агенція новин

Українка - втретє за часи Незалежності - народила одразу четверо немовлят

Такої подiї в Українi вже давно не було. За двадцять рокiв Незалежностi це лише третiй випадок одночасного народження чотирьох малюкiв.

 

Справжньою матiр'ю-героїнею стала жителька села Жовтневого на Житомирщинi. Тепер у 34-лiтньої Оксани Пригодницької -- аж шестеро дiтей, бо з пологового будинку додому її чекають ще двоє старшеньких.

 

"Нашi акушери готувалися прийняти трiйнят, на це вказували i результати ультразвукових дослiджень, -- розповiдає "Експресу" головний лiкар Лугинської районної лiкарнi Вiктор Попов. -- Їхньому здивуванню не було меж, коли услiд за трьома "прогнозованими" дiтьми на свiт з'явилося ще й четверте немовля".

 

Пологи були передчасними -- перейми в Оксани почалися на тридцять другому тижнi вагiтностi. Проте кесарiв розтин медики не робили, малюки народилися природним способом.

 

"Трьох хлопчикiв та дiвчинку вагою вiд 1400 до 1600 грамiв разом iз матiр'ю одразу ж перевезли до обласної дитячої лiкарнi, -- веде далi Вiктор Попов. -- Нинi дiточок пiд'єднано до апарата штучної вентиляцiї легенiв, бо вони ще не можуть дихати самостiйно. У лiкарнi малюкiв виходжуватимуть доти, доки вони не наберуть вагу 2500 -- 2600 грамiв".

 

34-рiчна Оксана Пригодницька, що разом iз чоловiком працює на мiсцевому торфобрикетному заводi, у рiдному селi тепер -- справжня "зiрка". Серед людей тiльки й мови про її материнський подвиг. Мiсцева влада вже пообiцяла родинi усiляке сприяння.

 

"Пригодницькi живуть у трикiмнатнiй квартирi, очевидно, тепер їм цього житла буде замало, -- говорить голова районної ради Володимир Денисовець. -- Тож нинi обговорюємо рiзнi варiанти розширення. Один iз них -- об'єднання двох двокiмнатних квартир. А мiсцевi пiдприємцi вже пообiцяли подарувати сiм'ї все необхiдне для дiток -- вiд пiдгузок до пральної машини".

 

Тепер справа -- за фахiвцями з реанiмацiйного вiддiлення обласної дитячої лiкарнi, пiд опiкою яких перебувають новонародженi.

 

"Наразi ще рано давати будь-якi прогнози, -- зауважує завiдувачка вiддiлення Тетяна Килимник. -- Адже ми маємо не лише зберегти малюкам життя, а й дати їм шанс на повноцiнний i здоровий розвиток. Ми, зi свого боку, робимо все можливе". А вся Україна молиться за матiр та її дiток...

 

Коментар для "Експресу":

 

Вiталiй Римаренко, завiдувач жiночої консультацiї клiнiки "Медиком":

-- Репродуктивний потенцiал жiнки досi не повнiстю вивчений наукою. На нього впливають не лише екологiчнi фактори, а й якiсть харчування, наявнiсть соматичних патологiй (примiром, щитоподiбної залози, нирок), генетично закладений резерв. Вiдомi, наприклад, такi своєрiднi рекорди, як пологи жiнки в 70-рiчному вiцi, народження однiєю жiнкою впродовж життя 20 дiтей. Четверо дiток -- важке випробування для жiночого органiзму. Потрiбно мати високий потенцiал фiзичного здоров'я, аби виносити стiлькох дiтей. Зрозумiло, що такi малята народжуються, як правило, ранiше термiну та з малою масою тiла. Але при належному доглядi вони дуже швидко набирають вагу i невдовзi вже нiчим не вiдрiзняються вiд ровесникiв-одинакiв. Ба бiльше: пiдростаючи, цi дiтки постiйно допомагають одне одному розвиватися. Адже увесь час перебувають разом, бавляться, вивчають одне одного й навколишнiй свiт, отримують першi навички комунiкацiї.

 

Цифри:

 

-- В Українi, за статистикою, 100 жiнок народжують 146 дiтей. Тобто, мовою цифр -- на одну жiнку припадає 1,5 дитини. У мiстi цей показник є трохи меншим (1,3), анiж у селi (1,7), -- каже Антонiна Тарановська, керiвник Центру сiм'ї Державного iнституту розвитку сiм'ї та молодi. Загалом у нашiй країнi нараховується 13,5 мiльйона сiмей. Iз них лише 6 вiдсоткiв становлять багатодiтнi родини (де виховують трьох i бiльше дiтей до 18 рокiв). Трьох дiтей виховують майже 300 тисяч родин, чотирьох -- близько 64 тисяч, по п'ять або бiльше дiтей мають 34 тисячi сiмей. А 10 i бiльше дiтей виховують 1735 родин.

