.

«Будь якому українському глядачеві зараз очевидно, що телебачення із засобу інформації перетворилося на засіб пропаганди і розваг. Я думаю, що наслідок цього буде дуже простий – все більше українців будуть шукати правдиву інформацію з інших джерел, у першу чергу, з інтернету. Окремо, звичайно, непокоїть ситуація навколо державного телеканалу. Замість того, щоб показувати іншим каналам приклад, як давати чесну збалансовану інформацію, цей канал в усіх рейтингах та моніторингах «пасе задніх». Це ганебно!» – наголосив Андрій Шевченко.

Це ще один аргумент, щоб в Україні якнайшвидше з’явилося суспільне мовлення додав депутат.

 

13


06.03.2011 2395 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

733
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2300
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2022
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2039
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6148 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2326 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

198

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1012

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1007

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1268
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

115
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

493
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1955
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26383
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

441
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10356 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7898
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

449
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

297
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

454
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

526
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1460