 

Лариса ПАВЛИК, Експрес


29.06.2011 41 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
21.01.2018

Остап Вульчин розповів про цьогорічні виступи "Прикарпаття", свій шлях у футболі та секрети команди рідного краю.

92 0
21.01.2018

За найсвіжішими даними, від початку року в Львівській області зафіксували 84 випадки захворювання на кір, на Тернопільщині – 98 випадків, у Івано-Франківській області – 49

109 0
18.01.2018

Декілька століть Успенський собор у Крилосі (територія історичного Галича) був зразком місцевої довершеної архітектури. Сьогодні від нього залишились лише фундаменти, яким загрожує остаточне руйнування.   Археологи та архітектори просять Міністерс

499 0
16.01.2018

Протягом тижня сотні івано-франківців та гостей міста долучилися до музичного різдвяного дійства, яке відбувалося у храмі Царя Христа на Майзлях.

691 1
15.01.2018

Очільник фракції «УКРОП» в Івано-Франківській обласній раді, голова її постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук проаналізував суспільно-політичну ситуацію в країні.

749 0
13.01.2018

До Вашої уваги підсумки другого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

401 0

Колись тут жила шляхта. Потім її не стало. Й нинішня нешляхта робить так, щоби про шляхту забули.

392 0

Внутрішній біль в душах і серцях переслідує українців сотні років, особливо для нас зараз, коли загарбані території корінного народу, йде відкрита війна...

549 0

Якраз перед Миколаєм подзвонила знайома чиновниця, любителька ворожіння та битв екстрасенсів. Сказала, що бачила зловісний сон, просила розтлумачити.

865 0

Наша політична сила стала однією з небагатьох, яка подала рівну кількість кандидатів-жінок та кандидатів-чоловіків. Фракцію “Самопоміч” у міській раді представляє шість депутатів. Це досить мало, щоб впливати на прийняття рішень, на яких ми на

824 0
17.01.2018

В американському штаті Мічиган неподалік від міста Детройт 16 січня було зафіксовано падіння метеорита, яке викликало невеликий землетрус.   Про це повідомляє прес-служба Національної метеорологічної служби США в Twitter.   Синоптики підтвер

291 0
16.01.2018

НЛО у формі м'ясорубки помітили жителі Техасу. Очевидці заявили, що корабель прибульців літав в небі кілька хвилин, після чого перемістився в іншу частину міста.   Про це повідомляють росЗМІ.   Наразі вже відомо, що інцидент стався 12 січня

319 0
11.01.2018

Вчені заборонили літати космонавтам на Марс частіше, ніж один раз на життя. Це спричинено великою дозою радіації, яку космонавти отримують під час відвідин "червоної планети".   Про це повідомляє Meduza.   Російські та болгарські вчені на

371 0
16.01.2018

Папа Франциск 8 січня 2018 року прийняв Послів, акредитованих при Святому Престолі. У промові до них Римський Архиєрей згадав про Україну, закликавши сприяти припиненню війни. «Спільні старання на користь відбудування мостів є невідкладними також

151 0
02.01.2018

Теж це відчуваєте? Передсвятковий настрій вже витає довкола: прикрашені ялинки, величезні вітрини магазинів нагадують казкові сюжети, листівки, рекламки, пісні — все на різдвяні мотиви.

665 0
16.01.2018

Одного разу до батька прийшла донька, молода жінка, і з сумом сказала: – Тату, я так втомилася від усього, у мене постійні труднощі на роботі і в особистому житті, вже просто немає сил… Як справлятися з усім цим? Батько відповів: – Дава

611 1
20.01.2018

Завдяки програмі дівчина стала першою українською моделлю plus-size, яка прикрасила обкладинку глянцевого видання Cosmopolitan.

1058 0
19.01.2018

З нагоди Водохреща в ополонці купалися, як прості франківчани, так і відомі постаті шоу-бузнесу, спорту і політики.

4575 0
18.01.2018

Близько 40 тисяч вакансій минулого року запропонували безробітним прикарпатцям в обласному центрі зайнятості.

961 0
17.01.2018

В Івано-Франківську журналіст, автор та режисер Юрій Паливода презентував нову короткометражну стрічку "Дух Різдва".

743 0